A-Team: Poslední mise (2010)

A-Team je hodně povedenej akčňák s hromadou vtipných scén, parádní akcí a pěknýma trikama. Film se vůbec nebere vážně a některé akční scény jsou tak přehnané, až jsou vtipné (např.: pilotování padajícího tanku zapomoci střílení z děla). Hlavní hrdinové jsou do rolý remaku kultovního seriálu skvěle obsazení a jejich věčné vzájemné rozepře pobaví nejednoho fanouška tohoto žánru. Nejvíc vtipný je bláznivý "Šílenec" Murdock, který když něco pilotuje, většinou to končí katastrofou a má skvělý hlášky, navíc je kvůli pilotování věčně v hádce s ranařem seržantem Boscou "B.A." Baracusem, který s ním musí létat vždy po nedobrovolné uspávací injekci. Poručík Templeton "Hezoun" Peck nenechá žádnou kočku napokoji a Plukovník "Hanibal" Smit v podání L. Neesona skvěle ovládá celý tým a ví si rady v každé situaci. Další parádní postavu představuje Jessica Biel. Za mě 90% :)

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Hodně povedený akčňák, který má svižné tempo, chladnou a věrohohodnou atmosféru dané dody a skvěle natočené akčí sekvence. Zvlášť na konci filmu jsou akční scény na jednu kameru extra dlouhé. Obsazení se povedlo a všechy role jsou pěpně zahrané. Já si film užil a dávám 85% :-)

Atomové gymnázium (1986)

No osobně jsem čekal větší prdel a víc "krvavou" záležitost když je to přímo od Tromy. Nějaké vtipné pasáže se tu najdou, ale zas jich není tolik a tak jsem se místy i nudil. Takže z toho celýho blázince vzešel jen slabší podprůměr, kterej mě moc neoslovil Za mě 45% :(

Austrálie (2008)

Skvělý příběh, který mě plně pohltil. Jackman a Kidman jsou opravdu skvělí a jejich role tak získávají na věrohodnosti. Krásná krajina, která se mění jak ročními obdobími, tak i napadením japonskem za 2. světové války, dělá z filmu krásnou podívanou. Tento filmek se mi hodně líbil a dámám mu 95% :)

Auta (2006)

Hodně povený animák se skvělými vtípky. Za mě 90% :)

Auta 2 (2011)

Auta 2 jsou taky hodně povedený animák. Viděl jsem ho v CZ dabingu a některý vtípky jsou fakt super. Ve druhém díle se kromě závodění vyskytují i tajní agenti, akční scény, ale to vše v pěkné nenásilné formě. Za mě 80% :)

Avatar (2009)

Pro mě jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. Byl to vůbec první film, na kterým jsem byl v IMAXu. Tak se mi to líbilo, že jsem na něm byl 8x a klidně bych na něj zašel znovu, kdyby byla příležitost. Co mě na filmu hodně dostalo byla technická stránka, která je fakt dokonalá. Nejradši mám první půlku filmu, kdy se Jake učí a poznává Pandoru a její krásy. Ta příroda mě prostě dostala do kolen. Na'viové a nejrůznější tvorové Pandory jsou perfektně vytvoření. Příběh filmu je jednoduchej, bez nějakých zvratů a překvapení. Efekty jsou opravdu skvělé a vše je podporováno nádherným soundtrackem. Hlavní postavy jak dobré, tak i záporné byli vybrány na výbornou. Já nemám co bych filmu vytknul. Prostě tyhle "omalovánky" žeru a můžu je vidět kdykoliv. Director's Cut nabízí hned nazačátku menší pohled na Zemi a pak jen spousty prodloužených scén jak výcviků (Kde je třeba luxusní lovení zvěře z Ikranů), nové tvory planety, bývalou školu daktorky Agostýnové, tak i prodlouženou finální bitku a pro mě nepochopitelně vypuštěný rozhovor v Tsu'teyem ke konci fimu. Prostě Directorku rozhodně doporučuji, protože nenapízí jen kecací sekvence, jak tomu většinou bývá. Za mě 100% a už se nemůžu dočkat pokračování :)

Ave, Caesar! (2016)

Celkem nuda, která má zajímavé herecké obsazení, ale chybí jí svižnost a vtip, když je to braný jako komedie. 40% :(

Avengers (2012)

Tak jsem na Avangers byl konečně dnes taky a to na verzi s CZ titulky. Musim říct, že jsem opravdu mile překvapen, jak všichni ty superhrdinové, ať už slavnější, či méně slavní (beru podle jednotlivých filmů), skvěle ve filmu sedí. Všichni tu mají svůj prostor a nikdo zde není zbytečný. Skvělý je i děj filmu, kdy není půlka filmu o opakovaném seznamování zrodu jednotlivých hrdinů (protože ty mají své vlastní filmy a i kvůli pochopení všudypřítomných vtípků), ale navazuje na to, kde skončily filmy Captain America, Iron man 2, Thor a Hulk (ten jediný z kolejí trošku vybočuje, protože jeho lidskou podobu hraje opět jiný herec). První půlku filmu superhrdiové bojují spíš proti sobě a vlastním ambicím, egu atd. a druhou půlku filmu se konečně spojí v dokonale spolupracující tým a likvidují protivníky po desítkách a ke konci si Hulka musí oblíbit snad každý (a to platí i pro odpůrce Hulkových samostatných filmů), protože v tomto týmu mu to skvěle sedlo. Film je plný skvělých hlášek, ale hlavně je nadupaný opravdu skvělou akcí od začátku až do konce. Vizuální efekty jsou opravdu skvělé a ozvučení filmu se taky povedlo na jedničku. Já prostě nemám co bych filmu vytknul a je to pro mě zatím nejlepší film tohoto roku. Za mě 100%