Konečná (2013)

Konečná se dá krásně popsat jako oldschool podívaná s moderním vizuálním lookem.A přesně tenhle styl prodávají i Expendabels, jen s tím rozdílem, že má jí špinavější vizuál.Režisér Kim Ji-un odvedl hodně dobrou práci, když si uvědomíte s jakým scénářem pracoval.A podle mě v příběhu je největší kámen úrazu, jelikož je neuvěřitelně moc předvídatelný.Ale, tam kde selhává příběh nastupují zbraně a svaly jednoho z nejikoničtějších akčních hrdinů.Arnold Schwarzenegger se vrátil a je to moc fajn.Arnold nikdy nebyl herec, který by sbíral jedno ocenění za druhým, ale to po něm hlavně nikdo nechce.Jediné co po něm chceme, aby se tvářil drsně, pronášel kulervoucí hlášky a čas od času si ze sebe udělal legraci a taky pozabíjel několik lidí.A přesně tohohle v Konečné dostaneme ve vrchovaté porci.Výsledný dojem zvedá fakt, že se podlouhé době Peter Stormare ukázal v pořádné roli a naprosto si jí užívá.Ve výsledku mě ani nevadil Johnny Knoxville.Akce je fajn a celý záverečný souboj na mostě je moc pěkně natočený.Konečná je krásné ukázkově natočené béčko, které prostě musí bavit všechny, kteří vyrůstaly na akčních filmech.

Iron Man 3 (2013)

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Shane Black se rozhodl svým filmem udělat pěknou rošádu v komiksovém světě o Iron Manovi. Ale všechno hezky popořadě. Výměna Jona Favreau za čerstvou krev Shane Blacka byl velmi dobrý tah. Zatím co Jon Favreau Iron Mana prvním dílem pořádně nakopl, tak tím druhým mu chodil pár klacků pod nohy. A režisér Black dostal na práci završení trilogie. Zvolení Blacka byl pro fanoušky gejzír radosti, jelikož si všichni vzpomínáme, jak skvěle to v Kiss Kiss Bang Bang fungovalo mezi ním a Downey Jr.. A proto jsem velmi smutný, že jsem si třetího Iron Mana neužil, tak jak jsem doufal. Do značné míry za to mohou ukázky, které mě po celou dobu připravovaly na to, že se s Tonym koukneme na temnotu z nového úhlu pohledu. A to se povedlo, tak napůl. Místo toho jsem dostaly, když to trochu přeženu klasickou hranou disneyovku s nejvíce cool postavou za posledních pár let. A to není všechno. Studio asi mělo pocit, že to musí být velmi epický, tak do filmu přidalo spoustu nových postav a dalších věcí. V určitém bodě začne film působit hodně přeplácaným dojmem, což určitě nebyl účel. Na druhou stranu všechno zlé je, k něčemu dobré. Jelikož komediální scény a hlášky si Robert Downey Jr. užívá jako nikdy, a Black mu je sazí každou chvíli. Do toho má Tony skvělého sidekicka v podání malého kluka, kterého v závěru nahradí Don Cheadle a rázem z toho máme buddy-movies. Slovní výměny jdou Blackovi pěkně od ruky na rozdíl od záporáků. Guy Pearce není špatný, ale prostě mi sem nesedl. Naopak Ben Kingsley jako Mandarin vypadal skvěle a taky skvěle hrál, jenže to je tak všechno. Velkou radost mi udělalo, že režisér dal větší úlohu Gwyneth Paltrow, což bylo hodně hezké. Rebeccu Hall má rád, ale tady by si zasloužila více prostoru, aby pro diváka něco znamenala. Po technické stránce nelze moc vytýkat. Akční scény nejsou vůbec špatné, jako ta se zničením domu, nebo ta s letadlem. Problém nastává se závěrečným soubojem, který je hodně moc přeplácaný. Ta scéna baví, ale pocit, kdybych koukal s otevřenou pusou a nevěřil co vidím se nedostaví. Shane Black to ukočíroval se ctí, ale ruku na srdce, že kdyby nebyl omezován studiem, tak by to bylo o něčem jiném. PS: Tak jako obvykle se ve filmu objeví Stan Lee a potitulková scéna je geniální.

Mládeži nepřístupno (2013)

V žádném případě tady nechci obhajovat kvalitu tohoto veledíla, ale narovinu říkám, že jsem viděl horší filmy.Problém Movie 43 je ten, že nalákal diváky na spoustu známých herců(mezi nimi i pár držitelů Oscara) a nejšílenější povídky, kde herci mohou dělat co chtějí.V ukázkách to vypadalo „poměrně zábavně“, ale skutečnost je mnohem bolestivější.S čistým svědomím nemůžu tvrdit, že všechny povídky jsou vyloženě špatné, ale můžu říci, že ty špatné přebijou kvalitu těch „ lepších“.Každá povídka má jednoduchou zápletku, která se díky krátké stopáži někdy nestačí pořádně prodat a proto zůstává jen trapnou zástěrkou něčeho(Homeschooled).Naopak hodně často se stává, že i krátká stopáž je dlouhá jako pracovní týden a ke všemu je nechutná a hodně trapná(The Proposition, Middleschool Date, The Catch, Tampax, Truth or Dare).Pak tu jsou povídky, které nejsou úplně hrozné, ale žádný zázrak to taky není, přesto se tam objeví „náznaky něčeho vtipného“(Veronica, iBabe, Super Hero Speed Dating, Machine Kids, Beezel).A pro mě osobně se tím nejlepším z tohoto skovtu staly dvě povídky(Happy Birthday, Victory's Glory), které byly zábavné a docela mě pobavily.Jak už jsem napsal hned na začátku, nehodlám obhajovat kvalitu tohoto snímku, ale jsou mnohem horší věcí.Kdo je zocelený, tak to může zkusit celý, ostatním doporučuji si vybrat jednotlivé příběhy podle obsahu.

Cedulky (2008)

Už chápu proč Sylvester Stallone tvrdil, že si Expendables 3 zamilujeme.Krásný, hravý a jednoduše provedený krátký film, který pobavý.

The Power of Words (2010)

Nerad hodnotím a komentuji krátké snímky a zvláště ty krátkometrážní, ale tohle mě chytlo a opravdu moc se mi líbilo.

K zázraku (2012)

Když, si někdo před filmem přečte obsah, tak při sledování může být dosti zklamaný. Jde o to, že To the Wonder je pro většinu z nás velmi netypickým snímkem. Každičký záběr má svůj význam, každý pohled postav něco říká. A my diváci tomu musíme naprosto propadnout, jinak se nám stane, že budeme mít pocit, že sledujeme dvouhodinový film o ničem. Na druhou stranu Terrence Malick nám nic nedá zadarmo. Malick není zrovna ten typ režisér, který by za sebe nechal mluvit dialogy. Právě naopak nechává za sebe mluvit obraz a hudbu. A taky přírodu. Příroda hraje Malickových filmech velkou roli, jako například v Novém světě. Tím nechci tvrdit, že mě tento styl úplně vyhovuje. Jelikož spoustu věcí si divák musí domýšlet a některé scény nemusí pochopit zcela správně, protože vidí to co vidí, a slyší to co slyší. Nějaké chronologické vyprávění, tady vůbec nefunguje, a když už tak jen v nepatrných náznacích. Že Vám to nedává smysl, to Malickovy nevadí, protože je mu to smysl dává. Ono je to snadné si do To the Wonder kopnout, jelikož se přímo k tomu vybízí. Ale přesto všechno mě To the Wonder bavilo. Bavilo mě trochu více, než Strom života. Je to dáno taky herci, který nejsou úplně ve svých tradičních rolí. Olga Kurylenko, Rachel McAdams, nebo Ben Affleck. Jediný Javier Bardem mě tam moc neseděl. Hodně těžko se popisuje čím si film zaslouží Vaší pozornost. Nádherné záběry bez použití umělého světla, skvělé herecké výkony, nádherná tapisérie obrazů, netradiční záběry na přírodu. Takhle Malick vypráví příběh o lásce. O reálné lásce, která dává a taky bere. O tom, že někoho potřebujeme. Někoho, kdo si naši lásku zaslouží. A taky o tom, že můžeme selhat. Je to klišé, ale v Malickově podání to tak nevypadá. Je dosti pravděpodobné, že spoustu věcí ve filmu nepochopíte, ale to nevadí, protože záleží na tom co to vyvolá u Vás.

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Spongebob v kalhotách:Film se liší od seriálu jen délkou.Jinak je vše při starém.Správně ujetý příběh s ještě ujetějšími postavy a hlášky, které dokážou vykouzlit úsměv na tváři.K tomu všemu geniální cameo Davida Hasselhoffa.Pro všechny fandy seriálu povinnost.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Knižní předlohu neznám, ale to mi nezabránilo, abych se po celou stopáž hodně dobře bavil. Osobně jsem od filmu moc neočekával a to více jsem byl mile překvapený, jak se film povedl. Christopher McQuarrie si svůj film moc dobře pohlídal a navíc ho okořenil o něco, co tak často nevídáme. Hned z úvodu nás velmi kvalitně přesvědčí, že má film plně pod kontrolou. Začátek díky tomu působí velmi realistickým dojmem, a divák má hned lepší náladu, jelikož to co vidí ho ihned připoutá k filmu. A takhle působí celý film. Nikam se nespěchá, žádný zběsilý střih, klidná pomalá akce. Tohle všechno krásně funguje s pomalejším vyprávěním, která sazí více na vyšetřování, než na akci. Ale, když dojde na akci, tak s ní režisér nemá žádný problém. Scéna na ulici je krásným představením hrdinových schopností, ale scéna v koupelně to dotáhne na úplně jiný level. Ta scéna je realistická a zároveň vtipná, ale nikdy nesklouzne k parodii. Honička je velmi dobrá a připomena starší kousky. A finále je nádherná řemeslná práce, která jen potvrdí to co jste si mysli v průběhu filmu. Jack Reacher v podání Toma Cruise není vůbec špatný, jen jsem si několikrát vzpomněl na jeho postavu z filmu Zatím spolu, zatím živi. To nemyslí vůbec jako výtku, jen mě přišlo, že v některých scénách tlačí trochu na pilu. Rosamund Pike hraje velmi příjemně a to naznačené jiskření mezí ní a Cruise, je přesně takové jaké má být. Poctivá řemeslná práce, která nehraje na efekt, ale na něco mnohem důležitějšího, což se v dnešní době cení dvojnásob.

Nevědomí (2013)

Na Nevědomí jsem se těšil už do prvních ukázek a teď s klidem všem mohu říci, že je to moc dobrý film, který si zaslouží Vaší návštěvu kina. Joseph Kosinski už v novém Tronovi ukázal, že má velmi specifický pohled na to jak má vypadat sci-fi film. A tady svůj vizuální pohled prodává v každé scéně, která je nádhernou ukázkou moderní kinematografie. Kosinski se doslova kochá vizuálními nápady, hi-tech věcičkami a světem, ve kterém se film odehrává. Někdo by si mohl myslet, že obraz je důležitější, než co je na něm. Po technické stránce není co vytknout jelikož, to se odehrává na plátně je opravdu působivé a po celou dobu stopáže to neztratí svoje kouzlo. A i obyčejné scény díky tomu to přístupu vypadají úplně jinak. Možná pro někoho bude problém, že se postavám nedostává stejně prostoru jako prostředí, ve kterém se odehrávají. O to více si pak bude užívat herce, kteří tady hrají.Tom Cruise předvádí svůj tradiční výkon, který mě tady hodně moc bavil. A jeho charisma pomáhá k tomu, abychom se lépe dostali hlavním hrdinům pod kůži. Morgan Freeman si svoji rolí užívá, to samé platí i pro Nikolaje Costera-Waldaua. Olga Kurylenko je velmi pěkná a nehraje vůbec špatně. Asi největším překvapením pro mě byla Andrea Riseborough, kterou vůbec neznám, ale hrála skvěle. Její výkon mě opravdu moc bavil a navíc je krásná a koukalo se na ní moc pěkně. A k tomu její postava prožije dějový vývoj a s Cruisem jim to moc sluší. K tomu se taky stahují nádherné scény jako je ta s bazénem, kytkou, nebo když Vica pláče .Všechny ty scény mají náboj a jsou v nich vidět city a emoce. Na druhou stranu ani akční scény nejsou špatné. Režisér si při nich hraje se zpomalovačkama, záběry z různých úhlu, nebo dlouhými průlety přes objekty, nebo kolem nich. Samozřejmě je ve filmu pár drobných chyb jako, že režisér si vypůjčuje z jiných filmů, nebo některé zvraty. Ale já si myslím, že na tom tolik nezáleží, jelikož ve výsledku se dá překousnout a nijak to nenarušuje podívanou. Kvalitní sci-fi podívaná, která je stvořená pro velká plátna.

Přízračný svět (2001)

Přízračný svět pro mě byl spíše přízračným filmem. Terry Zwigoff si mě získal už svým filmem Santa je úchyl, který považuji za nedoceněnou vánoční klasiku. Mým největším problémem je to, že mě film moc nebere. Prostě mě tam, něco chybí. Něco co by upoutalo moji pozornost, nebo mě úplně vtáhlo do příběhu. Postavy jsou fajn, jejich dialogy jsou taky fajn, přesto mě to nebavilo, tak jak jsem doufal. Thora Birch a Scarlett Johansson hrají skvěle a jejich dialogy jsou originální a osvěžující, jelikož takhle se ve filmech moc nemluví. Steve Buscemi má parádní roli a nejde s ním nesoucítit. Nelze říci, že je to špatný film, jen buď Vám to sedne, nebo ne a pak uvidíte sami.