Tobruk (2008)

Krásný důkaz, že když jsou peníze a talent, tak můžou české filmy vypadat celosvětově.Tobruk o tom přesvědčuje po většinu své stopáže a každá koruna je na filmu vidět.Film hodně těží z neznámých herců, díky kterým dostáváte správný vojenský pocit, jako z jiných válečných filmu.A, když přijde první ostrý kontakt s nepřítel, tak se nestačíte divit, jak moc je to působivé.Výsledný dojem kazí poslední čtvrt hodinka, ale poslední záběr je geniální.Pěkné válečné drama o odvážných českých vojácí, kteří nechtěli kolaborovat.

Underworld: Probuzení (2012)

První věc, kterou si člověk musí uvědomit při sledování čtvrtého dílu této série.A to, že se série natrvalo přesídlila do béčkových vod a dává zapomenout na předchozí díly.Celý film je, jako jízda na horské dráze jen co nasednete, tak jste unášený po celou dobu filmu, a když konečně zastaví, tak neví co si máte myslet.Jedno je ale jasné. celý film je akční jízda.U triků jsem měl pocit, že se na nich zbytečně moc šetřilo.Kate Beckinsale je zpátky ve své roli, ale to je tak všechno.Jedna velká akční scéna natažená na délku celovečeráku s příjemně přehrávajícím Stephen Reaem.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Není to, tak hrozný, když člověk u toho vypne mozek.Jakmile někdo začne myslet, tak si koleduje o velký úraz a ztrátu mozkových buněk.Třetí díl konečně pochopil, že se chovat vážně nebude, a je to nejlepší možné řešení a proto se snaží nás co nejvíce pobavit.Což se mu celkem daří, když má střihač klidnou roku, ale jakmile začne stříhat, jako o život jakákoliv scéna vypadá špatně.Rhona Mitra je chabá náhrada za Kate.Po hodně dobré dvojce se film vrací do béčkových vod.Rámci serie standart, mimo serii lehce podprůměr.

Underworld: Evolution (2006)

O trochu lepší než první díl.A to jen díky kratší stopáži, která nedovolí snímku zpomalit.Ve filmu se pořád něco děje, takže se člověk nezačne nudit.Len Wiseman oproti minulému dílu získal mnohem větší sebevědomí.To je hned vidět na úvodní scéně ze středověku, která je moc pěkně natočená.Totéž se dá říci o každé akční scéně, které působí novým rozměrem s ohlédnutím na předchozí díl.Dále se krásně daří rozvíjet mytologii jenž dostává nový obraz.Kate Beckinsale je tady mnohem více cool a člověk, když na ní kouká má pocit jako by koukal na kamarádku Trinity z Matrixu.Povedená dvojka ve všech ohledech.

Underworld (2003)

Je pravdou, že Underworld není zrovna inteligentní podívaná.Ale, abych pravdu řekl, tak mi to je u toho snímku poměrně jedno.Hodně se mi líbí, že ve filmu snaží vytvořit nějakou mytologii, čím by ospravedlnili jednání některých postav.Len Wiseman se snaží, a když neví jak na nějakou scénu, tak opisuje od slavnější filmů viz. úvodní přestřelka v metru, která připomene Matrix.Akční scény jsou velmi slušné a je jich na stopáž přiměřeně tak, aby člověka bavili a nenudili.Kate Beckinsale se nepovedlo moc dobře prodat svou postavu, ale to zlepší v příštím díle.Největší pozornost si pro sebe kradou Michael Sheen a Bill Nighy, který se vyloženě baví.Největší chybou snímku je stopáž, která je přepálená.Není to nejchytřejší snímek, ale jako akční film pobaví.

Nebezpečná metoda (2011)

Na tento snímek jsem se hodně moc těšil.Přál jsem si, aby mě dostal stejně, jako Východní přísliby či Dějiny násilí.Což se bohužel nestalo, a to z důvodu, že nám trailery zas lhaly.Člověk po zhlédnutí traileru jde do kina na film, ve kterém budou soupeřit dva největší mozky té doby v oboru psychologie a sexuologie.Což je přesunuto někam na vedlejší kolej vyprávění a prakticky celý film sledujeme, jak se Jung vyrovnává s tím, že je nevěrný.Tohle byla moje první reakce po zhlédnutí.Pak jsem si film pustil znovu a věnoval mu svou pozornost užil si ho mnohem víc.Tentokrát jsem věděl do čeho jdu a byl jsem na to připravený.A díky tomu jsem si mnohem lépe užil výkon skvělé hlavní trojice Fassbender-Knightley-Mortensen, který podávají úžasné výkony, jen u Knightley to chvílemi vypadá, že tlačí moc na pilu.Hodně se mi líbila hudba, která už v trailerech naháněla husí kůži a tady je využívána naplno.Velkým zklamání pro mě bylo, že Mortensen nedostal tolik prostoru o proti Fassbenderovi, který skoro nesleze z plátna.Není to divácky zábavný film a člověk se u něho musí trochu víc soustředit, ale výsledný dojem za tu námahu stojí.

Se slovníkem v posteli (2003)

Velmi milé překvapení.Čekal jsem trochu víc utahanější romantiku, ale naštěstí jsem dostal pravý opak.Výprava filmu odvedla moc pěknou práci a kameramani hodně dobře prodávají prostředí, ve kterém se film odehrává.Herci jsou poměrně sympatický, i když každý bude více sledovat Jessicu Albu než zbytek obsazení.Film sráží jen to, že jede v přesně vyjetých kolejí a nepokouší se o nic originálního.Pěkný romantický film na jedno deštivé odpoledne.

Vrchní, prchni! (1980)

Nádherná originální česká komedie.Je radost pohledět jak moc se podařilo vytěžit z obyčejné zápletky a přitom stále zůstat neuvěřitelně vtipný.Josef Abrhám je ve své roli geniální a s Libuškou Šafránkovou mu hodně moc sluší.A konec to je jen třešnička na dortu.Další komediální poklad naší země.

Ghost Rider 2 (2011)

Stejný, jako předchozí díl.V některých věcech je lepší a ve spoustě dalších je mnohem horší.Příběh nedává moc smysl.Herci strašně přehrávají.Dá se to dokoukat, ale existují mnohem lepší komiksové adaptace, kde hlavní hrdina není neustále przněn touhou vydělávat peníze.

Smrt krásných srnců (1986)

Zrovna nedávno jsem znovu dočetl předlohu, u které jsem se hodně moc dobře bavil.Ani né za týden jsem zjistil, že v televizi poběží film, který jsem samozřejmě neviděl.A poté, co film skončil, jsem si uvědomil, že jsem malinko zklamaný.Ani mě nevadilo, že tam byly nepřesnosti s knihou, ale spíše jakým způsobem byly pojaty některé postavy.A zrovna nejvíce, ta hlavní.Jinak skvělá adaptace nádherné knížky.