Smrt krásných srnců (1986)

Zrovna nedávno jsem znovu dočetl předlohu, u které jsem se hodně moc dobře bavil.Ani né za týden jsem zjistil, že v televizi poběží film, který jsem samozřejmě neviděl.A poté, co film skončil, jsem si uvědomil, že jsem malinko zklamaný.Ani mě nevadilo, že tam byly nepřesnosti s knihou, ale spíše jakým způsobem byly pojaty některé postavy.A zrovna nejvíce, ta hlavní.Jinak skvělá adaptace nádherné knížky.

My Fair Lady (1964)

Mám rád muzikály.Líbí se mi, když někdo jen tak z ničeho nic přejde z obyčejné debaty do zpěvu, ve kterém vyzpívává světu vše co mu tíží mysl.A to ať už jde o zakomplexované studenty z Glee,či vražedkyně z Chicaga nebo zamilovaného spisovatele z Moulin Rouge.My Fair Lady je obyčejný muzikál, který z nějakého prostého důvodu obyčejným není.Dokáže, velmi dobře pobavit i dojmou a při své délce nenudit.A, to že Audrey Hepburn s Rexem Harrisonem předvádí skvělý výkon zdůrazňovat nemusím.Krásný muzikál, na který se těším až ho zas uvidím znovu.

Prázdniny v Římě (1953)

Už to bude nějaký ten pátek, co jsem tento film viděl, ale i tak si vzpomínám na ty emoce, které jsem měl při jeho sledování.Nejde jen o úžasnou Audrey Hepburn, ze které všem divákům spadla čelist tak nízko, že jí dlouho nemohli najít a ani o chlapského Gregory Pecka jenž si s ní užívá výlet po Římě.Jde o to, že film už je ve své podstatě nádherné mistrovské dílo, které díky hercům září i dnes a to, i když je černobíle.Jeden z nejhezčí romantických filmu vůbec.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

S Hrou o trůny asi nejzajímavější projekty co televizní stanice vypustily. Toto si troufám tvrdit, protože ze seriálů, kterých jsem za posledních pár měsíců viděl jsou ty to dva nejlepší. Homeland strašně klame tělem, což je jen dobře.Protože, divák do poslední chvíle neví na čem je, i když finále výběr možností hodně zmenší. Největší přednosti Homelandu jsou postavy, o kterých to samozřejmě je. Vynikající Claire Danes, která v závěru vyráží dech takovým způsobem a dokazuje, že Homeland není žádná jednoduchá podívaná. A jen díky tomu jí je Damian Lewis skvěly spoluhráčem a jeho Brody strhává pozornost pokaždé, kdy je na scéně. Velmi zajímavý seriál, u kterého doufám, že si své kvality udrží v dalších sérií. S04 - Konec třetí řady byl geniální a já se obával, že čtvrtá nebude mít co nabídnout. Hodně jsem se spletl. Čtvrtá řada je skoro bezchybná, tolik nervy drásajících epizod jsem dlouho neviděl a samotné finále, které je komorní tento dojem jen potvrzuje. S05 - Porušení statusu quo. Podobně jako v předchozí řadě dostáváme úplně nový příběh se starými známými. Rozdíl je v tom, že pátá řada funguje samostatně a nepotřebujeme znát události z předchozích řad. Další obrovským plusem je, že je neskutečně tematická a trefuje se do současných problému jako málo co. Postavy mají nové životy a najednou jsou opět vrženy do nečekaných a hlavně nemilých situacích. Nové postavy krásně zapadají mezi staré a taková Miranda Otto je perfektní. Pátá řada má výborné tempo, je správně napínavá a místy dost překvapivá. Homeland opět potvrdil pro patří mezi top seriály současnosti. S06 - Homeland mě opět dokázal překvapit. Myslel jsem si, že už jsem za těch let viděl v tomto seriálu dost věcí, ale že se tvůrci odváží až takovýchto změn jsem nečekal. Tato řada je hodně dojemná a emocionálně silná. Ze začátku to vypadá na něco poklidnější, ale o to více jsem byl překvapený jakým způsobem to vygradovalo ve své konci. Paráda. Temnější zítřky čekají. S07 - Po konci šesté řady jsem byl zvědaví jaký směrem se příběh vydá. A co jsem dostal, jsem opravdu nečekal. Tato série opět velmi dobře klame tělem, a vlastně první pět dílů nás krásně vodí za nos. Ale vodí nás naprosto sebejistě a skvěle. Je tu spoustu skvělých a napínavých okamžiků ze kterých mrazí, a my si uvědomíme, jak moc s námi lze manipulovat pomocí medií. V půlce se to změní, a příběh dostává konkrétního záporáka a problém. Jeho řešení je samozřejmě složitější, působivější, akční a mnohem lepší, než jsem čekal. Po herecké stránce je to opět perfektní a hlavně nové postavy dostanou dost prostoru se předvést. A naši starý známí se budou muset poprat s novými výzvami, které nebudou snadné a jejich rozhodování bude dost bolet. Sedmá řada se povedla, jen mě trochu mrzelo, kam se příběh stočil. Osobně by mě více sedělo, kdyby se zůstalo u toho co prezentovaly první díly.

Mupeti (2011)

Mupeti si mě získali už svojí trailerovou kampaní.Parodovat trailery na Pařbu v Bangkoku a Green Lanterna bylo velmi osvěžující a zábavný.Hlavními hvězdami filmu nejsou herci ale, Mupeti.A to zcela právem.Lidské postavy dělají křoví a vůbec jim to nevadí, protože hlavní je, že se všichni baví.Písničky jsou správně roztomilé.Moc se mi líbil Chris Cooper a jeho pěvecké vystoupení a únos jedné slavné celebrity.Chápu, že spoustě lidí ten humor nesedne a bude jim připadat jiný než na jaký jsou zvyklí u filmu pro děti.Osobitý snímek, který si jde svou vlastní cestou.

Sám doma (1990)

Na tento film se můžu kouknout kdykoliv.Je pravdou, že od prvního zhlídnutí se můj pohled na film malinko změnil.Ale, to neberu, jako zápor.Chris Columbus výborně vede malého Macaulay Culkina a toho výborně doplňují Joe Pesci a Daniel Stern.Do teď mě neomrzí sledovat, jak se Harry s Marvem dostávají do domu.Nestárnoucí komedie.

(K)lamač srdcí (2010)

Parádní romantická komedie.Kdysi jsem o tomto filmu slyšel, že je něco jako Mission Impossible akorát v romantickém balení.A je to pravda.Hlavní hrdinové používají nejmodernější technologie ke svádění.Výborná ústřední dvojice Romain Duris a Vanessa Paradis a skvěle obsazeny herci ve vedlejších rolí.Hodně dobrá romantická komedie, která nezkazí večer.

Jack a Jill (2011)

Osobně jsem čekal větší peklo.Tím nechci říci, že dokoukat film je něco jednoduchého.Jack a Jill je nejhorší Sandlerův film za posledních několik let.Neumím si představit proč po výborným Zkus mě rozesmát šel do toho to.O to je to srovnání bolestivější.Přesto, se klidně přiznám, že jsem chvílemi uvažoval o dvou hvězdách.To, ale bylo do chvíle než se Sandler začal holit na záchodě, a to konkrétně v míse.V tu to chvíli jsem nad filmem zlomil hůl.A co tam proboha dělá Al Pacino????Hodně mě zvedl náladu prolog a závěrečné titulky a pár světlých okamžiků, kdy jsem se zasmál.Jsou lidi, kterým se Jack a Jill bude líbit, ale já to nejsem.ps:Nick Swardson je naprosto nesnesitelný.

Stepfordské paničky (2004)

Do doby než jsem si přečetl předlohu jsem měl o tom to filmu mnohem lepší mínění. Když, jsem psal u Rosemary, že se tam neděje nic coby nebylo napsané v knize, tak tady je to naopak. Problém je v tom, že méně je někdy více a tady to platí dvojnásob. Z inteligentní knihy zbyla ostrouhaná zápletka. Na druhou stranu film má vlastní atmosféru, která je naschvál na hranici kýče a přeplácanosti. Z herců jsem si užíval Walkena a Glenn Close, který jako pár byly dokonalý. Konec filmu se nedá srovnat s předlohou.Tam, kde kniha nabízí spoustu otázek, si film vytvoří svůj konec, kterým zdvihne prostředníček celé předloze. Dokud si nepřečtete knihu, tak je vše v pořádku, ale po přečtení to už nikdy nebude, jako dřív.

Rosemary má děťátko (1968)

Po přečtení knihy jsem se chtěl kouknout na film, abych zjistil, jak moc se liší či, jak moc je adaptace věrná.Film je knize možná až moc otrocky věrný.Tedy kromě konce(úplného), který je v knize geniální a ve filmu mdlý.Jinak je vše na správném místě.Mia Farrow, je jako Rosemary velmi dobrá a dokáže hodně dobře prodat svoji postavu, která tápe.Díky přepálené stopáži jsem se lehce nudil.Trochu mě zamrzelo, že tady krom závěru a pár odboček není nic jiného.Kdybych, nečetl knihu, jako první byly by to jasný čtyři, takhle bohužel silný tři.