mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 18.1.2014  21:59
    Kontraband (2012)

Povedená žánrovka, kterých se moc nevidí. Wahlbergovi pašeráka věříte, Beckinsale to bez triků a vlkodlaků sluší a Ribisi si magory užívá (s jeho hlasem mu moc jiného k hraní nezbývá). Akce i tempo jsou pevně určené a atmosféra příjemně houstne. Soundtrack je hodně macho a filmu neskutečně přidává "bicáky." Vytknul bych jen některé stereotypy ve scénáři a až příliš čitelného Fostera. Pašovat se dá všechno na jakoukoliv vzdálenost, jen jde o to jak a jestli se dá všem věřit...

• 24.9.2013  12:46
    Kronika (2012)

Otravná, ale strašně moderní „Parkinsonovská“ kamera filmu nečekaně sedla, ale stejně tak otravné trio puberťáků hrajících si na Harry Pottera už nikoliv. Příběhová stránka stojí pouze na proměně zakomplexovaného outsidera, jeho příklonu k temné straně síly a touze po moci ničit vše, co mu přijde pod ruku. Jeho definitivní zhroucení a moment, kdy začne vybíjet všechny od kámošů až po despotického taťku bylo to jediné na co jsem čekal. A to se naštěstí vyplatilo. Závěrečná scéna má slušné efekty a doku kamera tentokrát opravdu pomáhá, nicméně Mr.Yoda by z výsledku dvakrát nadšený nebyl.

• 20.11.2013  18:14

Film o tom, kde si starý páprda hraje na magnáta tu už byl. Nebo ne ? TO je fuk, tady to v podstatě skoro vůbec nefungovalo.

• 6.6.2012  18:49

Mel si na stará kolena ještě hraje na drsňáka. A vše mu kupodivu vychází. Pointa filmu je bezcílená, ale způsob provedení zahřeje nejen akční fanoušky, ale i rafinované gangstery. Ve výsledku film odsýpá, nemá zbytečně moc hluchých míst a sem tam se objeví i nějaký motherfucking, což určitě ocení nejen moje ucho. Gibsonovi sebeukájení je pak důsledkem právě oněch vysokých otáček, které zpříjemní jedno nudné odpoledne.

• 14.9.2012  13:00

Naivní pohádka o charakterním policajtovi, ve které realita odklusala do Neverlandu a logiku zajala zlá Baba Jaga. A překvapivě ani jedno není na škodu. Film je zábavný, napínavý i akční, Elizabeth Banks je klasicky skvělá a jako bonus beru fakt, že už pěkně dlouhou dobu jsem těm kladným, tak moc nefandil

• 25.2.2013  20:03
    Méďa (2012)

Kdyby Méďa nebyl plyšák, tak z filmu zbude jen naprosto nudné fádní béčko. Jenže to, že je Méďa plyšák, přeci z filmu neudělá trhák! Koukat se na to dá, ale s rezervou. Veselé na tom všem je jen to, že plyšová hračka mluví sprostě, hulí a souloží s ženskými. Ale to je trošku málo, protože většina děje je předvídatelná a únosců, kteří měli spadeno na Méďu, mi vzhledem k jejich roli, bylo vlastně líto.

• 26.5.2012  17:27

Danzel drsnák je, ale Ryanovi tu jeho krutěpřísnou držku vážně nevěřím. Nic, co by sahalo za hranice špionážních thrillerů. Nic, co bychom ještě neviděli. Zkorumpovanost na nejvyšších místech je poslední dobou nějak oblíbená. Co však z toho, když z toho nedokáže nikdo vytěžit víc.

• 17.5.2013  10:26

Geniální fúze spaghetti westernu a blaxploitation žánru pod taktovkou Tarantina. Z mé strany vůbec žádný problém s délkou stopáže. Celému snímku pak herecky vévodí především Christoph Waltz a Samuel L. Jackson, přestože hlavní postavou je Django v podání Jamieho Foxxe. QT natočil brilantní snímek, který však v některých chvílích trochu ztrácí dech - aby ho vzápětí všemi silami opět popadl. Všude stříkají hektolitry krve, ale tyto velice zábavné scény jsou kombinovány s nepříjemným násilím, což považuji za brilantní tah. Jinak je ve snímku ohromná spousta skvělých konverzačních (úvod) či groteskních (KKK) scén, které rozhodně vejdou do dějin kinematografie.

• 29.11.2012  17:39
    Ochránce (2012)

Statham ve své lepší tváři. Béčko v dobrém slova smyslu. Tady se na ni nehraje, na nic neukazuje ani neodkazuje. Svižné, akční, sexy.

• 14.1.2014  19:24
    Odpojit (2012)

Těžko hledat hloubku někde, kde není. Stejně tak těžko sjíždět řeku, ve které neteče voda. Rubin krásně vyvrátil všechny negace a podporuje život bez internetu. Inteligentní divák uvidí prolezlý svět blbou technologií. Již dříve Čapek prorokoval, že svět zaplaví stroje. A to je přesně ono. Oni dva mladí parchanti, živící se zevlingem a vymýšlením debilit jsou přesnou ukázkou toho, jak je moderní doba prohnilá. Rubin sice na věc nahlíží trochu sofistikovaně, přidává pár vedlejších rovin, ale celkový výsledek je perfektní. Vygradovaný finiš možná končí trochu zbytečně moc emotivně, každopádně je to perfektní odraz dnešní doby. Pro náročnějšího diváka je tohle prostě povinnost.

• 14.10.2012  20:53

Poslední zápas Pepika Hnátka vyhrál především v tom, že splnil všechna očekávání, která do něj byla z hlediska kvalit seriálu vkládána. Jedna hláška střídá druhou, přičemž některé nejsou pro neznalce seriálu. A Krobot, ten je nejlepší představitel hesla: Fotbal, ten ho nezabíjí. Fotbal je totiž to jediné, co ho ještě drží při životě.

• 25.12.2012  16:25
    Patrola (2012)

Konečně policejní film, ve kterém se pořád něco děje. Scénář je velmi jednoduchý, ale během "hluchých" míst máte alespon zdání, o čem se mluví a není třeba vycpávkových situací, které by jen zbytečně natahovaly pasáž. Přepínání mezi úhly snímání není konečně nudné, ale svižně sestříhané a ve výsledku je i vizuální stránka perfektní. Oba hlavní aktéři se do role vžili a spolu s Ayerem vytvořili strhující kriminálně-akční podívanou. Víc takových filmů.

• 28.5.2012  17:55

Je mi jasné, že film má sloužit jako náborový snímek, který ukazuje čím vším disponuje americká armáda, ale já prostě tenhle styl můžu a přes veškerý patriotismus musím čtvrtou tomuhle "již dávno viděnému šlágru" přidat za záchrannou misi, která mě takticky opravdu dostala.

• 7.7.2012  16:28

Pokus o komediální blockbuster tvůrcům nejspíš vyšel. A vyšel i nazvdory tomu, že kulturní laťka se nikterak neposunula oproti prvnímu dílu. Vyšel ze dvou důvodů. Prvním je revival původní prcičkovské party a tím druhým je nakažlivost nostalgií, jak již nastínil uživatel teutates. Ale to asi mnohým dojde samo. Každopádně zábava to není špatná, nicméně zdejší hodnocení se mi zdá tak trochu vymodlené. Asi bychom nejprve rádi, kdyby už Stifler konečně dospěl, prestože jsme nakonec až nadšeni, že tomu tak stále ještě není. A kupodivu to platí i pro ostatní postavy, což bude asi největší neduh tohoto snímku. A možná i jeho největší devizou, jelikož si jedni oddychnou a zažijí opravdový revival, a ti druzí, kteří čekali více dospělosti, vše shovívavě přejdou.

• 11.8.2012  21:03
    Projekt X (2012)

5* dají pubertáci, kteří se tajně na projekt X podívali, aby viděli spoustu krásných slečen s obnaženým poprsím. 1* a odpad dají homosexuálové nebo intelektuálové, kteří si na takovouto pařbu připadají staří. Dvě hvězdičky dají lidé, kterým to přišlo okej a jen tak z povinnosti tam přidali tu hvězdu navíc. Tři hvězdičky dají lidé, kterým project nedává nic jiného, jen ohrává staré klišé s bandou tupých puberťáků, kteří si chtěji vrznout. Ten film zkrátka o ničem jiném není, ale motiv handcam převtělený do pařby ve Vegas mě uchvátil. A přesně tam se řadí lidé, kteří dávají 4*. S úsměvem na rtu proběhli celý film, občas se zasmáli hlasitěji a samozřejmě okoukali všechna ta poprsí. Zkrátka naked-crazy-handcam-pařba ve Vegas, která stojí za shlédnutí.Ovšem, abych nebyl takový optimista, přesně jak by řekla 3.skupinka lidí, nic nového, včetně vtípků, tam nenajdete. Za největší filmovou párty a za pidimužíka v troubě 4*.

• 26.9.2012  12:35
    Prometheus (2012)

Nějak se mi vytrácí smysl filmu..Už ani Ridley Scott nemá nápady... Prometheus je dle mého soudu jen resuscitace prvního Vetřelce v novém kabátě as novým jménem. Nové herecké obsazení není bůhví jaké, ve filmu najdeme několik věcí, které nám rozhodně připomenou něco již známého a výsledek - můžeme se kochat vizuálním světem... Bohužel tam to končí, jinak je to celé od začátku do konce poměrně nuda a ani úderný soundtrack mě zrovna ze židle neshodil. Dlouho jsem neviděl takhle zmateně postavený scénář, který mění cíle každou chvíli, až se k žádnému cíli nedostaneme. Do toho navíc spousty absolutně nelogických nebo nevysvětlených věcí, které se snaží nahoit atmosféru wtf momentů, ke kterým však vzápětí nedojde... Pro mě to je hodně špatný Ridley...

• 2.9.2012  16:06
    Prozrazení (2012)

Je vidět, že Torres si zkrátka nedokážu vymyslet svůj vlastní příběh a jen vykrádá námět z kvalitnějšího a cennějšího burried. Stephen je sice jednoznačný tahoun, ale nadruhou stránku, kdo by nedokázal zahrát myš zavřenou v bedně ukrytou v kufru auta ? Žádná velká věda, ale jako jednohubka určitě zachutná.

• 20.1.2013  21:21

RZA se chce srovnávat se svými hollwoodskými kolegy. Moc mu tu nejde. Příběh nápaditě nevypadá tak zle, ale tak vizualizace a triky jsou fakt děsně amatérské. Ani herecké obsazení netrhá nějaké ledy. Jak pak by ne, když představitel hlavního lva vypadá jako Cristiano Ronaldo. Pořád se je válí a simuluje. Uznávám snahu, ale tudy cesta nevede.

• 8.2.2013  12:47

Ať se inferno sebevíc snaží, prequelu prostě nestačí. Luke Goss se snaží hrát na pravého hrdinu svými hrdinskými řečmi, přitom mu ještě teče mléko po bradě. Ukončení (doufám !) celé série inferno jako jednohubka pro nenáročné postačí.

• 25.12.2012  16:11

Nejhorší snad ve všech směrech. Kam se podělo klasické zombie rozpoložení a tlačení na pilu v podobě mozků a všech možných orgánů ? Takhle už není resident tím, čím býval. Ani Milla není tak moc uvěřitelná a je mi celkem jedno, jak to s ní dopadne. Jedna hvězda za úvodní retrospekci..

• 19.9.2012  15:44

Nudné..

• 24.2.2013  16:52
    Skyfall (2012)

Filmem Casino Roayle tvůrci nadobro zlikvidovali tradici známého Bonda. Craig zahájil zbrusu nově započatou sérii s novým image a nový Bond nám ukázal svou temnou minulost, prázdnou duši a drsnou tvář. James postupně rostl dva předešlé filmy a nyní je ve filmu Skyfall najednou starý a na pokraji výslužby... Triumfální režisér Mendes nyní z Bondovky udělal nežádané rodinné drama, které mělo pomoci s bojem proti omezenému rozpočtu. Šetřené peníze jsou na filmu značně vidět! Ve filmu chybí klasické akce a honičky patřičných bondovských kvalit.

• 3.6.2013  14:20

Nevím, jestli jsem v sobě neměl dostatečnou dávku adrenalinu, nebo tenhle "snímek" šel kolem mě velkým obloukem. V hlavní roli verbal - to člověk ještě nežral.

• 14.9.2012  13:31

Celkem obstojně zvládnuté fantasy, které staví na pohádkových základech. Pobaví a zaujme po dobu sledování, ale nějaký výraznější zážitek nečekejte. Z hlavy se vypaří stejně rychle jako šluk rajského plynu a pod přítažlivým vzhledem se neskrývá žádný promyšlený příběh. Film by navíc mohl ještě jednou projít střižnou. Herci svoje role zvládají dobře, především Charlize potěšila a zachraňuje celkové hodnocení. Vizuálně snímek patří spíše k těm lepším.

• 25.12.2012  16:07

Příjemné překvapení, kde se režisérovi daří být do poloviny filmu krok před divákem, ale po nečekaném twistu se karta obrací a prvotní nadšení vystřídá spíš rozčarování z podivně naroubovaného konce. Tentokrát se sice žádné stahování z kůže nekoná, ale i tak se Pascalovi daří jít poměrně slušně na dřeň a z Jessici Biel dostává zatraceně uvěřitelný herecký výkon.

• 14.9.2012  13:17

Absolutní sebevykrádačka bez sebemenší snahy se někam posunout. Spousta postav, spousta motivů, ale nic z toho. A sexuální scéna? Ta byla tak prvoplánově demoliční, že pro samou demolici někdo zapomněl na sex. A to tak nějak vystihuje celý film. Ano, chápu co tím chtěl básník říct, ale už to řekl mnohokrát před tím a líp.

• 29.11.2012  18:05

Ať byli předchozí Batmani jakkoliv dobří nebo špatní, tohle je ultracoolová řež a máme Batmana naposledy, pokud vyjímám další ságu která by měla vyjít v roce 2016. Pro mně ale zůstane celá trilogie mrtvá, jelikož pro mně je i jedinečná ! Nolan zvládl překonat sám sebe. A že mu to vyšlo i po třetí! Jednoznačně nejlepší film s Batmanem, co může být. Na filmu taky oceňuji, kolik prostoru měli Batman, Catwoman a Bane. Negativum? Žádné. Což taky tak nějak film povyšuje nad předešlým Blockbusterem Amazing Spider-Man, u kterého jsme se nevyhnuli srovnávání s Raimiho trilogií, postavami atd..., přičemž u Banea zapomeneme na minulého, tupého a vůbec toho nejhoršího Banea z ještě horšího filmu Batman & Robin. Jsem rád, že jsem Nolana neposlal do oněch míst už při uvedení prvního dílu a dal mu nějakou šanci.

• 17.5.2013  13:47

Nevím, jestli skutečně stárnu, jestli to ze mě dělá přítelkyně, nebo je to Russellem, ale terapie láskou mě nenudily, povzbudily, dokonce jsem hlavnímu páru fandil. I přes ohranou kostru doplněnou vtipnějšími vstupy mi za to ty dvě hodiny stály. Jennifer je v těch legínách neskutečně sexy (!). Doufám, že ještě uvidíme více takovýchto počinů a že se nejednalo o nahodilý výstřel do tmy.

• 28.8.2012  21:26
    The Avengers (2012)

Avangers zabaví víc než dobře svižnou akcí i jemně podanými vtípky. Nic víc se od toho ale čekat nedá, je to klasická pestrá Marvelovka s těmi klasickými hrdinými vlastnostmi. Každý dostane dostatek prostoru a já jsem se nejvíc těšil na tu část, kdy se všichni poznají a začnou sbližovat. Proto mi trochu vadilo, že poslední, opravdu epická akční část přišla dost brzo. Z postav u mě jasně vyhrává Hulk i Banner a Loki. Všichni herci jsou super a slečnám to hrozně sluší. Avangers jsou podle mě nejlepší Marvelovkou, ale i tak zůstává jen tou nenáročnou zábavou. Ode mě 8/10 a ten hype je asi fakt jen od komiksových fanoušků a geeků, protože to sice je pecka, ale ne tak hutný film, aby okupoval přední příčky žebříčků.

• 8.2.2013  12:44

Oproti předchozímu dílu zaznamenávám downgrade a celkové zjednodušení - atmosféra a napětí mizivé, málo nápadité, gore ucházející. Kdo upřednostňuje horory s atmosférou, ruce pryč, kdo rád hektolitry krve, za jedno shlédnutí nic nedá.