mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 14.10.2010  17:53
    A-Team (2010)

Takový nával až nehorázně moc hektické akce tu už celkem dlouho nebyl a víceméně je to povedený film se vším všudy. Ať už se jednalo o herce, efekty nebo všelijaké zvraty v ději, všechny tyto vyjmenované věci působí jako skvěle odvedená práce. Nicméně kritickou chybou filmu je až neuvěřitelná nepřehlednost kvůli celkovému spádu, který je vskutku obrovský, roztřesené kameře a střihu snad každých pár sekund. Nakonec to vypadá, že je tam toho strašně moc, a přesto se to zdá být málo.

• 14.10.2010  17:39

Get him to the greek je jednoznačně nářez, jak se patří, ovšem moralizační struna je natáhovaná, až praskne. Citové pasáže a psychika postav je tu naprosto zbytečná. Nadbytečná váha, pod kterou se i poměrně silný most podlomil. Režisérsky i scénářsky dobře odvedená filmařina, který určitě stojí za ohlédnutí, až na již zmíněný nešvar, který si Stoller nemohl odpustit, ani kdyby ho na skřipec natahovali. Děsná škoda. Proti dvou hlavním aktérům nemám námitky, naprosto skvělé zahrané. Buďme soudní, konečně komedie, která se může do stejnojmeného kabátu obléknout.

• 14.10.2010  17:17

Jay Baruchel si krade celý film pro sebe a záda mu kryje velice povedený a vtipný scénář. Základní předpoklady pro zábavnou komedii jsou splněny, navíc ani zbytek obsazení nic nekazí, spíše naopak. Ačkoliv z ukázek mohl tento snímek působit nenápadně a tuctově, výsledný sestřih je plný momentů, které budete rádi reprodukovat svým přátelům. FIim odsýpá a nemá slabá místa a jedná se za poslední dobu o nejlepší komedii pro mladé.

• 10.10.2010  19:27

Kdo ještě doufal, že 4. díl zombárny se povede uhrát alespon na průměr, musí ted vzteky kousat do stolu. Stejně tak, když někdo doufá, že uvidí smažáckou dávku převedenou na plátno ve 3D. Je mi hanba, že Paul udělal z tak kultovního prvního dílu jen velmi slabý odvar s jemnou příchutí "slavného" residenta. Jehou choutky nacpat kolem jednoho baráku desítky tisíc zombíků vyšly, ale s příběhem a logičností se dotýká jen ve velmi malém měřítku. Jsem alespon rád, že ta Milla je pořád svá a nehledí na prostory druhých. Shrnuto, poměrně koukatelná agitační jednohubka, která nedokáže myšlenky ucelit a jen přidává další zbytečné (např. Matrixové) kýče. Prosím, další "pecku" bych už asi neunesl.

• 10.10.2010  19:17

Zábávná honičková podivaná, která se drží pravidel tak moc, až to občas zabolí. Také proto se nestala tak vyjímečnou, jak by asi mohla a je to jenom další řemeslně zvládnutý sci-fičkový film, s užasným vizuálem a lehkým moralizačním přesahem. Navíc se v některých momentech z inteligentního thrilleru stává logická pitomost, což ten dojem taky trochu kazí..

• 10.10.2010  18:56

Jean Reno konečně v nějaké té akci. Ničím zásadní, ničím výjimečné, ničím urážlivé. Pěkně koukatelná gangsterka se stokrát provařeným schématem antihrdiny, likvidujícího aktem msty své nepřátele. Lepší , než sobotní večer s tv Nova.

• 10.10.2010  18:53

Své protějšky v žánru jednoznačně trumfnul, sám však zůstavá utopen někde v průměrných vodách. Všichni své hereck umy zvládli na výbornou a já nevidím důvod, proč zbytečně film schazovat. Krásný průměr.

• 7.10.2010  22:34

Zajímavý psychothriller, který se lehce vymyká zbytku žánrové tvorby. Není tak prvoplánový, scénář je propracovaný, stejně tak psychologie postav působí velmi opravdově. Má to však ale zásadní chybu - kromě vychytralého Hopkinse, který se tu tak trochu vrací k postavě stylu dr. Lectera, a namachrovaného Goslinga, v němž vidím jednoho z největších hereckých talentů současnosti, nepřináší film nic, co by vás přikovalo do sedačky a pořádně napínalo. A nutno dodat, že společných scén zmíněných protagonistů je ve filmu bůhví proč jako šafránu. Tvůrci měli hodně vysoké eso v rukávu, ale místo aby s ním pořádně třískli o stůl, jen nám ho sem tam opatrně a krátce ukazují. Velká škoda, film měl (mít) mnohem vyšší ambice, takhle jen lehce vykukuje z průměru. Chtěl bych dát čtyři hvězdičky, ale fakt to nejde.

• 7.10.2010  22:29

Až na děsně primitivní scénář se akční zombárna docela nechala shlédnout s chladnou hlavou. Tady sice není komu fandit, celé herecké obsazení je jako pytel odpadků u chodníku pohozených, jen do nich kopnout, ale k sebeuspokojená mi to jakštakš stačilo.

• 7.10.2010  22:19
    Vrtěti psem (1997)

V případě, že pro diváka není novinkou to, jak lze manipulovat s veřejným míněním, tak se velmi těžko hledají pozitiva. Jinak totiž tento snímek nenabízí vůbec nic. Překombinovaný scénář bez špetky uvěřitelnosti. Humor bohužel nefunguje vůbec. Napětí, dramatičnost ani zajímavou zápletku nenajdete. Z celého snímku jsem měl silný lacině-televizní dojem.

• 29.9.2010  19:25
    Otis (2008)

Občas přemýšlím, jestli autoři pochází z naší planety. Tohle bylo dost i na mě.

• 29.9.2010  19:19

Proti originálu zřejmě ten nepovedenější snímek. Já ovšem proti Jackiemu ani proti ostatním budoucím americkým hridinům nic nemám a film se mi dostal přesně tam, kam jsem potřeboval. Do hlavy, ve které značně zamíchal mé myšlenkové pochody, i přes jednoznačně očekávaný konec mě film chytnul a já si s chutí vychutnával každý detail, každý trik a každé lítající tělesné orgány.

• 29.9.2010  19:07
    Predátoři (2010)

Velmi načepýřený a nachmuřený začátek rozhodně zůstane v mých vzpomínkách. Ovšem v půli filmu se uprostřed plátna objevila černá díra, která sebou vzala všechen doposud získaný potenciál. Herci jsou jak vyškatulkovaní, Adrien je děsně primitivní a některé pasáže snad vymyslely děti z pískoviště. Nimrod se v tom tak dlouho nimral, až to přenimral, a jeho béčková survival akce na mě prostě nezapůsobila a díky nevelkolepé podívané se moje apatie vůči jedničce jednoznačně snížila.

• 29.9.2010  18:38

Slasher, který už podle názvu napovídá, že jeho složení bude z nejstupidnějších pasáží, které může lidský mozek vymyslet. Sven se s ničím nejebal a prostě všechny vojebal. Neříkám, že mu to nešlo, krve bylo také dost, jen ty "nabité" scény byly děsně iritující.

• 27.9.2010  13:55
    Stolen (2009)

Film, který nenudí, nadchne a dá vám do života zase otázku navíc. Skvěle zahrané komorní drama, která nám předhazuje dosti vypilované postavy, převraty v ději, a i na svoji jednoduchost zdařilou výpravu. Anderson dokazuje, že i bez tisíců vystřílených nábojů jde udělat akci bez akce, tudíž něco jako Ramba bez Stallona...Pro mě poměrně silný zážitek....

• 27.9.2010  13:50

Chtít někdy nestačí. Zlatý kompas je film který chtěl moc zaujmout pozici vedle velkých fantasy filmů poslední doby. Jenže ono ouha, příběh působí křečovitě. Přehršle postav a neživý svět kolem dokonale motají diváka a nenechávají ho prožívat děj. Film pak působí spíše jako ukázka průměrných triků a podivných okamžiků kdy postavy něco dělají, ale vám je to jedno..... Kompas tedy ukazuje pomýlenou cestu, která je překombinovaná těžkopádná a hlavně prvoplánová. 45%

• 27.9.2010  13:45
    Solomon Kane (2009)

Na mě příliš utahané a ušmudlané. Hlavní hrdina by mohl charakter rozdávat. Bassett příběh prokleslil skvělou hudbou a jeho digitální stránka je více než zdařilá. Van Helsing byla pohádka pro dospívající, tohle ho svojí atmosférou rozhodně předčí. Ovšem málo akce, málo napětí schazuje vysoký potenciál někam do ústraní, ve kterém už asi zůstane napořád. Sekání hlavy natřikrát je fajn spestření, ale utahané pasáže a takzvané "padání štěstí do klína" mě donutilo hvězdu ubrat.

• 27.9.2010  13:37
    Salvador (1986)

Leč sebe lepší pokus o skvělou atmosféru, dobrých hereckých výkonů a krásného prostředí, tak stejně jako u hotelu Rwandy mě to přišlo děsně vyumělkované a zahrané do autu. Tady kdyby člověku nabulíkovali, že zlaté prase má 5 nohou, lidé na to budou koukat s otevřeným chřtánem. Já se jen však v klidu usadil, vychutnal si slušně odvedné boje a hlavní myšlenku jsem nějak nepocítil. Na drama je to na mě trochu patetické a gradace děje mě taky nějak nepoznamenala. Pro mě jeden ze slabších dílků Olivera.

• 24.9.2010  19:38
    Rampage (2009)

"Velikán Uwe" řádil. Jeho tunely a herní předehry ho nejspíš už omrzely, proto se rozhodl pomstít všem, kteří ho odmítli mezi lidskou společnost. A ten člověk sakra válí. Nečekal jsem, že uvidím inteligentní, duchaplnou a napínavou akci, o které si budu moc s kamarády promluvit v hospodě. Ani jsem však nečekal, že nelidská řežbičina na mě může tolik zapůsobit. Nic těžkého, nic srdcovního, ani nic ze sci-fi patlanin. Tohle je prostě jednoduchá stupidita, která se rozhodně může srovnávat s některými zbytečnými patosy. Tohle na mě působilo, tohle já můžu. Už se těším, až si ten masakr vychutnám znovu. Snad jen těch keců mohlo být méně.

• 24.9.2010  19:31
    Královna prokletých (2002)

Měl jsem pocit, že se dívám na Miss oblečení a maska 2010. Taková bída. Taková nuda. Taková žalostná režie mě doslova přikovala a já přemýšlel, kde se mohla stát chyba.. Rymer se zřejmě sjel větší dávkou, pak si vzal do ruky kameru, se kterou pobíhal mezi debilníma idiotama- ne děkuji, toto můžu vidět na každém větším nádraží. P.S.zatraceně dobrý soundtrack.

• 24.9.2010  19:28
    Podezření (1990)

Tempo filmu je děsně pomalé a Harrison se místy tváří jako čerstvý stařeček nad hrobem.... Politické názory mě nezajímají a soudní drama už jsem viděl ledajaké. Tohle není výjimka, jen prachobyčejná klasika ze soudního prostředí okořeněná drobnou směsí, která ovšem padá příliš rychle na dno a než člověk vyloví to, co potřebuje, dá mu to přece jen práci. U nedělního oběda však jde všechno lépe.

• 24.9.2010  19:23

Ford, jak ho neznáte. Jeho mladý a vyumělkovaný obličej ve vás zanechá pocit blaženosti a určitě na něho budete rádi vzpomínat. Co se týká filmu samotného, je to pořád totéž. Přesycený, avšak vyšumělý podtext tomu bere tu správnou šajnu. Budu-li upřímný, dějové zvraty pro mě byly přilíš směšné a banalita syčí každým druhým záběrem. Na akčnák málo akční a na kriminálku příliš sebejisté. Béčko, které neurazí.

• 24.9.2010  19:18
    Pan Nikdo (2009)

Iritující. Tohle si na sofistikovanost jenom hraje. To, že se ve filmu prolíná několik možných realit, časových rovin a mluví se o moderní fyzice, z toho automaticky nedělá geniální dílo. Záběry z Marsu nedělají sci-fi. Jestli něco skutečně naplňuje kategorii "pseudointelektualní", tak je to tenhle film. V podstatě prázdné a banální, nic nového ani objevného... I soundtrack mi svou podlézavostí šel na nervy. Netvrdím, že ten film nemůže být inspirativní a určitě leckoho dovede k zajímavým myšlenkám nebo meditacím... Ale přišlo mi to o všem a o ničem, dojemně o životě, lásce a vůbec... ale kvůli takovým tématům nekoukám na filmy, o tomhle přemejšlim v tramvaji. Zkrátka nedotažené myšlenkové pochody, díky kterým film ztrácí na své kvalitě...

• 21.9.2010  20:06
    Podraz (1973)

Jsou filmy, které je takřka zločinem dávat v televizi na víkendové odpoledne, kdy člověk příjemně naladěný po vydatném obědě usedne do sofa a nechá svou mysl proplouvat programem plným nenáročných oddychovek, jež nenutí diváka... No, dobrá, nechám toho. THE STING je jako dobré víno - nikdy nezestárne. Brilantní herecké výkony jdou ruku v ruce s hodně povedeným scénářem, který je vystavěn na prachobyčejné dějové zkratce. Jenže ta lehkost, dámy a pánové! Ten báječně uvolněný Roy Hillův režijní styl! Ten fantastický karetní podvodník a opilec ve vlaku v podání Paula Newmana! Ten charismatický rošťák Robert Redford, jemuž byste z ruky zbaštili i ampulku cyankálie! A ten skvělý zážitek, který jsem při sledování THE STING měl....

• 21.9.2010  19:59
    Krakatit (1948)

Apokalapticko-utopická vize světa par excellence. Velmi temný příběh, ke kterému Vávra nepotřeboval žádné speciální efekty a přesto vytvořil výbornou sci-fi.

• 18.9.2010  21:21
    Dentista 2 (1998)

Druhá porce je tu a já se bál, abych se zbytečně nespálil. Měl jsem štěstí a nelituju těch 100 minut, které jsem Corbinovi obětoval, protože lidé tu jsou bezmocní a krev stříká poměrně proudem. Nebyl vůbec problém se vžít do pachatelovy kůže. Tento fakt není kvůli Yuznaovi, nýbrž právě kvůli Corbinovi.

• 18.9.2010  21:18
    Dentista (1996)

Ač velmi lacinný, strohý a jasně předvídatelný horor, kterému však zůstává ta krásná zubařská atmosféra. Chtěl jsem sice víc krce, víc oběti a vytrhaných zubů, které se mi bohužel nedostalo, tak i v tomto šálku je něco, co bych rád dostal i v druhé porci. Naprosto skvělý Corbin, který je vážně bezva jeho psychopatická stránka nemá jen tak obdoby (snad jen Jack Bauer mu šlape na paty). Zkrátka, trošku zamíchat a nalít podruhé.

• 18.9.2010  21:13

Woody stárne. Jeho předchozí kousky to naznačovaly, ale tady se vrací zpátky o 30 let. Až se divím, že jsem se tak bavil. Ani jedna postava není nesympatická. Ať je to vtipný ale zároveň neskutečně protivný Boris, naivní a přihlouplá Melody, její polygamní pobožná matka nebo homosexuální otec, všichni jsou opravdu sympatičtí a Woody z toho namíchal opravdu zábavnou jednohubku s klišovitým avšak nádherným odkazem.

• 18.9.2010  21:05

Finsko pro mě vždy byla vzdálená a nezajímavá severská země, se kterou jsem nechtěl mít nic společeného. Ted, když se mi do ruky dostala zimní válka, založená na skutečné události a během tří hodin vypilovaná takřka do detailu, můžu s klidem otočit list a pustit se do další kapitoly finské filmografie. Nezáživnost tu pro vojenské nadšence nehrozí a střeliva kolem lítá taky dost, tudíž mě nezbývá, než jim poslat dávku zpět. Moc dobrá rána!!!!

• 18.9.2010  21:00
    Star Trek (2009)

Pěkně natočený blockbuster, převádějící poetiku vesmírných důstojníků v pyžamech a Enterprise na niti do celkem normálního scifi v americkém stylu. Příběh, dějově tvořící začátek původní série, je zbytečně senitmentální, jeho souvislost s původním seriálem nějak nemůžu posoudit, anžto jsem z něho viděl jen asi pět dílů, každopádně sám o sobě se mi vůbec nelíbil - už kvůli neuvěřitelným způsobem odfláknutému systému alternativních realit. Každopádně trochu rozklepaná kamera vytváří (hlavně v akčních záběrech) docela slušnou atmosféru (i když s původním seriálem prostě nesouvisí), herecké výkony ujdou a Quintova maska je hodně dobrá a některé hlášky a Simon Pegg jsou perfektní. Přesto mi celek přišel spíš průměrný. Nezískal si mě Star Wars, nezíská se mě ani příbuzný Star Trek