Hardcore Henry (2015)

Tady nejde nezaplesat. pro všechny fanoušky Tekkena, Call of Duty a ostatní FPS hry, je tahle nekončící akční párty prostě povinnost. Jasně, že nejde o žádný hluboký příběh, žádná omáčka, tady se táhne přímo na bránu. Nekompromisně a přímočaře. Větší nálož hlášek, skutečně vtipných momentů a kvalitně odvedená "handy came" mě připoutala do sedačky. Závěrečná scéna ala Neo z Metrixu má obrovský koule. Kam se na to hrabe indonéský The Raid. Tahle hitparáda mi z hlavy jen tak nevyprchá a já si ji s horkou hlavou klidně pustím ještě jednou.

Pád Londýna (2016)

Butler ani zdaleka nasahá Rambovi na paty. Ani aktuální světové dění hvězdičku navíc nepřidá. Povedené efekty, které jsou v dnešní době samozřejmé, tento patos nezachrání, Jako nenáročné, uvolňující béčko nadprůměrné, jako celovečerák nebo hit měsíce spíše hnůj. Dvojka o poznání horší než jednička.

Kolonie (2015)

Tak jsem pod nátlakem místních komentářů očekával drsné a mrazivé drama z pošinutého tábora hipíků, bohužel film v tomto ohledu dostál svým očekáváním sotva z poloviny. To kde člověk čekal, že pude do tuhého a režisér si nás vychutná na nechutných mučících scénách nebo nás pořádně podusí u psychologických scén s citovým vydíráním hlavních protagonistů tam bohužel film září nejméně a je to škoda, protože ta omáčka okolo funguje mnohem lépe. Škoda, že se ještě víc nepřitvrdilo takhle je z toho romantika, které kvůli plytkosti děje chybí ten správný drive aby mě film zařezal do židle a duševně mě vyždímal, což sem od tohohle filmu čekal ze všeho nejvíc. I tak 80%, které jsem si po dlouhé době vychutnal.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Lovec čarodějnic je něco jako Sorcerer Apprentice. Oboje je to takové modernědobé fantasy s čáry, oboje to má lehce hloupý a poměrně plytký příběh, oboje obsahuje velkou míru CGI a oboje táhne specifický hollywoodský herec. Obojí je v důsledku tak nějak nastejno. Vin si tady jede svoje, CGI ukazují na celkem rozumnou investici (aka vypadá to opravdu dobře) a není to až tak moc absurdní. Ano, je to zábava. Zábava, která se navíc dá namíchat do jiné zábavy, aniž by vám přišlo, že si narušíte filmový zážitek. A nemusíte se navíc trápit, že by vám to druhý den zaměstnalo byť na chvíli mozkové procesy. Vin si prostě střihl takovou kalorickou akční svačinku. Nic víc.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Všechny ty výbuchy a exploze jsou typickým Bayovým rukopisem. Občasné srovnávání s black hawk down je asi na místě, ale ve své podstatě se jedná o rozdílnou myšlenku. Zatímco Ridley vsadil na zvučná jména, tučný rozpočet a hordy padouchů, Bayovi stačilo pár neokoukaných jmen, trocha muskulatury a komornější prostředí s menším rozpočtem. Vzhledem k tomu, že se Bay pokusil o zimní akční popcornovku (které dosáhl) a své ambice netáhl nikam k nebeským výšinám, hodnotím snímek za velmi podařený a vstřebatelný. Střelba, výbuchy, střelba, výbuchy. Film naplňuje veškerá kritéria, která jsem si přál hrozně vidět, nehraje na city a táhne přímou cestou na bránu. Dávám pátou hvězdičku za to, že se konečně po dlouhé době podařilo někomu uspokojit mé choutky.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Už jen z principu, že tohle byl seriál mého dětství. "Šavlozubý tygr"..."Tyranosaurus"

Jasmíniny slzy (2013)

Tramvaj do stanice Touha v balení od Woody Allena. Sice celý film stojí jen na výborném herectví Cate Blanchett, ale koukat se na to dá.

Banshee (2013) (seriál)

Fakt nevím, jak to popsat, ale bylo by tam hodně slov jako nekompromisní, brutální, syrové, nepředvidatelné a Ivana MIlicevic. Tahle brutální variace na Gogolova Revizora mne neskutečně baví. Ball vybrušuje to lepší z prvních několika sezon True Blood. Jeho hra s overpower charaktery rozestavenými jako plastovými vojáčky na dopravním koberci a jenom si s nimi začít hrát. A to jeho hraní je sakra tak moc zábavný. *:+* K tomu naprosto bezchybný casting , špetka úchylnosti...+ Lili Simmons

Králové léta (2013)

Taková ta parodie na hippie léta. Škoda, že je to všechno přišlápnuté a přidušené.