mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 7.2.2010  11:10

Technciké provedení je něco strašného, herecké výkony se naštěstí ve válečné "vřavě" schovají. Nebýt režisérm Ital, ale Američan, rozhodně o pár hvězdiček dolů, ale Italové nejsou tolik do natáčení, tam jim hvězdou trochu pomůžu.

• 6.2.2010  19:41
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Rozhodně můj nejoblíbenější animák.

• 6.2.2010  19:27
    Kokain (2001)

Johny Depp je hvězda a vše se točí kolem něho. Nebýt jeho, všechno by šlo od ničeho k ničemu. Chudák, táhne to sám. Ani Penelope mu nepomohla. Kdyby se vystřihlo prostředních 45 minut, rozhodně bych se nezlobil. Střed je strašný klišé pořád dokola, bez akce, bezz nápadu. Za shlédnutí rozhodně film stojí, ale 81% ? Lidi, kde žijete ?

• 6.2.2010  19:21

Většina béčkových hororů se uchyluje jedním směrem. SKupinka lidí->všechny vyvraždit->hlavní hrdina přežije a všechny vymlátí. Tento snímek je o toto okraden, ale přináší jiné zpestření. Menší skupinka, avšak všichni svědomitě bojuje o svůj život. Všichni na základě svých zkušeností, jen Ben Foster si myslí, že je něco víc, ale bohužel není. Navíc zamotanost příběhu je zbytečná, neboť stejně je jasné, o co jde a jak to dopadne. Naštěstí, to dopadlo o malinko jinak, než jsem tušil a to musím rozhodně ocenit. Co si však budeme vykládat. Na sci-fi nesmyslech nelze nic zkazit.

• 6.2.2010  19:14

Čekal jsem nějakou fantasy patlaninu a dostal jsem uplná opak, který mě posadil do sedadla. Je fajn, že se děj neodehrává v USA (že to natočí USA bylo jasné jako facka), ale zapojení do Vatikánu je príma zpestření. Další věc taková, že Hanks je hlavní hrdina, ale aby si hrál na Jacka Bauera, to není v jeho náplni práce. Pokud člověk vyřeší vše pouze při pohledu do knížky, je to vážně borec, takových by mělo být na světě víc. Hudba byla poměrně zajímavá a atmosféra se dala doslova krájet, jen ta ženská je něco strašnýho a příšerně namachrovanýho. Vrah se mi líbil ze všeho nejvíc, s ničím se nemazlil a jednoduše všechny "vyndal", cool týpek. Pointa už tu bohužel byla, ale např oproti seven je děj velice přímočarý, což je pro mne rozohodně jako z pohledu diváka zajímavější. Navíc, ta nečekaná zápletka těsně v závěru, no pane Howarde, jste frajer..Na pátou * chybělo trochu citů

• 6.2.2010  19:05

Skvělá podívaná to rozhodně je, ale nejlepší film ? to asi ne. kdysi, před několika lety nepochybně, ale ted je několik filmů, které by tento kousek strčily do kapsy. Nepochybně Freemanova nejslavnější role a Darabontova nejslavnější režie, ale hned to neznamená, že film musí být nejlepší. Budíž, ať si to lidé myslí, já mám názor zcela jiný. Každopádně za krásných 120 minut musím hodnotit takhle :

• 5.2.2010  11:31

Nebýt nesmyslně vymyšlenou větví o ochraně lesa a nebýt zbytečně dlouhého a k ničemu protahovaného závěru, který sice nevyplyne po uvodních minutách, ale po půli filmu je zcela jasno. Ovšem napětí trvá až do konce a když se pan DeMaco rozhodl svůj boj vzdát už po půli, poměrně uspěšně to dotáhl do konce.

• 5.2.2010  11:29

Není slaďák jako slaďák a Benjamin je toho příkladem.Dlouho jsem ten film odkládal, dokonce jsme chtěl se na něho nepodívat a ted můžu s klidem říct, že by byla chyba nevidět tak kultovní emocionální trhák. Tak perfektní scénář zcela schová stupidní režii, která neví, jak těch 166 minut zaplácat a proto se snaží co nejvíce zadobrodružnit, a kupodivu jí to vyšlo. Toto vážně moc lidí nedokáže, ale Davida také už začínali nudit slaďáky s Julii a Richardem a předložil něco, co předčí všechny slaďáky za posledních 5 let. Jeho cit pro atmosféru je takřka geniální. Hlavní obdiv patří maskérům, ti odvedli vážně skvělou práci.

• 5.2.2010  11:20

Začátek už trapnější být nemohl. S tím si pan Traill vůbec hlavu nelámal. Naštěstí, asi po 30 minutách se ta vleznost promění v poměrně slušnou zábavu a Sandra Bullock ještě zdaleka nepatří do starého železa, ani by se neměla zahazovat romantickými kravinami, které stejně nikam nevedou a skončí hned, co začali. BTW její boty jsou vážně cool.

• 4.2.2010  11:54

Ricky Gervais se pokusil o autobiografický snímek. Jennifer Garner je vážně fantastická a moc dobře se na ní kouká. Nápad, který na nás v tomto filmu čeká je více než povedený a prvních 50 minut je takřka geniálních. Žádná teen sračka z chlapcema, kterým jde hlavně o sex, ale něco, čemu se člověk vážně může zasmát a to dokonce od srdce. Jen je vážná škoda, že konec filmu se odebírá klasickým slaďákovým dějem a pasáž, kdy se Ricky snaží přesvědčit Jennifer, aby se nevdávala je více než vlezlý a spíše dotěrný. Přes tento veliký nedostatek rozhodně koukatelný snímek. Proti American Pie je to něco fantastického, ale třeba na zahulíme uvidíme to rozhodně nemá.

• 2.2.2010  22:11
    Moon (2009)

Zajímavý nápad s průměrným hereckým obsazením. Film však sází na prostředí a moment atmosféry, bohužel s tou atmosférou je to prapodivné, nebot jsem čekal sinusoidu a dostávám pouze vodorovnou přímku. Zápletka je však taková, jakoby ani žádná neměla být, jen kolem poloviny se lehce něco vyhoupne, ale opět spadne zpět do svých kolejí. Závěr je pak znám již několik minut před koncem, takže se divák nemá již na co těšit a pomalu film vypíná.

• 2.2.2010  22:06

Filmy o politické debatě nebyly vždy mým zájmem, ale rozhodl jsem se, že se na jeden podívám. No a to to zase dopadlo. Docela jsem koukal. Jeden herecký výkon lepší, než druhý, to se musí nechat. Velmi bohatý scénář jen přilepšuje a dodává tomu perfektní šmak. Ron Howard natočil konečně něco, na co se dá dívat, ikdyž se ve filmu jen mluví. Možná, že si konečně našel svoji cestu. Strhující obrat v závěru je vážně nečekaný a perfektně zahraný. Jen škoda pro mě nesympatického Michaela Sheena v hlavní roli. No jo, ale někde se pan tesař musel utnout.

• 2.2.2010  21:59

Na ruské poměry spíše průměrný kousek, protože Rusové mají takových možností, co vše můžou do filmu zapojit a jak to udělat. Bohužel, chtěli natočit něco v rychlosti, aby se také měli čím chlubit. Toto ale nebyl dobrý nápad, jak si časem zkrátit svoje trápení.

• 31.1.2010  21:40
    Krvavý sníh (2009)

Říkám si, že někdy není na škodu si pustit něco népřiliš dobře hodnoceného. Doufal jsem, že alespon to nic mě dokáže něčím zaujmout. Ne, nestalo se tak a nadruhou stránku za to ještě děkuju, třeba by se mi z toho také ozývaly hlasy, abych to tady vyvraždil.

• 31.1.2010  21:35
    Zvláštní škola (2008)

Usnout v poledne není moc příjemné, zvlášt, když vám k tomu dá někdo podmět.

• 31.1.2010  21:34

Vážně kravina na N-TOU, jinak se to říct nedá. Příběh uplně nulový, snad i podnulový. Scénář naštěstí trochu napravuje reputaci, protože některé hlody jsou vážně povedené. Ovšem moje hodnocení to nějak závratně neovlivní, jelikož není co hodnotit. A to jsem čekal, že Britové se s tím poperou trochu lépe a zapojí trochu svého humor. Navíc ozvučení je tak strašidelné, až mě bolela bránice. Snad jen poslední titulková písen byla k něčemu.Ultramagořina prostě.. Za krááásné upírky hvězda navíc, ale rozhodně to není za film samotný.

• 31.1.2010  21:21

Tak to je pořádný nášup emocí a napětí a to během pouhých 114 minut. Něco tak působivého jsem dlouho neviděl (ikdyž lehce připomíná film Klass-zkažená mládež). Hlavní hrdina je zatím ten největší frajer, který nemluví anglicky. Švédové nejsou tak častí, aby něco natočili, ale pokud náhodou nemají co dělat a natočí nízkorozpočtový kousek, tak je opravdu na co koukat a ani na chvíli člověka nenudí, ba dokonce ho donutí i přemýšlet, popřípadě se za hlavního hrdinu modlit. Mimochodem, nandal všem přesně to, co si hajzlové zasloužili.

• 31.1.2010  21:15

Od korejských přátel se nedá čekat nic, než mlátička od začítku do konce. Bohužel, v tomto filmu je mlátička až na posledním místě a to je vážně škoda. Politické debaty, které se tam řeší stejně nikam nevedou a končí to mlátičkou. Kdyby se ty debaty lehce odebraly, nemuselo to být nudných 134 minut. Naštěstí, ty mlátičky za něco stály, tak dorovnávám skore.50/100

• 31.1.2010  21:08

Eichmann byl psychopat a tento snímek ještě rozšiřuje vaše historické znalosti, pokud se o ně alespon trochu zajímate. Herecké provedení je děsně nudné a jedině co mě udržuje celých 100 minut koukat je to, co všechno toto nacistické prase dokázalo udělat. Nelze hodnotit jako film samotný, ale spíše z dokumentární části.

• 31.1.2010  21:03
    Aeon Flux (2005)

Tyto "novodobé" akční sci-fi sračky jsou vážně k neuvěření. Ani koukat se na to pořádně nedá. Když už nemůže zaujmout dějem, sází na herce a i když toto selže, musí se spolehnout na efektivitu a propracování scén. To můžeme ve filmu vidět, protože děj, je strašný béčko,a herecké výkony na hranicí s céčkem. A Kusama se nějak nemůže vejít do časové linie, tak všechno vyřeší "velkou" přestřelkou na konci filmu, což je však jediné, co se mu povedlo. Také přimhouřím oko za skvěle zvolenou hlavní herečku.

• 29.1.2010  18:13
    Paintball (2009)

Občas je potřeba se kouknout na něco odpadového, ale toto bylo vážně příliš. Začátek, ještě kupodivu ušel. Sice pod hranicí podprůměrnosti, ale ještě v mezích před pozvracením se. Uběhlo 90 minut a já pořád nechápu, o co autorovi šlo. Stupidní honička hráčů paintballu začíná někde hluboko na dně moře, kam nikdo nevidí a končí uplně ve vesmíru, kam se nikdo nedostane a přes zemi přeletěl děj jako blesk, takže nebylo na co koukat. Jelikož jsem paintball hrával, dávám bod za to, že se někdo, sic bídně a nudně, pokusil tento skvělý adrenalinový sport zapojit do filmu. Největší sračka, co jsem viděl za poslední měsíc.

• 29.1.2010  18:08
    Bent (1997)

Nikdy bych neřekl, že Sean Mathias natočí něco tak uchvatného. Zkrátka film, ve kterém se neděje vůbec nic, ale zároven je plný emocí, smutku a dramatu. Zachytil skvěle německé gestapo ze všemi jejich zvěrstvy proti židům, homosexuálům atd. Navíc herecký výkon Clive Owena je nenahraditelný a strčí do kapsy lecjakou hvězdu z řad Hollywoodu. Jeho nepřilíš bohatý scénář, je více než skvělý a i přes krátké věty, se scénář zcela vyhne zbytečným klišé a to je přesně to, co potřebuji. Navíc, ten uchvatný závěr, ten mě prostě dostal. Nemám jinou možnost než 5*

• 29.1.2010  17:59
    Náhradníci (2009)

Určitě vysokorozpočtový snímek, jen je škoda, že finance vložené, se nevrací zpátky. Čekal jsem akční sci-fi podívanou podobnou G.I.Joe, ale dostávám jen vlasatého Willise. Lehce ve stopách Matrixu a Islandu. Nápadů už tu bylo vážně dost, ale tento byl zatím nejnepovedenější. Willis se k tomu filmu vysloveně hodí, ale to je asi tak, jako kolo k autu. čili nic víc od filmu nelze čekat a nezachrání to ani občasná "akční" scéna.

• 29.1.2010  17:53
    Stag Night (2008)

Klasický béčkový horor, kterých je spousta. Litry krve tečou proudem, ruce a nohy se také lámou. Oěpt se najde hrdina, který to vše hravě vyřeší. Takovýchto filmů by se měl člověk již vyvarovat, pokud chce zažít něco více dobrodružného a napínavějšího. Pro mě nic víc, než ztracených 90 minut.

• 26.1.2010  08:44
    Bod zlomu (1991)

Klasická americká slátanina, která se spoléhá hlavně na herecké výkony Swayzeho a Reevese a kupodivu jim to vychází. Ani ostatní herecké výkony nejsou k zahození a to se musí rozhodně připočítat. Pointa je velmi jednoduchá, avšak prostředí je nenahraditelné, jenže krom bezvadného prostředí a občasnou přestřelku neuvidíme takřka nic a závěrečná mlátička je to největší klišé celého filmu, zkrátka jakoby vystřižená z hodně béčkových filmů. Docela zklamání.

• 24.1.2010  21:56
    Tormented (2009)

Nedokážu pochopit, jak jsem se na tohle mohl dodívat až do konce, ale stalo se. Slasherů ze školního prostředí je dost a tento není žádná speciální výjimka, který by se něčím vyjímala a když se pan Wright pokouší uklidit po sobě krvavými scénami, tak se mu to moc nedaří, přece jen mohl být trochu originálnější. Za docela nečekaný konec hodím alespon tu jednu hvězdu, ale víc by ze mě ani ten šikanovaný nevymlátil

• 24.1.2010  21:53

Američtí záchranáří jednoznačně patří k nejlepším a nejstatečnějším lidem. Jejich příběh a celkové prostředí je opravdu zajímavé, ale pokus o natočení jedné jednotky těchto zachránářů není nejlepší nápad a pokud se o to někdo pokusí, měl by vědět, co dělá. Pokusil se o to Andrew Davis, který vsadil na vyšší obsazenstvo, zkrátka na někoho, na koho se může spolehnout. A podařilo se mu. Nečekal jsem, že Kevin dokáže ještě takhle zahrát a o Kutcherovi jsem ani nečekal, že by tomu propadnul. A vida, co se nestalo. Andrew servíruje skvělou podívanou, která zachycuje skvělé momenty, perfektní kameru a dobrou psychiku postav. Jen škoda děsně patiteckého a kostrbatého děje, který ubírá na přitažlivosti. I přes tento, sic velký problém, je to příjemné průměrná podívaná a těch 136 minut uteče jako voda.

• 24.1.2010  21:45
    Ninja (2009)

Je jasné, že asijské bojové umění patří mezi jedno z nejlepších. Pokud je film jen součást thajska, rozhodně film stojí za zmínku, jelikož asiaté se tím mohou chlubit. Jenže v tomto případě se do toho musela zamotat Amerika a ten předhazuje laciný příběh s nejdemetnější zápletkou, jaká může nastat. Kdyby to radši pan Florentine nechal všechno na našich šikmookých přátelích, mohlo jít o rozhodně lepší podívanou. Nezlobte se na mě, ale někde být, něco ztratit a poté to vymlátit zpátky je spíše k smíchu. Pravda je, že akce nechybí a to bylo určitě hlavní myšlenkou toho filmu. Jenže usekané ruce, rozseklá těla vidíme všude, ale takovéhle akční prvky tolik ne. Za akční scény přihazuju hvězdu navíc. Nic víc.

• 24.1.2010  21:40

David Twohy si potrpí na vysekávání žánrů z jejich starých schématů. V Černočerné tmě si pohrál se sci-fi, potažmo sci-fi hororem, v Dokonalém úniku si vzal na mušku akční thriller. Zpočátku hraje podle pravidel, předkládá jedno krásné klišé za druhým, aby bylo jasné, jak se to dál vyvine. Dělá to ale s takovou péčí, že ho brzy začnete podezřívat z postranních úmyslů. Napětí se stupňuje, blížící se velký zvrat vás nutí skládat jednotlivé kousky dohromady. Překvapení je příjemné a následné akční finále je natočené s osvěžující čerstvostí. Za mnoho můžou také skvěle vybraní herci. Milla Jovovich si akční hrdinkou zaslouží být, Steve Zahn a zvlášť Timothy Olyphant jsou k nepoznání a skvělí.

• 23.1.2010  17:36
    Delta fór (2007)

Konečně název, který se schoduje s celým filmem. Neschopnost americké armády je každému známá. A Harding to ukazuje v komedii, ve které se člověk sic zasměje, ale určitě né tak, jak by skutečně chtěl. Vtipné scény jsou spíše trapné, ale co čekat od marináků. ALe je fajn, že se u vtipu není potřeba spoléhat na fekální a "klasické americké vtípky", ale zasmějeme se s klidným svědomím od srdce a nemusíme se přetvařovat, abychom ale 1* filmu připočetli. já přihazuju jednu za Marisol Nichols (už ve "24" se mi líbila :)). V ní opravdu něco bude.