Poslední výstřel (2004)

Mattheww, ty jsi vážně komediant na N-tou. Jak jsi vůbec mohl vlézt do něčeho takového, jako je tato nudná, stupidní, nezáživná rádoby "komedie", ve které za celou dobu slyšíte sotva 4 vtipné výrazy. A to pan Nathanson ¨chtěl, abych se válel po zemi smíchy. Ano válel, ale z důvodu toho, že mu prostě není trapné vpustit do kin něco tak stupidního, co opravdu nemá obdoby. Pomalu přestávám věřit takovýmto americkým "komediím"

44 minut: Přestřelka v severním Hollywoodu (2003) (TV film)

Michael Madsen tu prostě nemůže chybět, jen je škoda, že jeho postava nebyla přílíš významná. Film má rozhodně na víc, než jak je zahráno. Nadruhou stránku, když berete v potaz, že se jedná "založení na skutečných událostech", tak je to ještě na prahu únosnosti. OVšem za závěrečnou přestřelku přihazuju další hvězdu, tak byla opravdu pořádná

P2 (2007)

"Zajíčku ve své jamce, proč ty pak tam sedíš takhle sám ? " ...tak přesně takhle by se dal chrakterizovat tento snímek od Francka Khalfouna, který zprvu působí velmi nenápadně, ovšem velmi zajímavě. Zajímavé je, jak spoře oblečená je hlavní hrdinka, která se bohužel spoléhala na svůj velký výstříh. Čekala snad, že tím něčeho dosáhne ? Pokud ano, tak platí pravidlo a blondýnkách. Na druhou stránká ale film netrpí klasickými klišovitými a typicky béčkovými scénami, což je ohromné plus. Když se do tohoto kousku zadívate upřeně, zjistíte, že to není zase tak zlé, jak se může zdát. Škoda je, že konec končí jak jinak, než "shoř ty hajzle"..ALe co naděláme, v životě není NIKDY NIC na 100%..

Nahý (2000)

Švédové se s tím vypořádali po svém. Nelze jim prostě vyčítat, že se chtěli zařadit mezi světovou kinematografii a ono jim to prostě nevyšlo..Ale zase na druhou stránku, kdyby to dělalo USA, tak je více než jasné, že hlavním hrdinou bude teenager, který by na tom byl podstatně lépe. Také obdivuju hlavního hrdinu, že se nebál ukázat své genitálie, jenže kdyby je neukázal, kdo by se na to díval ?.PÁR hlášek je poměrně zajímavých, avšak režie je podstatně slabá. Když se každý den probouzí a čeká ho stále to samé, rychle to unaví. Za závěr přidávám * navíc.

Pozemšťan (2007)

Nikdy jsem nečekal, že pohádka na dobrou noc ve mě zanechá něco, co si budu pamatovat na dlouhé časy. Nečekal jsem, že Richard Schenkman dokáže vyplodit něco, v čem se nejedná o žádný děj, ale přitom to člověka upoutá do křesla na poměrně krátkých 87 minut. Zkrátka bych to dokázal poslouchat třeba 3 hodiny v kus. Herecké výkony a kameru nelze hodnotit, avšak scénář je naprosto geniální. Za malé finance vložené, vylezlo něco, co strčí do kapsy většinu drahých a nudných napínavých filmů, kde už člověk od začátku ví, co ho čeká a nemine. Takto komorní podívanou jsem vážně dlouho neviděl a moc příjemně jsem se bavil.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Bohužel, i to se stává, že velcí páni režiséři šlápnou vedle. To se právě, ať už chtěně nebo ne, povedlo panu Bayovi. Chtěl se pokusit udělat dvojku ještě víc napínavější a ještě víc akční, ale jak to prostě bývá zvykem, málokdy se to povede. Sice se nejedná o klasickou kostru, ani není nic přebráno z jedničky, avšak akce je pořád stejná, herci jsou stejně "únavní" a těch 150 minut je vážně něco. Když to dokáže člověka uspat během poledne, určitě je něco v nepořádku. Znovu ale říkám, provedení na 5*, ale od tohoto člověka jsem čekal o něco málo víc.

Transformers (2007)

Michael má v těchto věcech jasno. Co největší demolice měst, tuny šrotu a hromady vystřílených nábojů. Přesně takto na vás zapůsobí robotí válka, kterou Michael zvládl skvěle, jak po stránce efektů, tak po stránce hudební. Jenomže čeho je moc, toho je přílíš a nakonec se všechno obrátilo proti panu režisérovi. Na závěrečnou akční scénu se muselo čekat dlouhých 130 minut a to diváka rozhodně neudrží v křesle tak, aby se ani nepohnul. To je vážně škoda, protože man Bay na to má, jen si nasadil moc vysokou laťku. Nejsem příznivce sci-fi, ale tato "pohádka" s velkou akcí mě pobavila, ale víc jak jedno skouknutí ode mě určitě nečekejte.

Ostrov (2005)

Páni, to zase byla jednou pořádná akční jízda. Je vidět, že se Michael Bay v této problematice pohybuje celkem s přehledem. Herecké výkony, jsou ale průměrné, protože né všem hercům přálo štěstí, že pane Beane ? osobně bych na jeho místě viděl někoho jiného a pohotovějšího. Lehce to má podobný námět jako Bournovu ultimátum, ale nelze k sobě oba kousky přirovnávat, protože každý vznikl v jiném roce. Hudba byla více než okouzlující. Děj zajímavý, ikdyž zbytečně místy moc očesaný. Říkám si, že těch 130 minut je moc, ale zároven si uvědomuju, že by nebylo na škodu ještě tu půl hodinku přidat. Jediná nevýhoda filmu je prostě taková, že jak to vždycky bývá, zlo prohraje nad dobrem a vždy se najde nějaký jedinec, který odvrátí zkázu popřípadě se po krátkém rozhovoru přidá na stranu dobra, jako to byl v tomto snímku Djimon Hounsou. On to zahrál skvěle, jen mě mrzí, že patetická zápletka se objevuje čím dál, tím víc častěji.

Účastníci zájezdu (2006)

Jediné čemu se snad lze smát, je ta nejtrapnější a nestupidnější režie se snad ještě horším scénářem. Vejdělku, ty blázne, nedělej to, když na to nemáš. Zlatá Poledňáková, ikdyž též to není žádná sláva.Jediná fajn scéna je snad ta, když Jitka ukáže svoje poprsí, ale co si budeme povídat, chtěli jsme komedii a né porno.