Sabotáž (2014)

Ayer se začal u špinavých policejních dramat zřejmě nudit a proto zparodoval sám sebe ve snímku, kde taktita SWATu potkává vyhřezlosti z Braindead...Už vím, co udělá s lidským tělem trojnásobný headshot, jak vypadá vyžilá Mireille Enos a Arnie v sombréru...Scénáristická zrůdnost - alespoň, že se tam střílí...

The Guest (2014)

Skvělý návrat k osmdesátkám přikořeněný to novoutinou. Skvělá podívaná !

Vejška (2014)

Celkově ucaprcanější než gympl. Nevím, jestli mi filmový zážitek zkazila banda puberťaček, která se po každém sprostém slově začala smíchy popadat za břicho na celý sál nebo zda je to extrémnost, do které byli vyhnáni oba Kolmani. Do své role dali jistě dost, ale celkově jejich vystoupení působí hrozně povrchně. Škoda, že Čtvrtníček nedostal více prostoru. Dějová linie je taková nekomplexní a od poloviny filmu následují jen spotové ústřižky, díky kterým je v podstatě jedno, od jaké chvíle se na film začnete koukat a i celkový příběh je děsně fádní. Na české poměry rozhodně zdařilejší snímek, jen mi do té české "klasiky" a pohodovky trochu něco chybělo. Zkusím se na to podívat sám doma, zatím za gymplem rozhodně pozadu.

Výchozí bod (2014)

Konečně zase pro jednou inteligentní snímek, který diváka donutí k zamyšlení. Zasloužených 80%

Zmizelá (2014)

Film vás udrží v napětí a v otázkách možných rozuzlení celou dlouhou dobu, která uteče jako voda. Za to mu budiž naděleny 3*..Jsou ale poměrně pokulhávající v závislosti na tom, jak náročný (na věrohodnost příběhu) divák jste. Nemusíte být totiž ani tolik nadstandardně přemýšlivý/všímavý, aby vám příběh od 2. třetiny filmu přišel najednou velmi nereálný až šílený. Celá společnost spolu s doteď chytrou detektivkou si nechá na nos navěšet všechny ty bulíky nepravd, nikomu to nevadí, nikomu nechybí odpovědi na otázky, které navíc ani nikdo neklade, všem zřejmě stačí tv reportáž z obýváku a děj ubíhá v týdnech vesele dál navzdory šílenosti až absurdnosti celé situace. Když se ale necháte strhnout příběhem, tak vám ty wtf momenty v závěrečné části ani tolik nepřijdou a budete se bavit. Film určitě doporučuji

Železná srdce (2014)

Je to zase taková americká pohádka o tom, že dobro zvítězí nad zlem. Nebo zlo nad dobrem ? Tady je zase divákům předhazována americká nesmrtelnost a oddanost. Buď se zde Němci ukazují totální amatéři nebo neschopní tankisté. Po závěrečné scéně jsem rád, že to vlastně takhle dopadlo. Film, který zůstane v paměti pouze kvůli hvězdnému obsazení, protože průlom ve válečné kinematografii to určitě není.

24 hodin: Dnes neumírej (2014) (seriál)

Jack is back. Tenhle hrdina mě ani po 12ti letech nepřestal bavit. Zkrácená série seriálu jako celku spíše ublížila, ale byla by ostuda, kdybych tomuhle novodobému terminátorovi nedal plný počet hvězd. Ať se v sérii vyskytují stále stejné "pasáže", má LAD stále k nabídnutí pár laskomin. Díky Jacku !

300: Vzestup říše (2014)

Prostřední dějství se hodně utápí v roztahanosti a nudných konverzacích. To začátek a hlavně konec jsou právě to co jsem od nové třístovky očekával. Démonická Eva Green společně s opět velmi málo využitou Lenou Headey si kradou celý film pro sebe a nechávají bezcharakterní mužské postavy na pospas svým malicherným bojůvkám plné digitální krve. Upřímně jsem čekal víc, Murro je břídil.. mohl si s tím dát více práce, ale asi předvedl svém maximum.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Nepamatuju si, že bych někdy viděl akční film, při jehož sledování bych si přál, aby v něm nebyly akční scény... Taky si momentálně nevzpomínám na film s hůř natočenou automobilovou honičkou (taková chaotická režisérsko-střihačská prasečina se ani v "béčkové" produkci opravdu jen tak nevidí). Zpočátku mě celkem bavila alespoň ta ohraná zápletka, ale když padoucha okamžitě odhalí každé malé dítě, přičemž jeho totožnost má být šokující pointou, to už je pak opravdu těžké najít něco, co by se dalo s chutí pochválit. Podprůměr v každém ohledu a vlastně úplně stejně zbytečné pokračování jako byla dvojka... 40 %

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Seth Rogen a Evan Goldberg zachtěli svoje Expendables. A kdo jim to má za zlé. Neskutečně našlapaný koncentrát jejich předešlých komedií v rámci apokalyptického scénáře soudného dne prostě funguje. Triky jsou o ničem a scénář možná až trochu moc místy kolísá, avšak jedno snímku upřít nelze. Jede pořád na plný plyn a tolik scén které vás donutí s úsměvem na rtech kroutit hlavou jak je to debilní až je to vtipné tu zase dlouho nebude. A to je ono. Partička kolem Rogena si chtěla natočit jednu velkou megapařbu u Franca doma a vy jste speciální hosté. To že za dveřma probíhá konec světa je už tak nějak vedlejší.