Carrie (2013) odpad!

Odpadová smršť zoufale směšně parodující pohádku o ošklivém káčátku. Chloë Grace Moretz mám rád, ale tohle byl skutečně castingový fail. 0/10

Machři 2 (2013) odpad!

Nesnesitelná exhibice trapného a zvráceného humoru, špatné režie a ubohého scénáře. Co se tý partičce komiků honilo hlavou, když tuhle obludnost tvořili?! 0/10

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Neuvěřitelně příjemná a šikovně odvyprávěná okouzlující pohádka o dětské lásce. Z poslední doby nemohu doporučit na zpříjemnění nálady žádnou jinou romanci, ve které by ty emoce fungovaly tak silně. 9/10

Avengers (2012)

Ultimátní a překvapivě naprosto vyvážená týmovka (vyvážený prostor pro všechny ústřední postavy) s vydatnou porcí epické akce (nádherné technické atrakce), hlášek a humoru, který zde není tlačen na sílu a nepůsobí tu jak pěst na oko. O to se postarali jiné marvelovky... Joss Whedon to ale každopádně ustál na výbornou. 9/10 (Infinity Saga: IM 7/10 THI 6/10 IM2 4/10 CA: TFA 4/10 Thor 7/10)

47 róninů (2013)

Solidní a nešťastně se parodující pakárna s idiotským scénářem a nedotaženými triky, které při dvousetmiliónovém rozpočtu vyznívají nepatřičně zoufale. Kam se ty prachy proboha poděly?! 4/10

Univerzita pro příšerky (2013)

Infantilní, nudný a naprosto zbytečný prequel k výtečným Příšerkám s několika úsměvnými momenty. Finálové "jak jsme se vyšplhali na vrchol strašící špičky..." velice trapné a odbyté. 4/10

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Walter Mitty alias feel-good blbůstka indukující pouze doteď skrytý talent Bena Stillera sypat se zebe jeden hezký obrázek za druhým. Emočně však ale naprosto prázdné... 6/10

Insidious 2 (2013)

James Wan stále sazí na starou školu, avšak tentokrát trochu zvolnil tempo, podal pár vtípků a předvedl nám perfektní pokračování malilinkato děsivější první části. Letošní The Conjuring stále nepřekonán. 8/10

Lásky čas (2013)

Všímal jsem si harmonie, kterou se Richard Curtis pokoušel přenést na diváka v podobě milé a příjemné romantiky plné odlehčeného britského humoru. Britský humor mi ale nikdy neseděl, milá romantika se už v úvodních minutách mění na příliš přeslazenou blbůstku a tvůrcům něco jako smysl nad časovými smyčkami a přiměřená stopáž asi také nic neříká. Jediné co je v tomto filmu hodné zmínky je ústřední sympatický pár (veskrze Rachel McAdams mi udělala radost, od nynějška je ofina neskutečně sexy :-)) a Bill Nighy, jehož poťouchlý otec je boží! Nighyho nemám příliš v lásce, ale tentokrát jsem si tohoto chlapíka skutečně užil. Milé plus. 4/10 Edit (10.8.2018) Beru zpět, je to perfektní romance :-) 8/10

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Peter Jackson a jeho digitální fetišismus s příliš přepálenými trikovými atrakcemi a naprosto bez emocionálního dosahu, který jsem v původním Pánu prstenů cítil každičkou minutu (viz. finálový CGI duel mezi Thorinem a Azogem nemá žádné emoce ani napětí, a tak je vám nakonec celkem ukradené, jak to celé skončí). Pán prstenů byl dělán srdcem, Hobbit je tvořen skutečně pouze pro komerční úspěch, který se možná ani nedostaví, jestliže se kvalita nadcházejících dvou dílů nezlepší. Pohádková, rodinná a v digitálu se utápějící nuda. Zbytečně natahovaná kaše... 2/10 (The Lord of the Rings saga: The Fellowship of the Ring 7/10 The Two Towers 9/10 The Return of the King 9/10)