Muž z oceli (2013)

Kolosální návrat legendy s pláštěnkou a nadějný start nové série. Snyder zpátky ve formě! 9/10

2 zbraně (2013)

Celkem příjemný závan devadesátých let. Byť trochu přepálený a v mnoha chvílích skutečně přitažený za vlasy. S klidem ale mohu říct, že je to jeden z nejvtipnějších snímků, co jsem za poslední dobu viděl. Je to nahláškované a plné vtipných momentů, o které se postaralo parádní ústřední duo (Mark Wahlberg a Danzel Washington jsou tahouni a výtečně vtipná dvojka). Nicméně, vyšší hodnocení si 2 Guns nezaslouží. "Vypadáš jak mexickej Albert Einstein" :-D 6/10

Kdo přežije (2000) (pořad)

Báječná sociální hra, která vám jednoduše nedovolí odejít od televizních obrazovek. Guatemala 9/10 Exile Island 4/10 Cook Island 10/10 Fiji 2/10 China 8/10 Micronesia 10/10 Samoa 10/10 Heroes vs Villians 10/10 Nicaragua 2/10 Redemption Island 9/10

Green Lantern: První let (2009)

Milé překvapení. Animace je fajn, akce je velmi slušná a patřičně monumentální (snímek se s ničím nezdržuje a pálí nás od akce do akce hned od počátečních minut) a navštívení dalších světů, a následné přemístění děje výhradně na planetu Oa velice potěšilo. Kdyby takto vypadal hraný film, vůbec bych se nezlobil. 8/10

Wolverine (2013)

Je celkem smutné, že nejlepší postava celého X-men universa není schopna dostat důstojnou sólovku, která by nebyla naprosto zbytečná, vizuálně nepodmanivá a nudná. Největším problém pro mě představuje odbytý a sterilní scénář, který realizuje rutinní režisér bez špetky osobitého stylu. Wolverine vyměknul, bohužel… Avšak stále se jedná o úroveň lepší sólovou štaci, než byl tragický Origin. Potenciál je ale daleko větší. 5/10 (X-Men series: X-Men 7/10 X2 10/10 The Last Stand 6/10 Origins: Wolverine 2/10 First Class 8/10)

V zajetí démonů (2013)

Necelé dvě hodiny neúprosného strachu a nervy drásající atmosféry. Duchařina jak prase! Není potřeba to jinak popisovat. PS: Od Kruhu ten nejděsivější horor, jaký jsem viděl. Wan svoje řemeslo holt umí... 9/10

Útok na Bílý dům (2013)

Příjemné překvapení v podobě dokonalého letního výplachu. Roland Emmerich přichází zatím s nejsympatičtějším blockbusterem roku, který se nebere vůbec vážně a jde mu hlavně o pobavení publika, což si myslím, že se mu bez problému podařilo dokonale. Je to plné odlehčeného humoru, příjemného nadhledu a naivity, což mi s příměsí slušné akce, patosu a velmi cool ústřední dvojce sedělo perfektně. 8/10

Zelená míle (1999)

Zázraky se dějí, jinak si neumím vysvětlit, jak někdo zvládl natočit tak krásný film. Nejenže je Zelená míle precizně odvedeným kusem filmařiny plným intenzivních emocí a s elementární přesností vykreslených postav... ona je doslova ztělesněním všeho, co na filmech můžete milovat. Dokonalý casting, který nás provází tímto úchvatným tříhodinovým eposem, je už pak jen sladkou třešničkou. Popisovat takové veledílo nemá nadále smysl, to se musí vidět.... Nemáte-li to ještě za sebou, tak neztrácejte čas čtením komentářů a rychle si to sežeňte! PS: (!spoiler!) Kdo u scény s popravou nebrečel, je, jak by řekl Joey Tribbiani, uvnitř mrtvej! 10/10

Pařba v Bangkoku (2011)

Todd Phillips jede CTRL C + CTRL V, akorát mění lokaci... 5/10