Následky lásky (2004)

Baví ma spojenie Servilla a Sorrentina. Opät výborne zvolená hudba (Boards of Canada, fíha) a opäť výborný záver. (Lumiere - 12.06.2014)

Na vlásku (2010)

Odpustím im tie všadeDisneyprítomné skladby a duety a dávam plný počet, pretože kôň, panvica, kôň, smolder, kôň, animácia, kôň, Mandy Moore & Zachary Levi, kôň, kráľovský mustáž, kôň a niekoľko naozaj podarených vtipov, ktoré ma fakt dostali. And horse-chestnut. (Inak, scéna na loďke, ring any mermaid bells?:)

Na východ od ráje (1955)

Prišlo mi to celé ako jeden starý, poctivý kus filmárčiny. Nie že by som o tom niečo vedela, ale tak...pocitovo :) Veľmi príjemná hudba, podmanivý James, páčili sa mi aj postavy jeho rodičov, príbeh mixnutý Bibliou, obdobie okolo I. svetovej vojny aj záver. (FK Nostalgia 2010)

Nebezpečná metoda (2011)

Metóda je fascinujúci film. Nerozumela som všetko od začiatku do konca na 100%. A pritom angličtina bola jednoduchá. Často som sa na okamih zamyslela a páni Freud a Jung už splietali ďalej svoje teórie a ja som za nimi zaostávala. Fakt by som chcela tento film vidieť v koži niekoho, kto vyštudoval psychológiu ale zároveň je jeho neoddeliteľnou súčasťou, nielen niečím, čo mu zarába na živobytie. Či psychológ či psychiater tento film vníma ako zábavku alebo aj jeho prinúti zamyslieť sa nad niečím, či ho ešte niečo prekvapí. Jung aj Freud boli obdivuhodní ľudia, tak isto Sabina. Rozhodne by som k nim mala veľký rešpekt, keby som mala možnosť ich poznať...a zároveň by som sa ich asi trochu bála. Bavila ma hlavne prvá polovica filmu, neviem, či mám kvôli seriálovej stopáži dojem, že po tomto čase všetko stráca tempo ale stále som počúvala a sledovala dej so zaujatím. Také drobnosti, ako počúvanie Wagnera a degustátor Carl, ma vždy zaujmú a pobavia. Na Metóde ma mrzí len jedna jediná vec, vlastne nemám žiadnu výhradu k filmu, teším sa ako si ho pozriem znova a pred tým si naštudujem nejaké materiály o Sigmundovi a Carlovi, no, prečo som sakra nebola vo Viedni, keď sa natáčalo? Hodina cesty vlakom, takto prepásnuť príležitosť vidieť/stretnúť Mortensena a Fassbendera...no ja to môžem...(Cinema City, Aupark - 31.1.)

Něco z Alenky (1988)

Mám rada Švankmajera, aj keď jeho filmy pre mňa nie je vždy jednoduché sledovať. Vždy ale nadšene očakávam, čím ma prekvapia. Veľmi obdivujem imagináciu pána režiséra a veľmi ma bavia jeho nápady. Alica je zvláštne dielo a myslím, že táto adaptácia jej pristane. Videné v FK Nostalgia

Nejhledanější muž (2014)

Je pravda, že som už dosť dlho nevidela nejaký špionážny triler. Ale nie je to jediný dôvod, prečo mi A Most Wanted Man tak sadol. Výborné herecké obsadenie, na ktorom je sympatický mix amerických a nemeckých hercov. Dúfam, že niekto urobí štatistik, koľko cigariet Hoffman vyfajčil a či s tým neurobil rekord. (Lumiere - 5.9.2014)

Nejtemnější hodina (2017)

Som ako tá postava Lily James, takéto rozprávanie a charizma ma dokážu strhnúť a fandím a tľapkám a občas som dojatá, hoci sa pozerám na film (aj) o jednej z najväčších tragédií ľudstva. Tľapkám aj Thomas a Mendelsohnovi, neviem, či chcem po jeho výkone Juraja VI. ešte vidieť Kráľovu reč, keďže on tam Juraja nehrá. (Lumiere - 20.1.2018)

Největší showman (2017)

Gýčik. Niektoré skladby dosť dobré, zaujali ma aj napriek mojej absolútnej neznalosti pôvodného muzikálu. A Zendaya je zlatíčko, som do nej. (Cinema City Aupark - 1.2.2018)

Nejvyšší nabídka (2013)

Spolu s ďalším talianskym filmom La Grande bellezza/Veľká nádhera, ktorý som videla na Art Filme, pre mňa najpôsobivejší film tohto roka. Tornatoreho nemám napozeraného, raz to ale napravím, nielen preto, že je Eňo jeho dvorný skladateľ. Rush bol skvelý, najviac ma ale dostal scenár, dávno som nevidela tak dobrý príbeh, ktorý má stále čím prekvapiť. Vizuálna stránka tiež stála za to, tie starožitnosti a obrazy a budovy boli prekrásne. Minimálne niekde v osobnej top 10 za tento rok. (predpremiéra Cinema City Aupark - 01. 10. 2013)