Kick-Ass (2010)

Violence is bad. Killing people is bad. But sometimes it is so much fun. Tak toto mi napadlo počas sledovania filmu niekoľko ráz. Bavila som sa výborne. Hit-Girl naozaj nejde odolať, Kick-Ass - ktorého častejšie nakopú ako on nakope niekoho - sympatická postava. Hlavne ma ale milo prekvapila postava mnou nie veľmi obľúbeného Cagea v roli Big Daddyho, naozaj mu sadla a klasicky Mark Strong, ktorý je už asi na doživotie odsúdený na úlohy zloduchov. Najväčšie prekvapenie filmu - účasť Craiga Fergusona (naozaj som dostala záchvat smiechu, keď som ho tam zbadala) a najlepšia scéna - záchranná akcia Hit-Girl, do ktorej hrala Murphyho upravená a stále úchvatná hudba zo Sunshine (nechápala som!!!). To bol pre mňa najsilnejší moment, z veľkej časti práve vďaka hudbe. A hej, bazooka bola super:) Re-watch po prečítaní komiksu, ktorého záver sa mi páčil viac, no film stále šlape, stále baví a je cool.

Silent Hill (2006)

Body za tú špinavosť, kreatúry, atmosféru, Radhu & Jodelle a záver. Ale prišlo mi to trochu zbytočne natiahnuté, len kvôli tomu, aby sme sa herným spôsobom mohli poobzerať po lokáciách a monštrách, ktoré Silent Hill ukrýva (pozeranie na monštrá mi ale nevadilo, pekne ich spravili). 7/10

Počátek (2010)

Inception. Uf. Komplikovaný film. Ako toto píšem, ešte mám stále trochu problémy s dýchaním a mám dojem miernej srdcovej arytmie. Toto bola jazda. Perfekcionista Nolan. Hviezdne herecké obsadenie. Nolanove stálice Michael Caine a Cillian Murphy. Skvelý strih. Skvelý Zimmer. Skvelý vizuál. Fakt som mala počas celého filmu dojem, že sa nemám čas sa ani nadýchnuť, lebo mi ujde nejaký detail. Jediné, čo ma trochu mrzí, že to všetko na mňa nezapôsobilo silnejšie po citovej stránke, všetko sa dialo príliš rýchlo a skoro celú moju pozornosť si vyžiadala našlapaná akcia a nie príliš jednoduché dialógy. A ten záver... Teším sa na opätovné zhliadnutia, jeden raz v tomto prípade rozhodne nestačí. Nolan jednoducho vie čo robí a ja mu naozaj veľmi fandím. Inak, chcela by som, aby ma niekto napichol na jeho sny, užila by som si to. Druhá projekcia len utvrdila prvý skvelý dojem a nadšenie z filmu. Tentoraz som mala možnosť si všetko viac vychutnať, sledovať detaily, hercov a ich prejav bez obavy, že mi unikne niečo dôležité a ja sa stratím vo vrstvách, prípadne mi unikne pointa. A jo, na DiCapria sa mi ešte nikde tak dobre nepozeralo, Levitt je môj jasný objav, Hardy charizmatický a Watanabe skvele dopĺňa tým v úlohe "turistu". Tlieskala som, tlieskam. Víťaz Kinema Film roka 2010. (druhý raz videné v kine - Cinemax Bory IMAX - 12.8.2020)

Jen trošku štěstí (2006)

Ja viem, že je to priemerný film, ale Chris Pine tomu u mňa dvíha úroveň. 6/10

Hotýlek (1975) (seriál)

Bolo tam niekoľko dielov, ktoré ma výnimočne bavili a John Cleese je môj obľúbený Python, ale nakoniec dávam tri - niektoré diely som odsledovala bez väčšieho záujmu. Inak, Manuel môj jednoznačný favorit:) Qué?

Krvavá paní (1980)

Zo začiatku veselý úlet ale to sa zmení, keď Krvavá pani daruje svoje srdce šuhajovi, ktorý ju zachránil. Potom sa začnú diať veci. Krvavé veci. Známy príbeh o Báthoryčke v zvláštnej animovanej podobe. Veľa milých malých nápadov, dej bez slov, s výborne pasujúcou hudbou a prekvapivou nahotou. Videla som ako dieťa a určite si navždy budem pamätať vražednú figurínu stelesňujúcu zámockú pani. Viktor Kubal stvoril podľa mňa pozoruhodné dielo, ktoré stojí za pozretie.

Kruh (2002)

Jasné že som sa bála. Má to hutnú atmosféru a chvíľu som váhala či 4 alebo 5, ale kvôli tomu záveru dávam maximum.

Spaceballs (1987)

Paródia na všetko možné (aj nemožné:) - Star Wars, Star Trek, Votrelec, Planéta opíc či Transformers. Niektoré vtipy vážne podarené, Bill Pullman sympatický ale že by ma to nejak extra bavilo sa nedá povedať. Príjemná oddychovka - 6,5/10