Hunger Games (2012)

Velice zajímavý námět, který rozehrává v nových kulisách starý dobrý trojúhelník známý například z Twillight ságy. Po příběhové stránce je film vynikající, horší je to pokud má probudit v divákovi pocity. Snad jen pocit osamění a naděje. Ano, je to místy kruté, ale obávám se, že ne dost. Jakoby si tvůrci řekli 'uděláme to drsný!', ale pak se u každé drsné scény zastavili a řekli si 'hele, radši uberem'. I přes délku filmu si k postavám totiž těžko buduji vztah, tím snazší je pak tyto postavy opustit. Nejhorší je pocit rozčarování z posledních dvou bitek, kdy se film točí mezi 'mezitím se něco stalo, ale jinde' a mezi 'uděláme konec jako v akčňákách z osmdesátek'. Zkrátka po dlouhých a mohutných přípravách koukáte na skauty v přírodě, kterým to víc natírá příroda, než sami jeden druhému. Nicméně pokud z toho vypreparuji linii hlavní hrdinky, která je nejdůležitější, film byl zvládnut obdivuhodně autenticky a zaníceně. Podtext na další pokračování navíc chutná po další krvi a doufejme, že to nabere obrátky k převratu s ochutnávkou osobních dramat a ne osobních dramat s ochutnávkou převratu. 70% = 4-/5

Ochránce (1996) (seriál)

Vlastně je to ukrutná hovadina, na kterou se dá koukat, ale jen jednou za týden. 35% = 2/5

Scary Movie 2 (2001) odpad!

Hloupý americký humor, který Vás ponižuje na úroveň čidla na sprostá slova. V reakci na sprosté slovo se MÁTE jakože smát. Prostě parodie ze slabšího soudku, alespoň pro mě. 10% = 0/5

Zhubni! (1996)

Stephen King má tu smůlu, že se jeho námětů chápou průměrní, ne-li podprůměrní, režiséři. Film pak není žádná hitparáda. Přesto se najde pár dobrých zpracování a tohle je jedno z nich. Během filmu ve Vás i přes všechnu "vážnost situace" a skepsi k ústřednímu tématu kletby začne hlodat červík pochybnosti, který na konci filmu pěkně mrazí v zádech. 65% = 3/5

Jack a obři (2013)

Jack a obři mě trochu překvapil. I přes laciné srdceryvné scénky totiž dokáže zahrát na mnohem vážnější notu, než by člověk čekal a i přes moje zbožná přání, aby se z toho udělal napůl horror a napůl fantasy, nedopadlo to vůbec špatně. Nutné zamilované scény jsou celkem krátké a během děje se toho stane tolik, že by se to vešlo do dvou dílů. Film je tedy natřískaný dějem, je přiměřeně odlehčený a dokáže zaujmout i takové pohádkové skeptiky, jako jsem já. Příjemně překvapilo, že si tvůrci dali záležet na zviditelnění poměru obr / člověk, což bylo nejvíce vidět, když první obr na scéně udělal tři kroky a měl zbrojnoše v moci. 75% = 4/5

Předčítač (2008)

Veliké lidské drama s těžko popsatelnými osudy ve mně navzdory kamenným obličejům vyvolalo vlnu sympatií a odporu zároveň. Chlapec se zamiluje do ženy, která ho posléze opustí. Je Vám podezřelý její odstup a chladnost, ale vše pochopíte ve chvíli, kdy se objeví zase. Chlapec to také zjistí, když ji podruhé potká. Tento zážitek jej poznamená na celý život a když už už bylo nasnadě odpuštění, lidské osudy se neprotnou, jak by člověk chtěl a očekával, ale naprosto minou. Příběh u mě nebudil dojem, že jej někdo vymyslel, spíše jsem nabyl dojmu skutečné události, což je ve filmu vzácné. Ani historické panorama nezklamalo. 95% = 5/5

Terapie láskou (2012)

Hluboká sonda do duše nejméně čtyř průměrných duší, které utrpěly jistý šok. Jedna neumí čelit zradě, druhá se neumí vyrovnat se ztrátou, třetí je posedlá symboly, další zas není tak šťastná, jak vypadá. Příběh se točí kolem prvních dvou, no a tu třetí komponuje De Niro, více snad není třeba říkat. Romantický film, který má opravdovou duši a je koukatelný pro chlapa, no kolikrát něco takového najdete? Doporučuji Aj s titulkama, ale trochu bych varoval ty, kteří mají problém stíhat rychlé dialogy a ještě jak se kdo tváří. Všechno je totiž v reálném čase, lidé si skáčou do řeči, apod. Vyzdvihl bych pojetí režiséra, který Vám vleze až do kuchyně a díky vhodně zvolené autentické kameře máte pocit, že jste součástí všech hádek a debat. Uvěřitelný a chytlavý romantický film. Nevěříte? Koukněte se. Mě se moc líbil (a to na romantické filmy taky moc nejsem). 90% = 5/5

Já, padouch (2010)

Váhal jsem mezi 2 a 3, ale nakonec 3-/5 = 50% protože děti si určitě tenhle animák zamilují nehledě na to, jak málo originální a nápaditý je. Tvůrci vsadili na chytlavého hlavního hrdinu, smutné oči holčičky a bandu pseudo-umpalumpů, kteří se tváří křečovitě při všem, co dělají. Nějakou záhadou se ale v příběhu najdou světlé okamžiky a hlavní hrdina je velký sympaťák.

Vlajky našich otců (2006)

Nevšední pohled na válečnickou dřinu v Pacifiku, jaký v USA kinematografii stále chybí. Vlajky našich otců nabízí smutné zákulisí války tak, jak ji neznáte. Na velkolepé bitvy se netěšte. Je to film o tom, jak velký a odporný je válka obchod. Nebude se Vám líbit, jak to na světe chodí. Tuhle facku do obličeje heroismu americký film potřebuje jako sůl! Další snímek, který s potěšením doporučuji všem, kteří se rádi nad filmem zamýšlejí. 85% = 4/5

Manželské etudy po dvaceti letech (2006) (seriál)

Zajímavé. Kam se člověk posune za dvacet let? Jak a proč? Koukněte se ne Manželské etudy a poté na toto pokračování. Když se pak kouknete nejdříve na toto a poté na původní dokument, je to ještě zajímavější.