Vnitřní vesmír (1987)

Dodnes velmi originální způsob, jak ukázat brouka v hlavě na plátně. Pokud si vzpomínáte, jak vypadal seriál Byl jednou jeden život, tak tohle je částečně jeho hraná verze a částečně dobrodružná Sci-Fi. 65% = 3/5

Doly krále Šalamouna (1985)

Richard Chamberalin a Herbert Lom v jedněch ze svých nejlepších rolí. Dobrodružná výprava ala Indiana Jones může začít. 55% = 3/5

Bohové se zase zbláznili (1993)

Tak tady pozor, třetí pokračování přestřelilo a ani N!xau nemůže zachránit tu katastrofu. 20% = 1/5

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Dvojka se mi líbila ještě víc, než díl první. Má silnější příběh, občas hraje na vážnější notu, ale vtip přitom neztratil ani trochu. 95% = 5/5

Bohové musí být šílení (1980)

Originální způsob humoru, který vás dostane svou upřímností a jednoduchostí. Zlá věc je nesmrtelná ikona tohoto filmu a interpretace, kterými křovák častuje dění v jeho okolí, Vás dostanou do kolen. 80% = 4/5

Hra o trůny (2011) (seriál)

Dalas ve Fantasy kabátku. Vlastně jsem časem zjistil, že mě zajímá jen linie příběhu odehrávající se od velké zdi na sever. Pokud jde o brilantní dialogy, občas mi uniká jejich smysl (jak jsme spolu tehdá tam a tam bojovali, někdy až urputně zakamuflované a překombinované výhrůžky jejichž kamufláž je do očí bijící a postrádající smysl zároveň - když jsou dva osamotě?!, apod.). Některé dialogy se dokonce téměř opakují. Po čase přesně vím, co která postava na danou situaci řekne. Postavy tak postrádají schopnost opravdu překvapit, spíš se situace hrotí a hrotí a vy jen čekáte, až se to konečně nějak rozřízne. A že se kolikrát načekáme. Určitě si pošmáknou fajnšmekři velkolepých příběhů a milovníci nečernobílých postav, to je veliké plus, které padá na hlavu autorovi knihy. Nejzajímavější postavy jsou dle mého John Snow a Tyrion Lannister, ostatní postavy mě příliš nenadchly. Nejsem z těch, kteří by museli mít všude veliké bitvy, ale aby divák viděl několikeré veliké přípravy a v dalším záběru jen mrtvoly, to je taky trochu škoda. Velmi kvalitní seriál HBO, který by ale měl být kratší a mnohem nabitější, každý díl není zajímavý, dokonce se najde i několik po sobě, kdy se téměř nic nestane, jen se posunou figurky na šachovnici, ale ve stylu první tah pinčlem, takže nic závratného. S časovou linií v každé sérii totiž děj ustrne a pak se rozhýbe vždy, když už divák na konci série téměř usíná. Seriál na mě nepůsobí příliš dějově (s výjimkou prvních a posledních dílů série), postavy jsou většinou strojené a falešné (herecky nepřesvědčivé), někdy mi přijde jejich schopnost předvídat následky svých činů jako u 14-ti letého puberťáka. 1. série 70%, 2. série 60%, 3. série 60% a napadá mě při ní kolik dílů stálo za to ... možná dva, 4. série 80%, tady jsme se trochu zvedli díky nabraným zkušenostem; zatím celkově 67,5%=3/5

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

První Hobit nemá podle mě slabinu v rozvleklých pasážích, ale právě naopak v pasážích akčních, kde jsem si kolikrát nebyl jistý, jestli někomu fandím. Vrátit se do Středozemě je jako vrátit se v čase. Jsem rád, že Hobita natáčí opět Peter Jacson. Umí Tolkienovu světu vdechnout pohádkovou atmosféru. Ale možná zrovna TO je trochu problém, protože Hobit je pohádka už sama o sobě. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že děj je strašně naivní. Krom toho jsem vlastně ani nepochopil, proč se nakonec Bilbo rozhodl na cestu vydat. Myslím si, že tenhle klíčový moment filmu Jacson hodně podcenil. Kolikrát během filmu jsem si také říkal, jestli se opakuje Jacson, nebo Tolkien, každopádně Hobit buď vykrádá Pána Prstenů, nebo Pán Prstenů Hobita. Nemůžu ale jen plkat. První Hobit určitě stojí za shlédnutí, i když si spíše myslím, že bude lépe fungovat jako první ze tří, než sám o sobě. 70% = 3+/5

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Vynikající detektivku, aby člvěk pohledal. Ale povedlo se! Zajímavé osudy lidí, které se proplétají spolu s jejich světy. Film člověka vtáhne a nepustí, skoro si na konci říkáte: Cože? Konec? Nj nemohl jsem se zbavit dojmu, že vzhledem k rozvláčnemu ději to nabralo trochu rychlý konec, ale co už. Máte rádi vyšetřování sériových vrahů? A co takhle prokreslenou psychologii? Jo? Tak se koukněte. 80% = 4/5

Lovec kořist (2009)

Zajímavé, nemusíte mít za zadkem miliónový štáb, abyste natočili vinikající Sci-Fi plné překvapivých zvratů. Pokud máte rádi filmy, kde se nahání zločinec a s kvalitním scénářem, určitě tohle nenápadné a na první pohled levně vypadající dílko nevynechejte. Nenechte se mýlit obalem, obsah je kvalitní. 85% = 4/5

Bod zlomu (1991)

Detektivka jedoucí na vlně adrenalinových sportů. Obdivuju herce za jejich nasazení, zajímalo by mě kdo a kdy použil dvojníka a jestli vůbec. Příběh je originální a nadprůměrně zvládnutý. 70% = 4-/5