Rudá planeta (2000)

Páni béčko jak vyšité. Ale zábavné, herecké výkony strašné až průměrné, režie nijaká a scénář vyloženě debilní. Se vším souhlasím. Přesto však se na to dá koukat a pokud máte rádi lehkou sobotní zábavu, nad kterou nechcete přemýšlet, tak je tento film ideální. Jediné co si kritiku nezaslouží je podle mě hudební doprovod a zvuk celkově. Podobně jako u historických filmů pokud koukáte na realističnost všeho, co se před vámi odehrává, tak se vám to líbit nebude. Nejsem hnidopich a oceňuji náhody. Takže dávám 70% = 4-/5

Hvězdná brána (1994)

U thoto snímku musím poznamenat úvodem, že jsem ho viděl dřív než seriál. Tudíž velkou míru hodnocení přidávám na stranu originality. A nápad zkloubit Sci-fi se starověkým odkazem tímto způsobem se mi zdá naprosto geniální. Pominu nedostatky snímku jako jsou slepé uličky děje a přeskočím na vynikající hudbu i zvuk, zvládnutou gradaci příběhu, střízlivý výkon Kurta Russella (mnohdy za toto kritizován, ovšem můj názor je, že vzhledem k rámci, který mu postavení v ději povoluje předvedl maximum - měl totiž zřetelně vyvážit velmi civilně laděného Jamese Spadera, což se povedlo) a nakonec i slušně zvládnuté trikové scény, které ději dávají střechu a balkóny, nikoli základy. Nechal jsem se strhnout vyprávěním a exotikou snímku. Dávám 90% = 5/5

Spawn (1997)

Zajímavý komiksák tenhle film, protože vzhledem k rozpočtu a době vzniku jsou některé triky skvělé, ale některé zas bohužel velmi špatné. Zdálo se mi, že režisér někde výtečným způsobem nechal jemně dotvořit scénu a někde zkráka kydl bláto a uvidíme, co z toho vzejde. Postavy zvláštní, ale proč ne? Komentáře vypravěče jsou přitažené za vlasy, jenže kde to bývá u komixů naopak? Asi tímhle vším to bude, že snímek je srážen do podprůměru i když vše trochu zachraňuje spád děje. No jen škoda, že Martin Sheen nedostal více prostoru se projevit. Určitě ale jde o režisérův nejlepší kus. Vzhledem k potenciálu a kapitálu dám 50% = 3/5

Království ohně (2002)

Tak nevím, mě se to docela líbilo. Většina připomínek ostatních sice sedí (ohledně scénáře a US tvrďáků), ale osobní názory jdou mimo mě. Prostředí depresivní, svět po apokalypse způsobenou draky? No, když tomu dáme, tak se to vyvíjí docela zajímavě a děj má spád. Postavy a externí technika trochu jako ve Vodním světě na suchu, ale mě si tyhle věci líbí. Pokud si člověk odmyslí některá nutná klišé a přehnané ambice tvůrců, najde zde mnoho zajímavých okamžiků. Někomu sedne, někomu ne. Mě Království ohně velmi sedlo, takže 70% = 4/5

A.I. Umělá inteligence (2001)

Přišlo mi to jako příběh človeka samotného. Od počátku, nejisté první kručky a přez otázky k dalším otázkám, které naivně skončí narážením na zeď reality. Podjímavá hudba filmu značně přidala a o nadprůměrných "standadech" Spielbergových filmů se nebudu rozepisovat. Skvělý příběh na základě zajímavého námětu. Na výkon H.J. Osmenta nevím jestli pochválit režiséra za skvělou volbu nebo herce samotného za výtečně zahraného robota na pokraji citového šoku. Avšak Jude Law mu byl skvělým doplňkem. Inu celkově vzato se mi to moc líbilo, dávám 90% = 5/5.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Frank Darabont umí úžasným způsobem dát do svých děl živoučího ducha, který pohne v každém věku snad každým divákem. Vykoupení z v. S. je jeho majstrštykem a styl jakým vypráví děj nemá konkurenci. Tim Robbins a Morgan Freeman jakoby dospěli právě pro tyto role každý zvlášť i oba dohromady. Vedlejší role, výborně obsazené a zvládnuté, mají neméně důležité úlohy, jako role hlavní. Hudba výborná, nádherně dokresluje strhující vyprávění, které ke konci vezme diváka za srdce způsobem, který je neopakovatelný. Byl jsem součástí příběhu i po skončení, protože jsem celý den musel myslet jen na to, že mě tento snímek vzal s sebou. Takhle nějak si představuji dokonalý filmový zážitek. Bez dalších řečí 100% = 5/5

Memento (2000)

Možná životní role Guye Pearce, protože zvládnout takovýto scénář musí být pořádná fuška, no a režisér si ode mě také zaslouží potlesk. Zvuk podjímající, kamera neskutečně dobře zvládnutá. Střih je mistrovská práce. Nemám co vytknout, dávám 100% = 5/5