Operace: Zlomený šíp (1996)

Nemám rád hollywoodem nadiktovaný styl Johna Woo a ani tento snímek k tomu nepřidal. Akční triller velkých rozměrů, které režisér umí, avšak plný nelogičností a děr, jak je u něho také někdy zvykem. Pokud se ale chci kouknout na akční film, nad kterým nechci přemýšlet, je Broken Arrow ideální. Za protivného Travoltu ale ještě jednu hvězdu musím ubrat. Dávám 60% = 3/5

Madisonské mosty (1995)

Film s jednoduchým námětem, který sice zpracovává komplexně jedno milostné téma, kterých už tu bylo mnoho, ale takhle dobře zpracovaných a zahraných věru moc ne. Velmi doporučuji, pokud chcete na toto téma vidět opravdovou kvalitu. Dávám 85% = 4/5

Warlock (1989)

Velmi zdařilé dílko vzhledem k době, kdy vzniklo. Dobří herci, scénář trochu divoký, ale celkem dobrý. Děj zajímavým nenudíte se. Jako oddychovku na víkendové dopoledne doporučuji. Dávám 65% = 3/5

Ďábelský Santa (2005)

Dobrý nápad, prohospodařený mizernou režií a výkony. Velmi mě zklamalo toto zpracování, i santa z Futuramy byl lepší a barvitější postavou. 15% = 1/5

Skleněný dům (2001)

Velmi zdařilý triller stojící na skvělých výkonech hlavních dvou aktérů, který zpracoval zajímavé téma adoprovaných dětí, které jsou zkoušené otčímem. 65% = 3/5

Skleněný dům 2 (2006)

Snímek stojící na mlžném oparu tupé omezenosti autorů v předpokladu, že stejní budou i diváci, ale nejsou. To, co by ho mohlo udělat skvělým, skončilo zakrnělé a nerozvedené. Koukáme na film, který na nás klade předpoklady, že náctiletá dívka tušící problémy nemá skoro žádné kamarády, kterým by se svěřila, otec je úplný blbec a nevidí problém ani v šití rány veterinářskou jehlou a třeba také to, že všichni okolo jsou slepí a hluší. Zkrátka jen 20% = 1/5 za to napětí

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Bezesporu jedno z nejlepších komorních dramat, které kdy přišlo na filmové plátno. Skvělí herci i režie, scénář také dobrý. Nemohl jsem se ale zbavit občasné předvídatelnosti a na konci trochu zbrklého vyústění, ale proč ne. Postrádal jsem hudební dramatiku. "Vy přistěhovalci, myslíte si, že přijedete do Ameriky a hned víte všechno nejlíp." říkal Cobb Voskovcovi - pro mě asi nejsilnější okamžik filmu. Dávám 85% = 4/5

Crash (2004)

Sonda americkou společností citlivě podaná výtečnou režií, která spolu s hlavními aktéry a dobrým scénářem ukazuje, že i v několika minutách je čas na charaktery postav a přehledný děj, jež reflektují tisíce problémů dnešní společnosti (nejen americké, jak by se zdálo). Velmi dobré po všech stránkách a vzhledem k nákladům neuvěřitelné. Můj subjektivně špatný pocit byl jen z hudby prošpikované hity pop nebe, kterou jak když vystřihnete z nějakého teenage seriálu. Osobně bych spíš raději instrumentál + 2 písně, ale jak řikám - je to subjektivní. Za ten zážitek z filmu dávám 95% = 5/5

Inkvizitor (2005)

Film si zaslouží asi tolik pozornosti a respektu, co jeho překlady názvu. No ale zpátky - zajímavá režie, jinak se mi to opravdu nelíbilo celé i po kouskách. Dám tomu 15% = 1/5 nejspíše za odvahu

Masakr na střední škole (2003) odpad!

Po dlouhé době jsem se kouknul na film s Lundgrenem a celkem fajn komedie. Já vim, že člověk z něčeho musí žít, ale tohle Dolphe, tohle je už trochu moc. Pro mě odpad