Vánoce naruby (2004)

Jeden z mnoha rodinných filmů, který navždy zůstane jen jedním z mnoha. To dobré a hezké, co tento film přináší, je ona myšlenka vnuknutá Johnem Grishamem, ale vše ostatní je nefalšovaná nadutá patetická americká hollywoodská stoka. 20% = 1/5

Ve stínu pravdy (2006)

"Ve stínu pravdy" leží ve stínu hereckých výkonů Jacksona a Moorové, kteří zahráli asi lépe, než by film zasluhoval a výsledkem je prapodivný snímek o věcech, které člověka příliš neosloví. Je to drama dvou lidí na opačných stranách zákona, rasy i života. Nenadchne, nezklame. Dávám 45% = 2/5

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Nechtělo se mi věřit, že tahle pohádka je dílem Trošky. Velkou zásluhu na tom má zřejmě scénář a herci, ale stejně. Výtečná pohádka, kterou si vždy znova rád "skouknu".

Z pekla štěstí (1999) (seriál)

Jako pohádka koukatelné, ale jako seriál hrozné. Snaha unudit diváka k smrti velmi zřejmá. Dávám velmi subjektivních 15% = 1/5

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Jestliže první film nezaostával, druhý je urážkou českého diváka a ani Karel Gott to nezachrání.

Z pekla štěstí (1999)

Přihlouplá pohádka, která ale na poli českých pohádek 90. let nijak nevyniká ani nezaostává. Troškův styl mi prostě nesedí. Pro děti koukatelné, líbila se mi kamera. Dávám 35% = 2/5

Český sen (2004)

Já myslím, že tady jsme svědky zrození nové české dokumentární elity, protože tihle chlapíci mají cit postihnout společnost tak, jak ji málokdo vidí a v situacích běžných i né zcela běžných takovou, jaká doopravdy je. Ve vší vážnosti tu lidé, obrazně řečeno, stojí nazí před kamerou a dále se obnažují ve své vážné směšnosti, aniž by si ji uvědomovali. Nejde tu ale jen o reflexi společnosti, ale i o reflexi sebe sama - autorů i diváků. Několik věcí by se dalo vytknout, ale vzhledem k bezprostřednosti a odvaze autorů dávám 90% = 5/5

Asterix a Olympijské hry (2008)

Hraný Asterix ušel od prvního filmu velmi dlouhou cestu, dlouhou cestu dolů. Nejde mi ani tak o nevhodné obměny hereců, jako spíš o přihlouplou fazónu, kterou to celé má. Nečekal jsem bůhvíjakou vážnost, ale například k odlehčující náladě "Příběhu rytíře" to má hodně daleko, a to tak daleko, že už nejde ani o příběh, ani o asterixe a obelixe, ani o olympijské hry, ale o co nejvtipnější vtipnou situaci vzniklou co možná nejvtipnějším způsobem, která ale sama o sobě působí bohužel velmi nevtipně. Doporučuji pro diváky do 6 let věku, pro starší je to neúnosné. Dávám 25% = 1/5 a to jen kvůli vizuální stránce a Delonovým asociacím.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Spielberg asi chtěl dokázat, že snímky tohoto tipu také zvládne, což se potvrdilo. Nicméně stále nevím, co ho donutilo natočit tento film, který se značně vymyká jeho filmařským chtíčům. No a co se týče děje? Nadprůměrně zábavný, plný zvratů, který každopádně stojí za shlédnutí s herci, kteří jsou skvělí, avšak své životní role zdaleka nehrají, tedy až na Ch. Walkena, který si střihl skvěle zvládnutou vedlejší roli. Trochu mě zklamal dabing, ale to není nic k úhoně pro originál znění. Dávám 80% = 4/5