Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Vynikající detektivku, aby člvěk pohledal. Ale povedlo se! Zajímavé osudy lidí, které se proplétají spolu s jejich světy. Film člověka vtáhne a nepustí, skoro si na konci říkáte: Cože? Konec? Nj nemohl jsem se zbavit dojmu, že vzhledem k rozvláčnemu ději to nabralo trochu rychlý konec, ale co už. Máte rádi vyšetřování sériových vrahů? A co takhle prokreslenou psychologii? Jo? Tak se koukněte. 80% = 4/5

Lovec kořist (2009)

Zajímavé, nemusíte mít za zadkem miliónový štáb, abyste natočili vinikající Sci-Fi plné překvapivých zvratů. Pokud máte rádi filmy, kde se nahání zločinec a s kvalitním scénářem, určitě tohle nenápadné a na první pohled levně vypadající dílko nevynechejte. Nenechte se mýlit obalem, obsah je kvalitní. 85% = 4/5

Bod zlomu (1991)

Detektivka jedoucí na vlně adrenalinových sportů. Obdivuju herce za jejich nasazení, zajímalo by mě kdo a kdy použil dvojníka a jestli vůbec. Příběh je originální a nadprůměrně zvládnutý. 70% = 4-/5

Gone in 60 Seconds (1974)

Pokud máte rádi automobilové honičky a krádeže, tedy to, na co pak navázalo Rychle a zběsile, určitě si 60 seconds nenechte ujít. V podstatě je to kříženec nejlepších FaF a akčňáků z 80.ých let. 60% = 3/5

Taxidermia (2006)

Šokující filmový úlet, který tak trochu samoúčelně vrhá na diváka stín všeho, co se v naší společnosti příliš nepovedlo. Příběh tříčlenné mužské rodové linky, která by nikdy nikoho nemohla zaujmout, snad jen v této extrémně podané a dodatečně podbarvené fikci, která je sice svým způsobem zajímavá, ale neskutečně samoúčelná. Je to film pro večerní promítáni na chalupě s přáteli. Odpudivý, jednoduchý, nikterak poučný, orignální, úsměvný, pobuřující, nechutný, zapamatováníhodný, ale ne v kladném slova smyslu. Je to vlastně jen studie dvou budižničemů, kteří toužili po uznání a nesmrtelnosti a jejich děda, který toužil jen po tom jednom. Film, u kterého se Vám několikrát možná udělá špatně, ale to je tak vše. Být hrdý na to, že po mě pojmenovali techniku blití ... no, řekněte sami. 40% = 2/5

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Krásná pohádka, pěkně syrová, ale povedená. Jen si myslím, že pro děti trochu ponurá, troch příliš. 65% = 3/5

The Gift (2010)

Moc hezky provedený nápad, ale nedomyšlený, trochu plochý.

Prometheus (2012)

Všichni víme, o co jde. Sci-Fi, od něhož si slibujeme odpovědi na Vetřelce. Trápil mě vývoj psychologie posádky, trápil mě kamikaze a trápily mě některé detaily, jinak by to byl skvělý prequel k Vetřelci. Jenže Scott neřekl poslední slovo. Hlavní linka s Elisabeth a Davidem je nicméně skvělá a nechybí jí snad nic. Škoda těch odfláknutých detailů okolo toho. Mám dojem, že dramaturgie měla klíčové scény víc osolit, nebo se z toho mělo udělat hororové drama ohledně budoucnosti lidstva - tíživější a propracovanější. Člověk má pak chvilkama pocit, že tady servírujeme fanouškům vetřelce, ale ne zas moc, tak ber co je nebo jdi pryč. A tohle konkrétně tady hrubě nefunguje. Celkově vzato, než se "vrátil" Fifeld na Promethea, byl děj perfektní, pak se to trochu začalo kazit. Ale moc se mi líbí nové Scottovo téma - bůh stvořil člověka, člověk stvořil androida a jde se zeptat boha, jestli jsme teď bohové oba a jestli tím pádem můžu být taky nesmrtelný. A bůh řekne FY a s výrazem, že se něco na Zemi hrubě zvrtlo, to jde zarazit. Tohle bylo skutečné a jediné nosné téma filmu a díky za něj. Bohužel to ale bylo tak zběsile podáno, že to divákům asi vlastně ušlo - ale to se Scottovi občas stává. 75% = 4/5

127 hodin (2010)

Muž a jeho balvan. Osobní drama, kde člověk vyzval přírodu a neprohrál. Film má jeden nádherný a nezaměnitelný moment, a sice, když Aron vyleze ven ze stínu a ví, že od teď už všechno v životě zvládne a nezahodí ani jedinou minutu. Jestli to tak potom bylo nebo ne, je jedno. Tuhle chvilku ale film vystihl dokonale. Přesně moment, kdy Vás nějaká ruka nese.e, hlavně že žijete a můžete dál dělat spoustu dalších věcí. Nádherná myšlenka filmu na pozadí silného příběhu podle skutečné události. 80% = 4/5

Panu učiteli s láskou (1967)

Je v tom kus britského gentelmanství a kus hereckého umění, jakoby Poitier a ostatní hráli divadlo a ne film. Celkově vzato je to moc krásný snímek s trochu naivním, ale zásadním příběhem o muži, který učil, aby se mohl stát tím, co si vysnil, ale zjistí, že vždy snil o tom být učitelem 75% = 4/5