Krakatice (1996) (TV film)

Za horor to nepovažuji, ale jinak se na film dá v pohodě koukat. Je to něco na způsob Čelistí, jen komornější, televiznější. 60% = 3/5

Můj nepřítel (1985)

Je to vlastně takové osobní drama Dennise Quaida na jedné vzdálené planetě, kde se učí sžít s nepřítelem, kterého nakonec najde jinde, než by si sám myslel. I přes dlouhou dobu, která uběhla od natočení filmu, je svět v něm zajímavý a dobře zpracovaný. Příběh je trochu patetický, ale ne zas tolik, aby to člověka přímo odradilo. Není to vyloženě kultovní, ale určitě skvělý film. Nečekejte akci, spíš dobré dialogy a zajímavý děj. 75% = 4/5

Smrtelné zlo 2 (1987)

Dvojka je oproti jedničce mnohem vyspělejší. Není to však v penězích, ani v tricích, ale v prosté hororové atmosféričnosti, kterou tolik neruší parodické sekvence a když ano, tak jen ve vhodných chvilkách. Ruka vydávající podivné skřeky ale stejně není mým šálkem kávy. Druhý film má vše, co dvojka potřebuje. Je odvážnější, vypilovanější, herci se více snaží a hororové scény jsou opravdu hororové tím, že jsou krátké nabo velmi bizarní. 85% = 4/5

Quentin Tarantino's Star Wars (1998)

Nevím, nevím. Dobově dobré, dneska už na míle překonané Sethem Greenem v "Robot Chicken: Star Wars Special"

The Making of 'Star Wars' (1977) (TV film)

Tenhle film o filmu jsem viděl jako jeden z prvních svého druhu. Záběry z různých míst planety, poodhalení roušky trikového zákulisí a herecké strasti a radosti. Velmi dobré, pro fandy povinnost. Zaujalo mě, že spousta triků byla malována přímo na filmový pásek a také jaké problémy dělal kostým C-3PO Anthony Danielsovi.

Star Wars: Clone Wars (2003) (seriál)

Je to trochu zvláštní, ale jakmile si zvyknete, nepustí Vás tenhle animák z křesla. Není to příběhová série, jen jakási akční SW výplň mezi druhou a třetí epizodou aneb jak to vlastně probíhalo za Klonových válek. Oproti 3D animaci pozdějšího seriálu je tenhle nepatetický, s notnou dávkou vtipu a sebeironie. Některé kousky (např. zničení kladiva Macem Windu, Spec. komando klonů ve městě nebo první setkání Grievousem) jsou nezapomenutelné. Jako výplň SW nedostačující, jako akční nářez SW geniální, jako fanouškovský předkrm perfektní. 90% = 5-/5

Lesní duch (1981)

Za ty prachy a vzhledem k tomu, kde se to odehrává, je to slušný horůrek, ale co se mě týče, tak balancuje na hranici strachu a sebeparodie. V jedné chvíli tíživá atmosféra, v druhé hektolitry krve a zbytečně dlouhé záběry na "přeměněné", které spíš než hrůzu, budí rozpaky. Nejsou to ale triky, co mi vadí. Režisér umí chvíli stimulovat strach, ale pak ho znehodnotí tím, že na scénu vypustí zbytečně dluhé záběry na namaskované herce, kteří zbytečně dlouho kvílejí, krvácí a vůbec dělají spíše parodické věci, než děsivé. I horory s těmito zastaralými triky se daly natočit tak, aby budily strach. Jenže tenhle horor vůbec nepracuje s představivostí diváka a to je celý jeho největší problém. Takže. Je to celkem dobře natočený horor, ale že by to byla nějaká hororová superpecka, to teda určitě ne. 60% = 3/5

Franta Nebojsa (2002)

To peklo bylo nádherně udělané. Člověk si až říká, proč ty hrané pohádky také nejsou tak dobré. Aha Jan Werich, pozor!

František Nebojsa (1983)

Franta Nebojsa byl skvělým příkladem, kudy se vydat při zfilmovávání děl Jana Wericha.