Legie (2010)

Je velmi jednoduché tenhle film zatratit, ale v žádném případě si to nezaslouží. Viděl jsem už mnohem horší. Kdo může za neúspěch? Scénárista a režisér. Scénárista, protože perfektní námět přetvořil v nelogický, blábolící a falešně hrdinný hnůj. Režisér proto, protože ten hnůj natočil a nedal mu ani formu, na které by divák mohl ujíždět, ani napětí nebo atmosféru, díky níž by měl divák pocit, že ho film baví. Chudáci herci i všichni ostatní, protože jinak je film skvělý, přestože si tyhle dvě špatné složky nejde moc snadno odmyslet. Odpad!? To v žádném případě. Pokud bych chtěl srovnávat, je na tom "Legie" až nápadně podobně jako nový remake "Souboje Titánů". 45% = 2/5

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Dneska jsem shlédl krom tohoto filmu ještě film "Spadl z oblaků" a musím říct, že proti němu je tento film bezduchá břečka bez jakéhokoliv typu humoru nebo snahy udržet diváka v příběhu. Teatrální žánrová klasika bez inovace, bez nápadu a bez zájmu o diváka a v důsledku i diváka o film. 35% = 2/5

Spadl z oblaků (2003)

Kdyby byly americké romantické komedie jako tahle australská, nejenže by se na ně dalo dívat, dokonce by mě i bavily. Nevzpomínám si, kdy jsem něčemu podobnému dal tak vysoké hodnocení, ale film si ho zaslouží. Nejenže se zasmějete (a tím myslím opravdu od srdce), také příběh má co nabídnout a zpracování nemá chybu. Další věc je, že se málokdy u takových filmů dokážu vžít do hlavních hrdinů, tady se to povedlo. Je to taková klasická průměrná americká komedie dovedená australskou tvůrčí upřímností k dokonalosti. Bravo! 85% = 4/5

Zvláštní vztahy (2010) (TV film)

Bizarní je slyšet ve filmu dabovaného W. Bushe, ale jinak mě tenhle kvalitně zpracovaný a výborně zahraný biografický snímek příliš nenadchl. Vlatně se nejvíce věnuje tomu, jak Blair objevil svůj potenciál během krize v Kosovu v době, kdy byl Clinton politicky oslabený aférou s M. Levinskou. Nebudu psát: pozor spoiler!, protože tohle jsou všeobecně známá fakta. Problém filmu je ten, že v žádném tématu nejde dost do hloubky, a tak se zněj vyklubal "jen" smíchaný polotovar hraného dokumentu a biografického filmu. Za podívání ale rozhodně stojí. 60% = 3/5

Královna (2006)

Poctivě natočený a zahraný film odkrývá pozadí nejen politických, ale i osobních událostí v životě anglické královny a královské rodiny. Pro mě osobně byl největším překvapením příběh prince Harryho. Na druhou stranu mě film ničím nenadchl, což mi brání ho vidět podruhé. 60% = 3/5

Kaktusový Jack (1979)

V pohodě koukatelná a zábavná westernová taškařice s Arnoldem. 60% = 3/5

Herkules v New Yorku (1970)

Arnold objevuje Ameriku a svůj komedionální talent. Musím dát dvě, protože tohle je nejen zábava, ale technicky i dokument.

Batman vítězí (2004) (seriál)

Jediné pozitivum na tomhle batmanovi byl on sám. Ostatní nestáli za nic, stejně jako děj.

Čas zabíjet (1996)

Vynikající drama ze soudní síně se zajímavým dějem a netradičním námětem. A také jeden z mála případů, kdy mi relativní happyend ani amerikanismus ve filmu nevadili. 85% = 4/5

Batman a Robin (1997)

Jakobych viděl špatnou parodii na sebe sama. Pod toto že se podepsal Schumacher? A tihle herci? Co to mělo být za dialogy? Tohle je film o ničem. Ani Batman už není Batman. Za efekty, nápady kostymérů a hudbu dám hvězdu. Na odpad to není, ale dvě by byly příliš.