Barbar (2009)

Neuvěřitelně tichý film bez téměř žádné hudby, který na průměru drží jedině vynikající výkon vždy skvělého Madse Mikkelsena, který ztvárnil svou roli chladnokrevného barbara s naprostým přehledem. Bohužel pouze to nestačí a ačkoli i zbytek herců podává pěkný výkon, nezaplácá to až příliš prostý příběh a spoustu zbytečností. Co však nejvíce dělá dánského Valhalla Rising průměrným, je také průměrná zábavnost, při které jsem zavíral oči již pár minut po polovině filmu. To ale neznamená, že se film táhne, naopak těch 100 minut uběhlo docela rychle. Těch pár akčních scén, které bohužel snímek řadí pouze do subžánru akce, jsou docela kvalitně udělány, i když poměrně na rychlo. Já osobně bych toto dílo zařadil spíše do žánru drama, neboť samotná hlavní postava má několik rozměrů, a to hlavně těch záporných (z jeho hlediska). Co se tvůrcům stoprocentně povedlo je hustá a chladná atmosféra, která díky časté němosti filmu také dokonale funguje v pestře zeleném prostředí. Co tu totálně chybí je nějaká ženská, která ale alespoň běh jisté originality nepřerušila již dávno ohranou zápletkou "vstupu dívky do života barbara", který se do ní zamiluje a ona do něj. To bych minumálně dvě hvězdičky ještě srazil. Jak jsem již výše psal, Mads Mikkelsen je výborný herec a pro mně je to dnešní znak dánské filmografie, o čemž jsem se mohl již třeba přesvědčit v novém Clash of the Titans. A ani tentokrát nezklamal a popohnal film o nějakou tu úroveň výš. Ačkoli to stejně nestačilo...

Barbar Conan (2011)

Původní snímek s Arnoldem Schwarzeneggerem si už příliš nepamatuji, i když to mám v plánu brzy dohonit, ale tenhle remake se povedl. Marcus Nispel mi již připravil kvalitní podívanou v podobě remaků Friday the 13th a The Texas Chainsaw Massacre (i přes to o něm ale nemám moc dobré mínění) a Conan se k nim hrdě přidá, ačkoli je narozdíl od nich pouhou poměrně kvalitní jednohubkou, kterou na podruhé v blízké době prostě nepřelouskám. Svým hereckým výkonem mě mile překvapil Jason Momoa, od kterého jsem toho moc nečekal, zatím co Rachel Nichols, Stephen Lang, Rose McGowan a Ron Perlman podali předvídatelný úžásný výkon - Rachel Nichols se po G. I. Joeovi a tomto snímku u mně zařadila v Topce. Hudba byla docela vydařená, i když ne natolik, abych jí vnímal od začátku do konce na 100%. Konstrukce bitev byla bohužel jenom lehce nadprůměrná, z čehož nejlepší byl rozhodně začátek alias dobývání vesnice, a to i přes to, že například z takového duetu Jason Momoa Vs. Stephen Lang by se mohlo vytřískat sakra hodně. Ale ono ne, takže z toho byl jen trochu zajímavý souboj, který mě ale na druhou stranu vůbec neurazil. Rachel Nichols je vážně nádherná a sexy a navíc to i vypadá, že se zařadí do ligy slavných akčních hrdinek, jediné v co teď tedy doufám je, že nepůjde po stopách hereček jako Milla Jovovich nebo Michelle Rodriguez, které už nemůžu ani vystát a rozhodně mi nepřijdou ani zdaleka tak super a hezké, jak se o nich říká.

Bastardi (2010)

Znát je, tak je pověsím za koule na strom a k noze jim dám kamen..

Batman a Robin (1997)

Ačkoli se poslední Batman (nepočítaje remaky) vozí na nejslavnějších jménech (Arnold Schwarzenegger, George Clooney, Uma Thurman), paradoxně se jedná o nejhorší článek celé série. Temná atmosféra z prvních dvou dílů se poděla ta tam a dokonce i pověstná šílenost záporáků, se kterými se Batman střetává. Mr. Freeze se ještě občas ve filmu zasměje a navíc má skvělého hereckého představitele, ale Poison Ivy v podání skvělé, ale nerajcovní Umy Thurman, je protivná a mně osobně nudila k smrti. Když už jsem u té protivnosti, musím i opět zmínit Robina v podání opět průměrného Chrise O'Donnella, který je jedním z největších negativů celého filmu. Dalším negativem potom je často nudné scény, které postrádají jakoukoliv tajemnost a dramatičnost. Batman se stal pro své záporáky pouhou "překážkou", které nevěnují ani pořádně pozornost, a jeho představitel George Clooney mi nesedl, navíc se po většině filmu usmívá a to i přes to, že některé okamžiky by pro něj neměli být vůbec úsměvné. Jinak je herecké obsazení vynikající, především Arnold Schwarzenegger podává bezkonkurenční výkon. Hudba se od předchozího dílu výrazně zhoršila a z celé dosavadní série je bezesporu tou zdaleka nejhorší, a to i navzdory tomu, že jí podruhé skládal Elliot Goldenthal (třetí díl má podle mně nejlepší hudbu). Samotný závěr filmu je potom naprosto k smíchu a jedna z mála věcí, které dokázal film na jedničku, je smutný osud Alfreda (Michael Gough).

Batman navždy (1995)

V předchozím komentáři u Batman Returns jsem se zmínil, že mi představitel hlavní role Michael Keaton nesedí, proto jsem byl na třetí díl docela zvědavý, jelikož se herecké obsazení trochu změnilo a Batmana ztvárnil Val Kilmer, který se mi naopak hodně líbil, ale asi bych si na něj nezvykl. Potom mě ještě docela lákal Jim Carrey v roli Hádankáře a ještě pár dalších lidí v menších rolí, jako třeba Drew Barrymore (kterou mimochodem nemám ani trochu rád :-)). Rozjezd filmu byl tradičně zvládnut na výbornou a narozdíl od svých předchůdců si své tempo udržel po téměř celý zbytek stopáže. Co ho tedy sráží před první dva díly na kolena? Je tam hromada nelogičností, kterých se dopouštěl hlavně Hádankář, a potom ještě protivný Robin (průměrný Chris O'Donnell), který patrně totálně podělal i následující díl Batmana. Abych nestřílel do prázdna, uvedu jako příklad jednu z těch nelogičností: V jedné scéně má Hádankář krátké a zrzavé vlasy, ve druhé je má hnědé, a ve čtvrté opět zrzavé. To se furt přebarvoval nebo jak? :D To by ale zase až tak v celku nevadilo, hlavní je ten Robin.. Krom O´Donnella je herecké obsazení docela v pohodě, počínaje Valem Kilmerem a konče Michaelem Goughem všichni podávají výkon na výbornou. Tommy Lee Jones společně s Carreyem potom ještě navíc ztvárňují skvělé záporáky, opět ve stylu Jokera a Tučňáka - ujeté a "hravé". Ve shrnutí, i přes to že Batman má pro mě konečně charisma, zařazuje se v hodnotícím žebříčku Batman Forever až za své dva předchůdce, ačkoli ne o moc daleko.

Batman se vrací (1992)

Tim Burton opět dokázal naservírovat pěkný a tajemný kousek, který se může, krom skvělého hereckého obsazení a výborné hudby pod rukou Dannyho Elfmana, také pyšnit úžasným záporákem, který se hravě vyrovnává Jokerovi z prvního (a několika dalších) dílu. Vlastně jsem i věřil, že by se mi dvojka Batmana mohla líbit více než předchozí díl, jelikož démonický zjev Dannyho DeVita a známá značka Kočičí ženy dokáže vyvolat krásné představy. A potom ještě, když první půl hodina krásně rychle odsýpá a ukazuje hlavní postavy filmu ve všech světlech, dá se tomu hodně lehce uvěřit. Samozřejmě se naskytl háček. Batmana jako komiksového hrdinu mám velmi rád, četl jsem s ním nejeden kvalitní komiks a to i navzdory tomu, že si jeho filmový svět začínám oprašovat až dnes. Bohužel nevím čím to je, ale jeho původní představitel Michael Keaton mi přijde strašně prkenný a tudíž i nezajímavý. Zásadní zvrat tudíž nastává, když se zde do hlavní role prodírá po zhruba třetině filmu Batman, a brzy na to také protivná Kočičí žena. Kladem zase na druhou stranu je, že potom se rozpoutává velmi zajímavý trojúhelník Dobro [Netopýr] - Neutrálnost [Kočka] - Zlo [Tučňák]. To hodně podporují skvělé herecké výkony Dannyho DeVita a Michelle Pfeiffer, která sice je svou rolí protivná, ale tak to asi i mělo pravděpodobně být. Dalším obrovským kladem je atmosféra, na který se film staví, a ruku na srdce, kanály pod městem a toxický odpad jsou o něco děsivější, než prostředí, ve kterém se odehrával první díl. Nebo to je alespoň můj osobní názor. Samozřejmě chápu, že se většině lidem více líbí jednička, ale zase si myslím, že kdyby tohle byl první díl a jednička by byla druhý díl, oblíbenější by byla opět jednička..

Bělásek (1995)

Film ve stylu Střihorukého Edwarda :-)

Bez soucitu (2010)

Plešatýho Travoltu jsem si přece nemohl nechat ujít, ne? :))

Big Brother (2005) (pořad)

Sice se to vysílalo jen krátce a dočkalo se to jenom jedné řady, ale já jsem se příjemně bavil. Především i sledování nočního speciálu, kdy tam byly záběry ze sprch a podobně, to bylo docela trapný (pro "herce"). Jediné, co mi na tom vcelku fadilo, byl samozřejmě extra-trapák Leoš Mareš. Nechápu vcelku to rozhorčení, tohle je prostě v porovnání s jinými českými pořady špička :D

Bitevní loď (2012)

Hodně povedený film, jehož snad jedinou chybou je průměrný vzhled mimozemťanů.