Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Epizody seriálů normálně nekomentuji ani nehodnotím, tady se ale spíš chci vyjádřit ke komentářům některých uživatelů. To, jak si tu někteří hrozně protiřečí, je až k pláči. Zaprvé něco o Grey Wormovi. To, že začal zabíjet vojáky, kteří se vzdali, bylo naprosto logické - když přeskočíme fakt, že se chtěl nejspíš pomstít za Missandei, tak nesmíme zapomínat, že byl vycvičený k poslouchání rozkazů a k naprosté loajálnosti (takže ti, kteří si stěžují, že se seriál stává klišovitým - s čímž já souhlasím - a zároveň jim vadí, co začal dělal Grey Worm, tak si nevidí do držky). Co se týče těch, co tu brečí, že zabít jednoho draka bylo easy a druhý je nesmrtelný, tak ti mají snad v hlavě úplně vygumováno. První drak byl zabitý v momentu překvapení, takže nijak nemanévroval a v okamžiku, kdy Daenerys o nebezpečí věděla, už se šípům úspěšně vyhýbala. Smrt Cersei - zase, všichni si tu stěžují, jak už je to hrozně samé klišé, ale když někdo umře "normálně" a ne nějakou vyhajpovanou smrtí, tak je to velké špatné. Takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. Nechápejte mě špatně, já jsem z osmé série také zklamaný, nelíbil se mi Aryi plot armor, nelíbil se mi ani fight Ohaře s Horou, nelíbí se mi jak je to hrozně uspěchaný a spousta věcí nelogických (až uměle vykonstruovaných, jako např. fight Jamieho s Euronem, který také navíc nebyl nic moc). Spíš mě tu štvou zaujatí nebo hloupí blbečci, co tu kritizují něco, co tam ve skutečnosti vůbec není nebo to jen špatně pochopili.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda) odpad!

!Komentář NEOBSAHUJE spoilery! Poprvé hodnotím seriálovou epizodu a podruhé nějakou komentuji.. Na předešlé díly 8. série se dalo alespoň dívat, osobně mě bavily, líbil se mi zvukový doprovod, jak moc autenticky herci hráli.. Ač jsem nesouhlasil s uspěchaností děje, se spoustou logických chyb, klišovitými zápletkami a jejich řešeními, na každý díl jsem se těšil. Ale teď jsem rád, že je seriál u konce a že ty zvěrstva, která ta nekreativní dvojice břídilů napáchala (a která se s každou epizodou stupňovala) mi neposkvrní mou dosavadní lásku k tomuto seriálu ještě víc. Kdybych se měl vyjádřit konkrétněji k této epizodě.. Tak jí podle mě nelze nazvat výstižněji, než slovem "nuda". Stále jsem naivně věřil, že mě děj nějakým způsobem šokuje a po předchozí epizodě jsem neměl absolutně představu, jak se bude dál děj vyvíjet (myslím, že stejně jako spousta dalších diváků). Tento potenciál tvůrci ale dokázali pohřbít během prvních pár desítek minut (po zdlouhavých a nezajímavých dialozích) a zbytek je snaha pouze o ukončení co největšího množství načatých dějových linek, pro které jsme měli všichni tento seriál tak rádi a které si zasloužily mnohem propracovanější rozloučení. Nikdy bych neřekl, že epizodu GoTka ohodnotím odpadem. A už vůbec ne, když přihlédnu, že odpadem poměrně šetřím, ale tady to jinak nejde...

Hrozba z temnot (2009) (TV film)

Další film, u kterého nechápu hodnocení, a to tentokrát dvojnásobně. Hrozba z temnot má sice neskutečně nudné momenty a poměrně amatérské provedení (to hlavně kvůli vysloveně televizní kameře), ale krom toho je to docela pohodový snímek s dobrými hereckými výkony (Eric Balfour má rozhodně na lepší filmy, než je tenhle), dost dobrým vzhledem chrliče - a to mě překvapuje, že píši, ale chrlič vypadá fakt bezchybně a ani na něm není zas až tak vidět, že je digitální; sympatickými postavami, trochu zajímavými zvraty a s vydařeným posterem :). A jestli si chcete někdy pustit fakt špatný filmy, koukněte se na Krysaře, Vánoční zlo nebo Katakomby - ale je opravdu zajímavé, že všechny tyhle filmy mají modrou barvu, proto si začínám myslet, že jsou tu vážně hloupý lidi...

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

Vědel jsem, do čeho jdu, ale i přes to jsem nevěděl, jak by mě mohl tenhle film zklamat. A to se mi asi vyplatilo, protože jsem opravdu zklamaný nebyl a to nízké hodnocení 22% nechápu. Mimochodem, v tomhle filmu vystupují brouci tak jak je známe jenom pár minut

Chata v horách (2012)

Zajímavý a skvěle zvládnutý nápad, který výborně kombinuje horor a komedii (i když jako čistokrevný horor by to mohlo být lepší) a především tu má zhuleného a bezchybného Frana Kranze. Hláška "Já jsem v reality show" neměla chybu :D

Chawoo (2009) odpad!

Normálně povynáším takovýhle sračkový filmy, ale tohle byla prostě nehorázná nuda!

Chlupatá odplata (2010) odpad!

Tohle bylo hodně zlý.. Zvíře, které se mstí jenom kvůli postříkání vodou? Normální člověk by si na něj rovnou vzal brokovnici. A super inteligentní zvířata, kteří se mstí muži, který práci vykonává, a ne muži, který práci určuje? Ale no tak, je vidět, že tvůrci si s žádnou logikou nedělají starosti a proč by taky jo, dyť tohle má být pravděpodobně jenom další z klišovitých kravovin pro ty nejmenší děti - bohu díky, už nejsem dítě, vyrustát na tomhle bych určitě nechtěl. Tak, jak film vyznívá, má také úroveň, do toho patří špatné herecké výkony (bohužel i včetně obtloustlého Brendana Frasera, který podává něco opravdu hrozného - ono se ale vlastně víc z tohohle vymáčkout nedalo), průměrné - spíše podprůměrné digitální triky se zvířaty, trapný a už dávno vytěžený děj... Co se týče závěru, ten mi byl jasný ještě dřív, než jsem si vůbec film pustil a to se vším všudy. Kdyby film skončil u toho, kdy měla být ta zvířata deportována do jiného lesa a bralo by se to jako "HAPPY END", přidal bych určitě o hvězdičku víc, ale samozřejmě že přijít dneska s něčím novým je zločin a proto je tohle prostě... sračka. Nudná sračka. Doufám, že Fraser přestane mrhat svým talentem ve filmech jako je tohle nebo třeba Journey to the Center of the Earth 3D a konečně zase začne hrát. Vřele doporučuji těm co se touží unudit k smrti nebo chtějí, aby z jejich dětí vyrostly kriminálnící nebo psychicky narušení zoofilové. P.S.: Doufám, že tímhle filmem herecká "kariéra" Matta Prokopa končí, protože to vypadá, že by jinak byl další netalentovaný hezounek na obzoru

Chobotnice (1998)

Deep Rising je solidní filmem se směsicí hororu, akce a komedie, přičemž každá tato položka funguje více než uspokojivě a nedokáže urazit snad žádného hororového fanouška snímků na vodě s chobotnicí. Nevím proč, ale tento film mi vyznívá jako TV film, ačkoliv v něm nenalézám žádné větší nedostatky - možná jenom občasné trapné hlášky a trapný hlavní hrdina. Postavy i obsazení jsou ve většině případů bezchybné, přičemž nejlepší je rozhodně Kevin J. O'Connor. Chobotnice vypadá skvěle a její chapadla vytváří tak hustou atmosféru, že úplně cítíte tu tíseň. Mimochodem, napád na trávení zaživa v chapadlech je bezchybný a více než originální. Hudba je též skvělá a napětí je jenom trochu pozadu - vlastně nemáte vůbec čas myslet na nějaké napětí, když vám přes očima běhá jedna akce za druhou a skvělě děsivé scény. Triky jsou jedním slovem boží. Deep Rising je jedním z mých nejoblíbenějších filmů a rozhodně je nejlepším monster hororem, který jsem kdy viděl (těsně za ním je Piranha 3D a Deep Blue Sea). Plný počet hvězdiček a můj obdiv

Ils (2006)

Na Ils jsem se dlouho chystal, byla to moje pojistka děsivého filmu a zaručené neklidné noci. Proto jsem si ho šetřil na vzácnou příležitost, takže když včera v noci propukla bouřka, zapnul jsem televizi a za úplné tmy jsem se těšil skvělého začátku. Ale potom... Nevím, jestli to bylo tím, že jsem od filmu čekal moc nebo že se mě pomalu zmáhala únava, ale od chvíle, kdy se ukázalo, že těmi tajemnými není nikdo jiný než skupina normálních fracků, pro mě začal film čím dál tím víc spadat do modra průměru. Z barákového hororu se stal skoro až epický, a strašidelnost se poděla tem tam. Výsledkem bylo, že okamžitě po startu titulků jsem se svalil do postele a na žádný Ils jsem ani nepomyslel - a to bylo ze všeho nejhorší.

Insidious (2010)

Ani zdaleka ne tak dobré a průlomné, jak se všeobecně tvrdilo. I přes to se však jedná o solidní snímek, který by si žádný správný hororový fanoušek neměl nechat ujít (na podobné téma stále vede Poltergeist).