Doktor Strange (2016)

Netypická Marvelovka a není na škodu. Už je potřeba něco změnit, protože koukat na hrdiny akorát v jiném kabátě je docela nuda. Doctor Strange je vizuální lahoda, připomínající Nolanovo Inception .. 8/10 = 80%

Moonlight (2016) odpad!

Tak to je vrchol a tímto rokem Oscary začínají být totální fraška. Dáme negrům Oscary, ať nejsme rasisti, sice je ten film brak, ale aspoň ukážeme srdíčko. Celý svět skáče do prdele uprchlíkům, negrům, cikánům a dalšímu dnu společnosti. A tato volba je jen odraz dnešní sluníčkářské doby. Já nikomu skákat do prdele nebudu a citlivý negr? Trošku božínek, no a? Už jsme něco podobného viděli, ale v bílé barvě. Nemám zapotřebí skákat někomu do prdele a posílám tenhle snímek na samé dno .. 0/10 = 0%

Ploty (2016)

Prvotřídní nuda a vyloženě útok na Oscary, nic jiného bych ve snímku nehledal. Čekají nás více než dvě hodiny nudy s dobrým Denzelem Washingtonem, ale to je jediný klad. Nebudu lhát, jediný důvod proč tohle pouštět .. 2/10 = 20%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Cukrovinky ze startu, celkový dojem na bodu mrazu. Pan krasaveček nechce zbraň, óóó není to buzík? Ještě pobožný, měl jsem sto chutí snímek vypnout. Averze na válečné snímky je navíc obrovská, nevidím v nich nic zajímavého. V průběhu se konečně začalo něco dít a já i ten telefon pomalu začal odkládat. První výstřely, skvělá akce a já bystřím. Opravdu povedené, říkám si a definitivně odkládám mobil z ruky. Byl jsem ohromen a s poklonou musím říct, že tak silný filmový zážitek jsem neviděl už hodně dlouho. Válečný? Nejspíš nikdy. V životě mě nenapadlo, jak lékař může být ve válce důležitý. Sice jsem psal o horším startu, jenže každý film má rozjezd. Vše jsem předem odsoudil a lituji toho. Nemám absolutně žádné námitky a jde po x letech o válečný žánr, který mi vyrazil dech .. 10/10 = 100%

Bezva ženská na krku (2016)

No a, tak se mi to prostě líbilo. Půjdu proti proudu a najdu spoustu kladů. Několik výborných hlášek a samozřejmě skvělý herecký výkon Ondry Vetchého. Jedná se sice o typickou komedii se spousty klišé, ale lepší než Troškovic Babovřesky .. 7/10 = 75%

Pelé: Zrození legendy (2016)

Pelé byl nejspíš pan fotbalista, ale celý ten příběh je až moc sladký a pohádkový, že jen težko se mu dá věřit. Přesto velmi pěkně natočený snímek o nejlepším fotbalistovi a sportovci 20.století. Po emoční stránce, také dobré, mohlo být pár věcí jinak, ale budiž .. 7/10 = 77%

Zakladatel (2016)

Povedený příběh o jídelně, kterou zná snad každý na světě. Michael Keaton zvládl roli dobře, ač hrál obchodníka, který jde přes mrtvoly. S bratry McDonaldovými doslova vyjebal, oni jsou to srdce podniku a on ten zmrd, který rozšířil vše do světa. Nebýt jeho, tak se k nám nikdy McDonald nedostane, byl to vizionář, který viděl víc. Kdyby takový nápad měli bratři asi by teď McDonald byl kvalitní žrádlo, ale to se nedozvíme. Film je zpracovaný dobře a až na slabší začátek jsem se bavil .. 7/10 = 78%

Já, kocour (2016)

Nic inteligentního divák nemůže čekat, ale jako rodinná jednohubka funguje dobře. Milovníci koček si přijdou na své .. 4/10 = 47%

Diagnóza: Šampión (2015)

Vím už dávno, že amíci jsou tupci. Nevědí totiž, když se člověk párkrát bouchne do hlavy a i přesto jde znovu proti zdi, tak jednou musí mít nějaké následky. Bohužel jim toto musel sdělit Nigérijec, kterého by následně za jeho názor ukamenovali. Nudný snímek, který táhne zuby nehty perfektní Will Smith a skvělá hudba. Kdyby nebyl děj zbytečně natahován, mohli jsme vidět parádní drama, ale neděje se .. 4/10 = 48%