P2 (2007)

Na Štědrý večer by měli být všichni doma u stromečku se svou rodinou a myslet jen na krásné věci. Jenomže pokud je člověk až přehnaně ambiciózní a nebo se dříve flákal není mu přáno. Někdy to ovšem může být životu nebezpečné a o tom se přesvědčila hlavní hrdinka temného thrilleru P2. Uzamčena v temných podzemních garážích skoro sama přející si aby tam byla radši sama. Zajímavá zábava s občas nesmyslným jednáním hlavních hrdinů, kteří na druhou stranu jsou hodně sympatičtí. Hodnocení 3* a 65%

Městečko South Park (1997) (seriál)

Přišlo mi to vtipné jen občas a jen ze začátku, pak se to začalo s velkou rychlostí vytrácet a já jsem se velkou rychlostí vytrácel od přímače, když jsem věděl, že se schyluje k dalšímu dílů. Musím, ale říct, že tohle mě byvilo více než "milovaná Simpsoňáci". Na tyhle Émerické seriály já prostě nejsem! Hodnocení 2* a 40%.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Mělo zůstat jen u prvního dílu. Tohle se již nemělo stát. Již naprosto ohrané scény, které už nebaví ani pravé fanoušky MK. 1* dávám za to, že jsem jeden z těch skalních fanoušků, jinak nedoporučuji.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Po nekonečných hodinách odsezených při hraní klasiky MK. Bylo třeba mrknout na to jak si moji hrdinové povedou ve filmu, bez toho aniž bych byl schopný je ovládat. Filmové ztvárnění MK stopro zaostává za počítačovou hrou, ale i tak se jedná o příjemnou zábavu a na rozdíl od hry, zde se nemusím nějak aktivně zapojovat a mohu si užít relax. Hodnocení 4* a 70%.

Život po životě (2010)

V poslední době jsem se zaměřil na filmy tohoto typu. Život po smrti, co může nastat a kde se vlastně ocitneme, ale i vyobrazení pouhého doteku smrti na tzv. tunel a vize, které v něm můžeme vidět. Zaměřil jsem se také na Matta Damona, protože jej nemusím a tak nějak si k němu hledám cestu a musím říct, že po skvělém dobrém Willu Huntingovi u mě zase klesl o jednu příčku. No bohužel čas člověk nezastaví a tak nám 40cátník Matt tloustne, páprdatí a také šediví. Ale vraťme se zpátky k onomu filmu. Máme zde tři příběhy sobě si cizích lidí, kteří ovšem mají jedno společné a to kontakt ať už jakýkoli se smrtí a posmrtným životem. George, který se umí kontaktovat se zesnulými, novinářka Marie, která pohlédne smrti do očí při živelné katastrofě, a malém Marcusovi, který příjde při autonehodě o své starší dvojče. Tito tři lidé se jakousi schodou náhod setkávají v jednom městě a poznávají, že mají hodně společného a jejich setkání je nevyhnutelné. Dopátrají se zúčastnění svého cíle? Hodnocení 3* a 65%.

Doktor z hor (1992) (seriál)

1* za krásnou horskou přírodu! Jinak kde nic tu nic.

Hodina zpěvu (1988) (pořad)

1* jen za ty děti, jinak kde nic tu nic, pan Svěrák a p.Uhlíř jsou mi strašně nepříjemní a vždy když je vidím někde v televizi, tak se snažím buď přepnout, nebo alespoň ztišit zvuk. Jejich nepříjemně pedofilní hlasy jsou opravdu děs. Omlouvám se! Hodnocení 1* a 15%.

Pearl Harbor (2001)

Milostný trojúhelník v pozadí druhé světové války se u mě jaksi minul účinkem. Film o tom jak láska a touha dokáže překonat věci nepřekonatelné. Na tohle jsem nikdy nebyl. Skvělé válečné scény, uvěřitelný nádech času 2WW, chrabří hrdinové bránící USA. Plochá a ohraná milostná zápletka. Hodnocení 3* a 55%.

Dobrý Will Hunting (1997)

Skvělý film o tom jak mladý člověk zničený svým životem dokáže najít ty správné hodnoty. Na této cestě si však musí projít strastiplnou cestu, takovou odvykací kůru a zbavit se nálepky násilníka a hospodského povaleče. K tomu mu pomůže jeho jedinečnost jeho jedinečné schopnosti, které jednoho dne úplnou náhodou v sobě objeví a to vlohy pro složité matematické příklady a vzorce. Myslím, že tento film by se klidně bez těchto vloh obešel a dalo se stavět " pouze na tom jak z prázdného člověka udělat někoho úplně jiného, ale bylo třeba hlavní "berličky". Film s otevřeným závěrem, který by se dal klidně rozvinout i do druhého dílu, ale záleželo by na tom aby mu spíše ta "dvojka" neubrala na jedinečnosti. Skvělý výkon mého neoblíbence Matta Damona a mého oblíbence Robina Williamse! Hodnocení 4* a 85%.

Americký ninja (1985)

Budu hodnotit dle pocitů z mého dětství. Byl jsem z Dudikoffa nadšený, byl to můj hrdina, pro kterého nebylo nic překážkou ani hromada ninjů, kteří tak nějak když měli tak neútočili a, když útočili tak se řezali navzájem. Tohle je ovšem prostě klasika a nebudu zde film hanit, protože jsme o čtvrt století dále, tak to prostě bylo tohle nikdo nezmění a nikdo nemůže říct, že na to nečučel s otevřenou hubou. Jednička byla opravdu parádní. Skvělá zábava! Jo a v neposlední řadě super hudební doprovod, který umocňoval napětí. Hodnocení 4* a 80%