Dead Set (2008) (seriál)

Zombii minisérie a jednohubka na jeden volný večer s mnoha chybami, ze které se dalo vyždímat mnohem více. Docela nesympatičtí herci, sprintující mrtvoly, občas zábavné hlášky, jeden originální nápad s natáčením Big Brothera a hektolitry krve. Tohle není klasický zombie horor a proto ho takto nebudu ani hodnotit. Celkově mě to zklamalo. Hodnocení 2* a 30%.

Psanci Ameriky (2001)

Ač nemám westerny v oblibě, tak tento jsem si nenechal ujít a dobře jsem udělal. Byl to tak nějak nevšední zážitek a nevšední western se skvělým obsazením. Banda "zločinců" v čele s Colinem Farrellem přijíždí na pomoc farmářům a přátelům ze svého rodného města proti zbohatlíkům, kteří přes jejich území chtějí stavět železnici a nezastaví je nic před jejich úmyslem. Po násilné smrti matky hlavních hrdinů se vydávají do války se zbohatlíky a nenásilně přepadají banky ve kterých mají uloženy finance, které následně rozdávají chudým a blízkým. Stávají se hrdiny všech utlačovaných a dokonce i zaměstnanců přepadených bank. Hodnocení 4* a 80%.

20.000 mil pod mořem (1997) (TV film)

Až tak špatné hodnocení?:-( To jsem teda nečekal. Já jsem byl spokojený. Kdo ví možná proto, že jsem nečetl knihu, ale můžu říct, že tento dvoudílný film mě donutil si jí otevřít a přečíst si ji. Skvělí herci v rolích klaďasů i záporáků. Krásný podmořský svět, výprava. Teď věci, které mě nepotěšily. Občas nepochopitelné jednání hlavních hrdinů a přílišná délka - některé scény byly navíc. Hodnocení 3* a 65%.

Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Výborná řada s mým nejoblíbenějším soutěžícím Jamesem, podvraťáckým vítězem, kterému jsem již od prvního dílu nefandil, ale musím přiznat, že si všechny zmanipuloval hodně dobře. Série plná podrazů, hlavně ženská skupinka se zase předvedla. Série plná zvratů. A také série při, které jsem zatím nejvíce měnil názory na soutěžící, což pro mě bylo hodně těžké a překvapující. Čina byla podle mě také série ve které, byli soutěžící nejvíce odkázáni na své schopnosti - nedostatek potravin, které by mohli soutěžící najít či si ulovit a hodně nepříjemné podmínky. Škoda, jen, že jsem se dozvěděl výsledek dříve než série v TV skončila, což byla určitě moje chyba. Hodnocení 4* a 85%

Kdo přežije - Fidži (2007) (série)

Podle mě jedna z nejlepších, kterou bylo možné zhlédnout v TV. Opět vítěz, kterému jsem od začátku fandil( mám na to asi čuch). Soutěžící, kteří byli hodně rozdílní, někteří sympatičtí, jiní zase méně, byli mezi nimi i ti, kteří nebyli smypatičtí vůbec. Série plná zvratů, hloupých rozhodnutí a hlavně pošušňáníčko pro všechny kdo mají rádi psychologii lidského nitra. Hodnocení 4* a 85%.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Hodně zábavná romantická komedie se skvělým Heathem Ledgerem. Vše se točí kolem dvou hodně rozdiílných sester. Mladší Biancy, která je obletovávaná všema klukama na škole a starší Kate, která se zase chová nepřístupně a řekl bych " jako buran". Bianca by ráda chodila na randit, což ovšem vadí jejich puritánskému otci(gynekologovi), který se snaží své dcery všemožně ochránit před možným otěhotněním a proto vydává nařízení, že Bianca smí chodit s klukama pouze pod podmínkou, že jeji nevkusná sestra si najde kluka jako první. To se zdá být nemožná, jen do doby co se na scéně objeví stejně nesnesitelný mladík Patrik, který se pomocí lesti do Kat zamiluje. Hodnocení 3* a 70%.

Dlouhá cesta (2002)

Americká pohádka se špatným koncem. Dva naprosto odlišní lidé si k sobě nacházejí cestu. Nenapravitelný grázl Landon a skoro svatá Jamie, která je vychovávána tak aby její jedinou láskou byl bůh. Jamie se povede Landonovi změnit život a ten nachází naprosto jiné priority, vše se zdá být naprosto ideální a krásné ovšem až do doby, kdy Landon zjistí, že Jamie je nevyléčitelně nemocná. Nyní je na něm aby udělal pro svou lásku vše aby zmírnil její bolest a usnadnil jí její poslední chvíle. Ano je to místy až moc přeslazené, ale ono je to všechno mistrovsky vyváženo depresivním a špatným koncem. V hlavních rolích dva krásní herci co víc si přát, no já jsem občas brečel jako želva...:-) Hodnocení 4* a 80%.

Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

Myslel jsem si, že tato série mi již nic nového a překvapivého nepřinese, ale to jsem se hodně zmýlil. Nebýt některých opravdu divných zápletek, dal bych i pět*. Již od prvního dílu byl mým favoritem YULE a postupem času jsem s nim jeho boj dokonale prožíval...a nikde jsem si i, když jsem mohl nechtěl zjistit jak to vlastně dopadne. Hodnocení 4* a 85%.

Pontypool (2008)

Pontypool, Pantypool, atd...dál už si to nepamatuju...tento "horor" se snažil "obléknout" do originálního hávu, ale byla to neuvěřitelná nuda...dal jsem se zmást místním hodnocením a pak jsem toho dost litoval. V tomto snímku člověk stále na něco čeká, stále se něco snaží pochopit, ale pointa celého filmu po většinu času stále "pobíha" někde mimo. To, že se člověk nakazí nějakou nákazou, díky odříkání slov je možná originální, ale strašně přitažené za vlasy. Tady dávám 1* jen a pouze za žánr a snad i originalitu...jinak to byla snůška na sebe nenavazujících nesmyslů. Ale třeba jsem úplně mimo já, kdo ví...Hodnocení 1* a 20%.

Z pekla (2001)

Temný thriller se skvělým Johnym Deppem, krásnou Heather Graham. Nečistý Londýn roku 1888 a Jack Rozparovač začíná útočit na bezpranné pouliční prostitutky a jednu po druhé je vraždit. Tomu chce zabránit inspektor Fred Abberline(Depp) společně se svým kolegou seržantem Godleyem(Coltrane). Stopy vedou až ke královskému dvoru...Čekal jsem Happy end, který by vyvážil alepsoň trochu pochmurný pocit ze všech těch vražd a hnusu během celého filmu, ale ten nepřišel...ale i tak hodnotím hodně vysoko a to 4* a 80%.