• Krátkometrážní

Cizinec (2010)

Angelina ako Sophia Loren? O "náročnosti" deju sa nedá vôbec rozprávať,ale stačilo sa mi pozerať na Angelinu,Benátky,krásne prostredie. Popis "oddychový film" to splnil ale postačujúco.

Černá labuť (2010)

,,I just want to be perfect." Presne ako Nina,aj tento film chcel byť dokonalý. A výsledok? Majstrovské dielo.

Nekonečný příběh (1984)

Koľko ľudí na svete dnes naozaj sníva? Pri tejto fantasy rozprávke som sa smiala,plakala, a milovala ju. Dnes už ako dospelá svoj postoj vôbec nemením.Naopak, vážim si tento príbeh oveľa viac.Nezabudnuteľné.

Zlatý kompas (2007)

Chris Weitz a spol. zničili knihu,nad ktorou som ako malá žasla! Kde je ten vysnívaný koniec? Kde je Prach,šero,a presun do iného sveta? Kde je romantická scéna medzi pani Culterovou a Lordom Asrielom? Kde je ten záver,kvôli ktorému som film pozerala? Som neskutočne sklamaná. Jediné plus bola Nicole Kidman.Je to dokonalá pani Culterová.

Dešťová víla (2010)

Neskutočná nuda - vlastne teda až príliš skutočná. Česká rozprávka s Evou Kerekes? Noazaj? A chudera ešte aj tak katastrofický dabing dostala.. Nevedela som sa dočkať konca, ktorý bol ale ešte tragickejší než celá "rozprávka". 1* by som priradila krásnemu prostrediu, a druhú len kvôli tomu,lebo si v komparze zahrali moje kamarátky.. čiže nehodnotím objektívne, inak by to bolo maximálne na 1*.

Neřízená střela (2010)

Wild Target sa zaradil k filmom, ktoré dokázali neskutočne prekvapiť. Úsmevný britský humor, trojica hercov,ktorí dokázali tento film oživiť.Celé mi to prišlo také ironické,až mi niekedy od prekvapenia a smiechu stekali slzy po tvári. Nemôžem nespomenúť Emily Blunt,ktorá je prosto tak nádherná,že aj keby bol tento film úplna shitovina, dokázala by som sa na ňu pozerať. Mňa to bavilo.