Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994)

Sedmý a díkybohu poslední díl série,který těží hlavně ze změny prostředí a exteriérů Moskvy.Příběh je vcelku slušný,herci též-hlavně Ron Perlman a vše je vcelku příjemně zábavné a je tu i několik povedených gagů a hlášek.Už je to opravdu ale vaření z vody,série je vyčerpaná a bylo by dobré jí už nechat spát a nekřísit.Taky by se už nemusela vzbudit.Tady dávám Moskevských 35% a finíto.

Policejní akademie 6: Město v obležení (1989)

Šestý a dle mého nejhorší díl série,který nezachraňuje už vůbec nic.Scénář je bez nápadu,herci nezajímaví a příběh nudný.Celé to zbytečně natahované a divák se dočká asi tří celekm slušných vtipů a celkem slušné přestřelky v závěru filmu.Není to ale nic,k čemu by se někdo dobrovolně vracel.Za výše zmíněné věci dávám 25%,protože víc si nezaslouží.

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (1988)

Pátý díl série,kde se tvůrci daří vše oživit změnou prostředí,což se částečně daří.A výskyt gangsterů filmu taky hodně pomáhá a je opravdu vtipný.Vše dohromady přineslo i bez Stevena Guttenberga malé(opravdu ale malé)oživení série,která tak ještě úplně nezapadla a pár scén si divák rád připomene.Dávám zcela přesných 50% a je čas vytáhnout ty vodní lyže.

Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

Čtvrtý díl série a první,který u mě začíná trochu kulhat.Už není zdaleka tak zábavný a herci,včetně Guttenberga,neají téměř co hrát,ač se velmií snaží.I gagů a vtipů je tu po hříchu málo a celé to na mě působí jakýmsi odfláknutým a rychle spíchnutým dojmem.Takže patrole dávám 45% a ať je ráda,že je ráda.

Policejní akademie 3 (1986)

Třetí pokračování policejních expertů,kteří doplnili tým a snaží se stále bavit.Je tu stále pěkná porce zábavných scén a gagů,nové přírůstky do týmu a opět několik nezapomenutelných hlášek.Malinko zaostává za druhým dílem a u mě to má za příjemných 65%.

Policejní akademie 2 (1985)

Pokračování klasiky,tentokrát v terénu,což umožnilo novou sérii vtipů a gagů.Celkově trochu za první akademií zaostává,protože všechny herce známe a jejich eskapády už nám tak vtipné nepřipadají.Já jsem byl ale c celkovým pojetím spokojen,opravdu jsem se nasmál a bavil.A i po letech se do tohohle prostředí rád vracím,takže dávám policejních 75%,protože je to pořád velmi dobrá a zábavná podívaná.

Policejní akademie (1984)

Komedie,která se nikdy neokouká,je pořád stejně svěží,praštěná a zábavná.Spousta skvělých scén a hlášek doplňuje příjemné obsazení a opravdu vtipná režie.Dnes je to už samozřejmě kultovka,kterou kdo nezná,jakoby nebyl.Pořád a stále se na to dá dívat a pořád a stále se divák baví.U mě jasných 90%,protože s odstupem času je vidět,jak tenhle film vysoko ční nad ostatní.

Osudový dotek (2004)

Nádherný a strhující film,který je mysteriôzním thrillerem v pravém smyslu slova.Tempo se rozjíždí pomalu,ale dostává se do takových otáček,že se až místy tají dech.Všechny nejasnosti tady postupně zapadají na své místo a díky časovému paradoxu je vše geniálně zpracováno a servírováno divákovi.Brilantní scénář,velmi nápaditá režie a skvělé duo Kutcher-Smart.Je ovšem nutno říct,že ne každý bude nadšen.Film je třeba sledovat pečlivě,všímat si každého detailu a hlavně ho chápat,což je díky změn v čase i příběhu opravdu náročné.Kdo na tu hru ale přistoupí,užije si tenhle film,jako já a protože jsem myslel,že půjde o průměrný film(který u nás šel rovnou na DVD),byl jsem o to víc překvapen a nadšen.Bezesporu jeden z nejlepších filmů žánru s pomalým budováním atmosféry a mnoha překvapeními,z nichž některé jsou vskutku šokující a já zíral nevěřicně s pusou dokořán.U mě jasných 100% a říkám pořád,že cokoliv měnit na historii je nesmyslné a vede to k ještě větším problémům.Tak,jak se věci dějí,se prostě dít mají.Howgh!

Blázni ze stadiónu (1972)

Les Charlots pod taktovkou Claude Zidiho,se kterým si tak skvěle rozumí.Film je plný opravdu bláznivých nápadů,gagů a"hovadin",takže se člověk směje od začátku do konce,zejména v době svého vzniku.Další z řady zlatého fondu Charlotů z doby,která byla na tyto komedie velice štědrá.Je to velmi příjemné a bláznivé pokoukání,ke kterému se tu a tam rád vracím,nejen,abych si vzpoměl na dětská léta,ale především pro tu vtipnou a bláznivou polohu Charlotů,která je nenapodobitelná a nedá se skoro s ničím(a nikým)srovnat.Dávám jasných 80% a tady vidíme,co jsou chlapci a chlapi schopni kvůli opačnému pohlaví dělat.

Nebezpečné známosti (1984)

Tohle si už Charloti nesazloužili a nemělo to vůbec vzniknout.Pryč je zašlá sláva a je vidět,že pokoušet se jí vzkřísit je opravdu téměř nemožné.Komedie to opravdu moc není,spíš jen taková malátná a křečovitá snaha,která se ale míjí naprosto účinkem.Za ty dva vtipy a úctě k mým oblíbeným Charlotům,dávám 30% a jdu si pustit"Bažanty"nebo,že by"Čtyři sluhy?