Proč Havel? (1991)

Dokument o prevratnych zmenach v ceskoslovensku,natoceny clovekem,vracejicim se po 20-ti letech do sve rodne zeme.Tak bych to bral a nehledal v tom nic vic.Milos Forman jako pruvodce sedi a film zachycuje vsechny podstatne momenty,lidi a udalosti te doby.Davam slusnych 60%.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Dalsi Pasoliniho skandalni film,tentokrat valecny.Rothodl se totiz cerpat z romanu markyze de Sade,jen zmenil dobu a misto na Italii za 2.sv.valky.Nutno rict,ze to opravdu neni nic pro slabe zaludky a sposta lidi to oznaci za"filmovy hnus".Myslim,ze tohle asi Pasolini zamyslel,tedy dostat divaka az na samou hranici unosnosti vnimani a podivat se,kde vlastne je.Nemuzu rict,ze by to byla spatna filmarina,to rozhodne ne.Reziser se snazi a kameraman tez,ale ten hnus mi proste vadi a myslim,ze neni nutne tohle vypravet na platne.Proc?Takze davam jasne sodomistickych 20% za tech par dobrych filmovych napadu.

Sex a zen (1991)

Uz s definici zanru je tu dost problem-takze jde o erotickou pohadkovou komedii?Aspon tak nejak jsem to citil ja.Ne ze by ve filmu nebylo par scen k zasmani a par dobrych napadu,ale cele to drzi jen tak tak pohromade a misty dost nudi.Spousta lidi bude kroutit hlavou,co to jako ma byt.Par dobrych erotickych scen tu je,patricne exotickych a misty dost zajimavych,takze milovnici erotickych fantazii budou spokojeni.Takze scenar je vlastne propojovani mezi jednotlivymi erotickymi scenami a reziser se snazi udrzet to pohromade a dat tomu nejaky smrnc.Uprimne receno v par momentech se mu to malinko zadari,ale opravdu jen malinko.S hodnocenim jsem dlouho vahal,protoze to fady fakt neni jednoduche,i kdyz to tak vypada.Filmarina to uplne spatna neni a tak to ma u me za rovnych 30%.

Poslední templář (2009) (TV film)

Televizni film natoceny podle prvniho romanu Raymonda Khouryho.ktery se castecne odehrava ve 13.stoleti a castecne v soucasnosti.Vicemene jde o dobrodruzny thriller opredeny mystikou Templaru.Knih i filmu na podobne tema vzniklo po"DaVinciho kodu"velmi slusne mnozstvi.Proste proto,ze lidi tajemna mystika zase zacla zajimat."Posledni templar"jako kniha je vyborne napsana a velmi ctiva-postavy jsou zive,dej bohaty a minulost zahadna,stejne jako motivy nekolika postav,ktere se objasni az na konci pribehu.Film-jako vetsinou-se od predlohy odklani,misty mene,misty vice.Nekdy to moc nevadi,ale v nekolika pripadech to trochu"zataha za logiku" a divak,ktery necetl knihu zaktrouti hlavou.Jinak je ale scenar vcelku slusny a rezie pomerne pecliva.Mira Sorvino nam pomalu starne a role archeolozky ji opravdu sedi.I ostatni herci jsou dobri a udrzi film v malinko nadprumernem celku.Beru v uvahu,ze jde o film televizni,s mnohem mensim rozpoctem a moznostmi,nez klasicky film pro kina a davam slusnych 55%.

Město duchů (2008)

Ducharska komedie s Rickym Gervaisem,kteremu spousta lidi nebude moci prijit na chut.Ma svuj specificky,vicemene typicky anglicky humor,ktereho je film plny.Je to spis vazna romantika s komedialnimi prvky,nez komedie jako takova.Je dobre napsana i zrezirovana a Gervaisovi skvele sekunduje Tea Leoni.Take tam je par velmi silnych momentu,skoda jen,ze nektere vysumi prilis rychle a pritom se daly vyuzit lepe.Misty malinko zpomaluje a rozjima dej,ale celkove jsem byl opravdu spokojen a davam krasne romantickych 70%

Flintstoneovi (1994)

Prevedeni kreslenych postavicek do filmu se tentokrate Brianu Levantovi podarilo.Ma to napad,spad a vtip.K tomu vynikajici John Goodman a mame tu skvely film pro celou rodinu se spoustou opravdu vtipnych momentu.Jasne hravych 75%.

Flintstoneovi 2 - Viva Rock Vegas (2000)

Tady je to velmi jednoduche-vsechno co mel prvni film,tady chybi.Nema to skoro zadny scenar,pohromade to drzi jen tak tak a vtipne to taky neni.Reziser varil z vody a mel k tomu i druhorade herce,takze za par dobrych napadu(asi 2)davam cistych 20%.

Zemský ráj to napohled (2009)

Mrazive komedialni drama Ireny Pavlaskove o tom,jak se zilo za totality.Scenar napsala Tereza Bouckova a uz tam je prvni kamen urazu.Kdyz se totiz na tenhle film podiva clovek,ktery tu dobu nezazil,neporozumi chovani postav,ani jejich mysleni.Bouckova sice rozehrala dobry pribeh,ale zustal nekde v puli cesty.Spousta motivu a napadu je nedokoncenych a naopak se misty zbytecne zamotava v nepodstatnych malickostech.Reziserka take zrejme nevedela,jak a hlavne o kom bude vypravet(a to je Irena Pavlaskova vyborna vypravecka) a tak se snazi oscilovat mezi zanry a postavami,aby to bylo co nejmene bolestene.Myslim,ze hlavne zpusob vypraveni nebyl zvolen dobre,protoze je z pohledu zvenci zmateny a nedrzi pohromade.Tedy skoro.Hodne film zacharanuji herci-tandem Cibulkova-Voriskova-Markova je opravdu skvely(striptyzova scena za zpevu Kaji je uzasna!)a perfektne jim sekunduji Vetchy-Etzler-Dvorak-Seidlova-Hartl a dalsi.Nekolik silnych momentu taky film ma,opet ale zejmena diky hercum.A je to velka skoda,protoze naslapnuto na skvely film rothodne mel.Hodnocemi tady neni vubec jednoduche a tak po peclivem zvazeni davam 60%.

Bio Ráj (1988)

Vstoupit do tohoto filmoveho sveta Giuseppa Tomatone s Philippe Noiretem je jako vstoupit do sveta cisteho celuloidu,ktery dycha a zije svym vlastnim zivotem.Je to pocta zlate ere kin a lidem,kteri je tvorili.Dycha z toho nostalgie a moudrost zivota(kdo by nechtel mit sveho Alfreda?).Nadherny a barevny scenar,citliva a dramaticka rezie se smyslem pro humor,naplnene spoustou vzpominek reziserova detstvi.K tomu vynikajici Noiret a skvela Morriconeho hudba.Prozit tenhle skvely film,znamena naplnit sve srdce az po okraj.Zaslouzeny Oscar za nejlepsi cizojazycny film a u me jasnych 100%.

Dobrodružství Žraločáka a Lávovky (2005)

Ze by nove Spy Kids?No...ani nahodou.Nevim,co timhle Rodriguez zamyslel,ale tahle radoby rodinna podivana ve 3-D je opravdu pro silne nervy a to i detske.Prakticky zadny scenar,jen same efektni zabery.No rezisera i herce to asi bavilo,ale vysledek je opravdu zalostny.Jednou to clovek z ucty k reziserovi vydrzi.Navic dost neurvale vykrada jine filmy(napr.Nekonecny pribeh) a jeste ke vsemu to vyzniva trapne.Rodriguez se asi chtel zavdecit svemu synovi a proto vsechen tenhle zbytecny humbuk,po jehoz shlednuti na nej budete chtit rychle zapomenout.Tak snad uz se nebude chtit reziser zavdecovat dalsimu potomkovi a vrati se ke svym vizim.Za slusny hudebni motiv a asi dve dobre sceny davam 15%.