Bylo nás pět (1994) (seriál)

Slavny cesky roman Karla Polacka byl predelan na televizni obrazovky absolutne perfektne a prakticky se stal kultovnim.Prepis knihy je opravdu vynikajici a rezie Karla Smyczka take-skutecne myslim pochopil ducha Polackovy predlohy a dovedl ji prenest i na herce,kteri jsou beze zbytku vyborni a to vcetne tech detskych.Jasnych 90%.

Může to potkat i vás (1994)

Klasicka romanticka komedie s pohadkovym koncem a skvelym duem Cage-Fonda,kterou si uzije v klidu a pohode myslim absolutni vetsina divaku.A i kdyz vi,ze by se tohle v zivote nemohlo stat,tak co kdyby?Scenar prijemne odsypa,rezie je pohodova a romanticka a herci take.Ano,videli jsme to uz mnohokrat,ale chcem to vidat zas a znovu a tady se to myslim povedlo solidne.Takze davam krasnych 70%.

Poznáš muže svých snů (2010)

Klasicka horka komedie Woodyho Allena o zivote a o vztazich,jak je vlastne u nej zvykem.Standartne slusny scenar-,tradicni rezie,ale nic noveho pod sluncem.Herci se v Allenovych rukach snazi a dari se jim to.Pribeh je taky klasicky Allenovsky,ale tentokrat me zdaleka tak nepobavil,jak u nej byva posledni dobou zvykem.Myslim,ze je urcen hlavne skalnim Allenovcum,kteri si jej urcite vychutnaji a na Woodyho nedaji dopustit.Prijemne me prekvapilo pozitivni a prijemne ladeni,coz u Allena nebyva zvykem-jeho depresivni chovani postav zname vsichni-a za to si zaslouzi krasnych 70%.Woodyho priznivci si samozrejme aspon 10% prictou.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Romanticky film s Julii Roberts-co by divak mohl chtit vic?Tady asi bude divak rozhodne chtit vict,tim sem si jisty.Sice tu je Julia Roberts v poloze,kde ji maji divaci nejradeji,ale tentokrat se vysledek miji ucinkem.Film by mel pojednavat v nejake hloubce o lidech a o vztazich mezi nimi,pritom tak nejak podivne klouze mimo a po povrchu a cele to je dost velka nuda.Scenar je plytky a rezie bez napadu.Herci vcetne Robertsove se snazi,ale film nezachrani.Navic asi strihac stavkoval,protoze 140!!!minut je opravdu moc i pro milovniky zanru.Skutecne a poctive jsem se dost nudil a jen opravdu par scen diky hercum bylo koukatelnych,takze chvili medituji a davam jim za to presnych 50%.

Machete (2010)

Dalsi ceste Roberta Rodrigueze za pomstou,opet plna mexickych uprchliku a revoluce,ktera se stylizuje do jeho oblibene doby a to jsou sedmdesata leta.Jde o akcni thriller beckove rady s typickymi Rodriguezovskymi prvky-velka zrada,spousta akce s drsnymi,misty az nechutnymi zabery(zhoupnuti na lidskem strevu je fakt pro silne zaludky)a vsemoznymi zbranemi(vcetne damskych podpatku a krovinorezu)a hezkych sexy bab(Jessica Alba a Michelle Rodriguez):Scenar si na nic nehraje a od zacatku je jasne,kam smeruje.To plati i o hercich-zadne extra vykony,ale Danny Trejo sem skvele zapada a Jessica s Michelle jakbysmet.Snad jen Steve Seagal(nevybavuji si,ze by nekdy hral zapornou postavu)nam dost pribral a zaverecny soubouj ma oproti filmu podstatne mensi grady.Herecka ucast Roberta De Nira je takovou tresnickou na dortu a velmi chutnou.Takze celkovy dojem bude zalezet na tom,jak clovek vnima akcni beckove pribehy tohohle typu(predpokladam,ze kazdy chape,ze pribeh je fikce)a tudiz zanr jako takovy.Ja jsem byl po"Planete Teror"ktera se mi nelibila spokojen a Rodriguezovu akcni jizdu jsem si uzil a slusne se pobavil i kdyz pochopitelne pripominky mam-par zbytecne brutalnich zaberu mi to cele kazi,ale sem to asi patri-to chapu.Normalne bych dal 65%,ale za to jak Jessica s Michelle cely film zdobi a jak Rodriguez zvladnul akcni sceny zvedam o 10% davam cistych 75%.

Hrdinové (2006) (seriál)

Seriál balancující na hranici akčního sci-fi dramatu a X-Menů a balancující věru skvěle!!!Vynikající námět Tima Kringa,perfektně napsané postavy,strhující děj a opravdu nepředvídatelný vývoj událostí,včetně cestování časem z tohohle seriálu dělá jeden z nejlepších kousků poslední doby a stále si udržuje vysoký standard i ve čtvrté séri(jasně,první série byla opravdu geniální a nej...),což opravdu zaslouží obdiv.Jistě,pro někoho to bude místy překombinované,ale"Hrdinové"vyžadují plnou pozornost a navíc je to u tohohle žánru velmi žádoucí,ne?A navíc je divák napnutý až do poslední chvíle.Parádní jízda se vším všudy a k tomu opravdu nádherná Hayden Panettiere a skvěle tajemná Ali Larter .Pro fanoušky žánru jasná volba a povinnost,pro ostatni vlastně také.Osobně se mi navíc líbí dilema hrdina-padouch a otázka kdo je vlastně kdo,neb se tu občas hrdina chová jeko padouch a padouch jako hrdina.A jasné poselství,že v každém z nás je světlá stránká,stejně jako ta temná a je jen na nás,která bude promlouvat.Já dávám jasně hrdinských 90% a jdu popřemýšlet,jaká schopnost by bodla.P.S.No,vlastně ,radši žádná.

Putování s pravěkými monstry (2005) (seriál)

Dalsi z rady dokumentu z praveku,zamerujici se tentokrat na opravdova monstra a televize BBC opet potvrzuje svou kvalitu dokumentu.Opet je to perfektni vcetne uzasne hudby a Kennetha Branagha.Takze opet jasnych 90%.

Putování s pravěkými zvířaty (2001) (seriál)

Po dinosaurech prichazi televize BBC s pravekymi zviraty a je to stejne zajimave,velmi kvalitne vizualne zpracovane a divak se dozvi spoustu informaci a o to jde v dokumentu predevsim,ne?Takze jasne doporuceni kazdemu a u me opet pravekych 90%.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Samozrejme a jasne cernobila serialova klasika,skvele napsana,zrezirovana,kde od prvni do posledni minuty zaziva divak skutecny herecky koncert vsech predstavitelu serialu.A proto se na to divame zas a znovu a budeme se divat porad a porad.Jasnych normalnich 100%.

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Rychle se vyvijejici technika umoznila vznik tohoto serialu,ktery kombinuje pocitacovou animaci vymrelych tvoru se skutecnymi zabery krajiny a misty je to skutecne dechberouci podivana i v televizi.Je to skvele vymyslene,zrezirovane a vizualizace je perfektni.Jasnych 90%.