Akta X - Úvod (1993) (epizoda)

Pilotní díl první řady velmi úspěšného seriálu,který se nebojím označit jako seriálový fenomén.Poprvé se divák setkává se dvěma zvláštními agenty FBI,jejichž herečtí představitelé jsou neokoukaní,velmi sympatičtí a každý z nich přemýšlí úplně jinak.A protože vyšetřují dosud neobjasněné případy a nadpřirozené jevy,tedy tzv." Akta X",jde tím pádem o kombinaci mysteriózna a sci-fi.A byla to trefa do černého.Pilotní díl ukazál,na co se mohou diváci těšit a jak se budou kochat hustou atmosférou,vynikajícími nápady a jiskření mezi oběma hlavními hrdiny.Perfektní a napínavý scénář,precizní režie a na televizní poměry skvělé vizuální zpracování,včetně kamery a hudby.Scénárista Chris Carter předhodil divákům něco,co dosud neměli možnost na televizních obrazovkách vídat a způsobil tím jednak masovou sledovanost tohoto skvělého seriálu a jednak nebývalý zájem o nadpřirozené jevy.Pilotní díl je perfektním příkladem toho,jak má takový pilot vypadat a bez problémů strčí do kapsy většinu thrillerů,které míří na plátna kin.První případ Muldera se Scullyovou to má u mě za jasných 100% a pravda je opravdu tam někde venku.

Akta X (1993) (seriál)

Konečně pořádný sci-fi mysteriózní seriál,kde je divák vtahován do děje jednou záhadou a konspirací za druhou.Skvělý scénář,režie a vynikající hudba spolu s hlavními představiteli vytváří perfektní dílo,na které jsme dlouho čekali.Spousta nápadů je opravdu originálních a zpracování je správně tajemné(vůbec synopse celého seriálu je úžasně vymyšlená).Na své si přijdou i příznivci ufo.Celému seriálu také výtečně pomáhá vztah Muldera se Scullyovou,jejichž postavy jsou opravdu skvěle vymyšlené a napsané.Tohle sledovat poprvé byl opravdu zážitek!!!Vynikající nápady a neuvěřitelné tempo vyprávění.K tomu pořádný nášup konspirace a máme tu jasný a neoddiskutovatelný kult.Spousta epizod a příběhů"Akt X" je dnes legendární a staly se seriálovým zlatým fondem.Ano,samozřejmě,některé díly jsou trochu slabší a poslední řady po odchodu Duchovnyho trochu ztrácí dech,ale myslím,ze každý chápe,že natočit 202 stoprocentních epizod opravdu nejde.Osobně považuji za absolutní vrchol 1,2,3,4,5 a 6 řadu..U mě jasných 90%(a to jen za to,že díly bez Muldera byly oprabdu slabší) a jdu se podívat z okna,jestli někde nepostává muž s cigaretou.

Akta X - Film (1998)

Mulder a Scullyova poprve na filmovem platne a myslim,ze opravdu velmi vydarene.Scenar je spravne-konspiracne-spionazne-mysteriozni a Rob Bowman zvlada rezii skvele.Oba hlavni predstavitele jsou standartne perfektnii a bez vytek jim sekunduji i ostatni.Fanousci a pozorni divaci serialu budou vrnet blahem,Ti ostatni misty uplne vse nepochopi,ale to je udel filmu navazujici na serial,ac se jej snazi sebevic delat pro vsechny.Serial me bavil moc a tenhle film jsem si uzil taky moc.Jasne mysterioznich 85%.

Sám doma 3 (1997) odpad!

Třetí pokračování slavné rodinné komedie,které bych nazval trestným činem.Za prvé je bez Culkina a Linz je opravdu velmi nevýrazný a velmi nezábavný.Za druhé je scénář absolutně stupidní a bez nápadu.A za třetí je Raja Gosnell opravdu režisér,který si asi spletl povolání,protože tady opět ukazuje,jaký je zoufalec.Nápady a jakákoliv invence mu nic neříká,o vedení herců ani nemluvě.Kdyby se film jmenoval třeba"Malý nezbeda",no prosím,je to jenom hovadinka,ale nazvat ho"Sám doma 3" a pak ho tak prezentovat zaslouží gumovou hadicí přes záda tomu,kdo to vymyslel.U mě jasných a čistých 0% a to bez debaty.

Kameňák 2 (2004)

Druhy film z Kamenakova,kde na nas herci opet chrli jeden vtip za druhym,bez vetsiho smyslu v deji nebo nejakeho naznaku scenare.Troska proste chce rozesmivat,nekdy za kazdou cenu.Uprime rikam,ze jsem se parkrat zasmal a film jsem si nejak takhle predstavoval,takze jsem nebyl nijak zklamany a davam hezkych 15%.

Kameňák 3 (2005)

Chapu a je mi jasne,ze chtel Zdenek Troska predevsim bavit,takze scenari se ani scenar rikat neda a rezie spocivala ve vysvetlovani hercum,jak maji ten ci onen vtip zahrat.Herci se snazi a je i misty videt,ze si to uzivali.Osobne myslim,ze tenhle dil uz vzniknout nemusel.Parkrat jsem se pousmal,no a za to davam cistych 10%,protoze znam komedie,kde jsem se ani neuculil.

Divoké pivo (1995)

Radoby komedie z prostredi pivovaru,kde ale chybi uplne vsechno,co takovy film ma mit.Predevsim reziser misto rezirovani asi pospaval a scenarista myslel,ze pise slohovou praci zaka pate tridy zakladni skoly.Herci delaji,co muzou,ale casto to vyzniva trapne.O nejakem humoru nemuze byt ani reci-skutecne divoky film.Davam 10% za krasnou Marketu Hrubesovou-to je ale dobre,ze mame takove krasne herecky!!!!

Kleopatra (2003) (divadelní záznam)

Jako muzikal v divadle Broadway velmi dobre,vizuelne urcite uchvati,herecky take a pisnicky jsou take velmi dobre.Neni to sice muj nejoblibenejsi muzikal,ale urcite patri mezi ty povedenejsi.Co mi pripada slabsi,je pribeh,ktery je samozrejme znamy,ale nejak mi v nem chybi zvraty a emoce.Divat se na tohle v televizi je sotva polovicni zazitek a proto hodnotim divadlo,nikoliv film a davam slusnych 60%.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

První zfilmovaná Mayovka,která odstartovala vlnu westernů s Mayovými hrdiny a Lex Barker a Pierre Brice se od té doby stali hrdiny mnoha generací.Je to bezesporu jedna z nejlepších a mých nejoblíbenějších Mayovek-jak kniha,tak film-a nejen z nostalgie-ale protože má vše,co má dobrodružný film mít-skvělý a nosný příběh,správné hrdiny a zlé padouchy a nádherné prostředí..Reinl vše skvěle namíchal a taky přesně pochopil,co May napsal a chtěl sdělit.Scénář má duši,režie je stylová a nápaditá a k tomu skvěle vybraní herci a pravá westernová atmosféra s vtipnými vsuvkami.Nádherne exteriéry tehdejší Jugoslávie jsou vskutku uchvacující,takže když to shrnu,budem se na to dívat zas a znovu a našim báječným hrdinům držet palce,neb tenhle film opravdu nedokáže zestárnout..K tomu klasické a neoodiskutovatelné Mayovo morální poselství a u mě je to jasně shatterhandovských 100% a jdu se mrknout,kde se mi válí ta opakovačka od pana Henryho.

Mlčení jehňátek (1991)

Spickovy film zanru podle skveleho scenaru,bravurne zrezirovany a zahrany-pohled Haninibala Lectera,kdyz poprve Clarice prichazi do vezeni me pronasledoval hodne dlouho.Ano,takhle ma vypadat kriminalni thriller a ja nemlcim a davam mu za to jasnych 100%.