Vřískot 2 (1997)

Velmi slušné tržby jedničky nenechali nikoho na pochybách,že Wes Craven bude podruhé vřískat.Film prakticky ve všem kopíruje jedničku a v parodování sebe sama jí ještě překonává,jinak nic nového pod sluncem i pro diváka.Na neve Campbell i Courteney Cox je stále radost se dívat i když zápletka jako taková je sotva průměrná.Přibylo krve a mrtvých(u dvojek klasika),trochu uvadla atmosféra a taky mírně přepísknutá je délka filmu.U mě takřka průměrných 55%.

Odnikud někam (2010)

Sofia Coppola přichází s dalším životním příběhem,který má celkem jednoduchou dějovou linku a je zabalený do spousta a spousta melancholické nálady a emocí.Vztah otec-dcera,hledání místa v životě a přenastavení priorit nám režisérka servíruje v plných doušcích,místy hraničícími s posedlostí,která je režisérce ve stylu vyprávění poměrně vlastní.Sofia nám vypráví příběh,velmi a velmi pomalu,který vlastně nevede nikam.První polovina filmu je opravdu velmi zdlouhavá a místy dost nudná.Druhá už je zajímavější a koukatelnější,ale nemohu se ubránit dojmu,že na večerní televizní program je to slušné,ale pro biograf je to trochu málo.Stephen Dorf a Elle Fanning hrají sympaticky,ale celkovou a místy opravdu ubíjející pomalost nezachrání.Brilantnímu"Ztraceno v překladu"se to ani zdaleka rovnat nemůže-chybí mu silnější tah na branku a Bill Murray.Takže přemýšlím a odněkud vytahuji slušných 60%.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Slušný sitcom o prodavači bot a jeho rodině s kolísající kvalitou dílů-od těch vtipných a zábavných,až po ty přihlouplé a nudné.Ed OˇNeill má opravdu slušný komediální talent a ostatní mu skvěle sekundují.Je tam spousta dnes již kultovních hlášek,které zlidověly.Někdy tvůrci příliš tlačili na pilu a výsledek je rozpačitý a občas i mírně trapný.Způsob a druh humoru je poměrně dost specifický a každému asi nesedne.Já jsem se u některých epizod slušně pobavil,ale není to nic k čemu bych se někdy vracel.Takže to u mě El Bunda má za závazných 60%.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Další z řady laboratorních krimi seriálů(CSI),který má trošku mysteriózní nádech,je slušně napsán i natočen.Příběhy jsou opravdu zajímavé a nápadité.Trochu se nemohu ztotožnit s nikým z hlavních hrdinů,což je problém,protože jim pak hrozně těžko fandím.Velmi průměrná je taky hudba,chtělo by to nějaký slušný hlavní motiv.Takže vzato kolem a kolem jde o slušnou kriminální podívanou s dobrým technickým zpracováním(jak je v poslední době zvykem),ale nic extra nového nepřináší(až na ty kostičky...).U mě sběratelských 65%.

Noc v muzeu 2 (2009)

"Noc v muzeu"vydělala velmi slušný balík,takže pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat.Jak to obvykle bývá,rozpočet byl mnohem vyšší a na technické stránce filmu je to opravdu znát.Muzejní exponáty,celé zpracování,včetně všech možných detailů,je opravdu skvělé a je radost se na to dívat.S příběhem je to slabší-je velmi jednoduchý a nijak nápaditý.Režisér Levy režíruje pořád stejně-bez nějaké větší invemce a nápadu.Občas je v celém příběhu trochu chaos a občas postrádá logiku,ale tenhle film má především bavit a to se mu daří dobře.Herci jsou skvělí,hlavně trio Stiller-Wilson-Adams,ale i všichni ostatní sem perfektně zapadají.Hudba Alana Silvestriho je ještě o kus lepší,než v prvním filmu a je opravdu výborná.Celé vizuální zpracování je dokonalé a některé scény jsou opravdu super.Taky tu najdeme pár velmi vtipných momentů a za sebe můžu říct,že jsem se velmi slušně pobavil.A to není zas tak málo.Takže i přes to,že má dost neduhů a není to nic extra,je to dokonale vizuálně podaná a zábavná rodinná podívaná a je jen škoda,že si autoři nedali větší práci s příběhem a režisér nebyl trochu nápaditější.Celkově jen o malinko zaostává za prvním filmem a u mě to proto má za muzejních 60%.

Noc v muzeu (2006)

Na tuhle fantasy komedii jsem se opravdu těšil,stejně tak na Bena Stillera a Owena Wilsona.Námět je opravdu skvělý.Bohužel už při psaní scénáře nebyl ani zdaleka využit.A režisér Levy taky nevytáhl žádný trumf z rukávu(jak by to asi dopadlo,kdyby u režie zůstal Stephen Sommers?).Což u takovéhleho námětu mrzí dvojnásob.Naštěstí technické zpracování je dokonalé-ano logika tu dostává na frak,ale tady mi to až tak nevadilo-prostě jsem se nechal bavit),,atmosféra muzea skvělá a herci vtipní a zábavní.To velkou část filmu zachraňuje.Chvílemi jsem si připadal jako malý kluk,čekající a natěšený,která z jeho hraček ožije.Samozřejmě a logicky měli američané z filmu více,protože obsahuje spousta postav americké historie a informacích o nich,To evropského diváka zas až tolik nezajímá.I přes to všechno mám tenhle film rád a vždycky mě dokáže pobavit.Hudba Alana Silvestriho do filmu krásně zapadá,stejně jako T-rex,takže dávám muzejních 70% a slibuji,že se co nejdřív do muzea vypravím.

Gnomeo & Julie (2011)

Další variace na slavnou Shakespearovskou tragédii o dvou znepřátelených rodech,tentokrát se sádrovými trpaslíky.Tvůrci se velmi snažili vyprávět slavný příběh i pro ty nejmenší a to se jim podařilo.Děti z toho budou určitě nadšeni.Většina dospělých asi moc ne.Pro mě byla první polovina velmi nudná,druhá už o poznání lepší,nápaditější a vtipnější.Scénář nijakými zvláštními nápady neoplývá,i když pár se jich najde(scéna se sochou Shakespeara je opravdu výborná)a režie také ne.Technická stránka filmu je velmi dobrá,ale místy je vidět,že film nijak velký rozpočet neměl.Hudba je celkem slušná,ale nic extra.Konkurence animáků je opravdu velká a proto člověk chtě-nechtě musí srovnávat.Pixarovkám a většině Disneyovek(filmových)se tohle nevyrovná,ale znám i spoustu mnohem horších.Na nedělní odpoledne pro děti je to opravdu dobrá volba.U mě to trpaslíci mají za GnomeoJuliiných 60% a sice za pohodové a dětské vyprávění a za pár opravdu dobrých scén a nápadů.Trpaslíci jsou ovšem malí a na víc prostě nedosáhnou.

Obřad (2011)

Hororové drama,které dosahuje průměru jen díky skvělému Hopkinsovi.Natočené podle rozhovorů o Vatikánských vymítačských kurzech(což je v tomto případě jen věta,která má přilákat více diváků a tudíž se pro mě jeví jako reklamní trik).Scénář je totiž bez nápadu,příběh nemá vůbec žádnou gradaci a místy opravdu působí jako uspávadlo.A nepomáhá mu ani krucifix,ani svěcená voda.Režisér se snaží a své řemeslo slušně zvládá a tak spousta míst ve filmu zachraňuje.Hodně mu pomáhá Anthony Hopkins a kamera,která skvěle zachycuje ponurou Itálii s neustále pršící oblohou.Je to typický příklad filmu,který nemá žádné vysoké ambice,nechce nic nového ukazovat a je řemeslně celkem slušně natočen a zahrán.Ovšem více než horor je to drama a místy trochu temnější thriller-až na finální vymítací scénu,která opravdu působí hororově a navíc je to bezesporu nejlepší část celého filmu.Za podívání film stojí,určitě nikoho neurazí,ale znovu se k němu(kromě čerstvých absolventů vymítačských kurzů)asi nikdo nevrátí,protože nebude mít důvod.A tak dávám obřadných 60%,které si určitě zaslouží.

Dilema (2011)

Zdánlivě jednoduchý příběh o dvou kamarádech a jejich ženách.Ron Howard se tentokrát rozhodl natočit romantickou komedii ze života,jejíž hlavní zápletka je velmi prostá a jeden z hlavních hrdinů tu řeší ono"dilema"-říct tohle nejlepšímu kámošovi,nebo ne.Námět a scénář filmu je průměrný a chtělo by se říct až banální.Co jej zvedá nad průměr jsou skvělé dialogy,vtip a herci,kde exceluje hlavně Vince Vaughn a je vidět,že komediální poloha mu opravdu svědčí.Sám jsem rád,že po delší době vidíme na plátně Winonu Ryder a fakt jsem si jí užil.Škoda,že se stalo,co se stalo a měla takovou pauzu.Vždycky jsem si myslel,že z ní bude skvělá herečka.Tak,snad je už vše vpořádku-tady to alespoň tak vypadalo-a Winona se nám vrací v plné síle.Opravdu přijemně mě film překvapil,dobře jsem se bavil a některé scény mě fakt naplno rozesmály.Občas film malinko ztrácí tempo,zejména když z plátna zmizí Vince,ale to jsou naštěstí jen malé okamžiky.S hodnocením mám dilema a to přesně uprostřed a protože je dobrých a vkusných komedií opravdu málo,dávám 70%.

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Ano předávání Oscarů by měla být velkolepá šou.S tím souhlasím.Tady tomu ale tak nebylo.Byla to spíše velmi průměrná zábavná šou,které chvíli nad průměr pomohli hosté(Crystal,Douglas,Spielberg atd.).James a Franco u mě moc nezabodovali,holt je vidět,že zábavný a vtipný moderátor není každý.Pár věcí a vtipů se jim ale povedlo,tak děkujme,že to nedopadlo hůř.Výsledky jsem víceméně tipoval a tudíž očekával(jen ten Zimmer mě mrzí)a byl jsem spokojen.Takže zábava"kde nic tu nic",ale Oscary přešly do správných rukou.Díky tomu a několika skvělých výstupů dávám 60%.