Věc (1982)

Velmi dobry horor a myslim,ze jeden z nejlepsich filmu Kurta Russella.Hlavne skvele vystavena atmosfera spolu s hudbou zvedaji film z prumeru.A Carpenterova rezie je take jedna z jeho nejlepsich.Mysteriozni prvek je ve filmu skutecne perfektne vystaveny,stejne jako strach z neznameho.U me polarnich 90% a doufam,ze nebude dlouho snezit.

Přednosta stanice (1941)

Ac je tento film predkladan jako to nejlepsi,co Burian natocil,ja si to veru nemyslim.Jde o prumerny snimek s prumernym scenarem,kde je par dobrych vtipu,ale ani Burian ho nezachranil.Navic se misty az prilis pitvori a prehrava.K tomu nejlepsimu,co Burian natocil musime jinam.

Údolí včel (1967)

Vlacil zvladl 13.stoleti skvele,stejne tak nabozensky fanatismus ve sve nejryzejsi forme-bohuzel stale platny i ve 21.stoleti!!!Huste,ponure,neskutecne depresivni a velmi dobre natocene.

Asterix v Británii (1986)

Neutuchajici zabava od zacatku do konce-skoro,jako by jste cetli komiks!Jeden z mejlepsich dilu cele serie.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Sergio Leone ve velmi dobre forme+skvela a mrazive westernova Morriconeho hudba+standartne dobry Eastwood=velmi dobry spageti western.Drsny a husty a zadna legrace!80% jak vysitych!!

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Hura-ctvrty Indy je tady po 19-ti letech trpeliveho cekani.A vysledek-novy Indy je stejne skvely jako predchozi dily,i kdyz je malinko jiny prechodem do jine doby majic pred sebou jine nepratele.Opet skvely Ford,kteremu zdatne sekunduji LaBeouf a Blanchett!!!Jedna velka nadhera!!!Komousi jsou skveli padousi,k tomu spousta novych vtipu a skvele,skutecne prvotridni akcni sceny.Coz ocenuji dvojnasob,protoze dnes se toci akce zpusobem-bum...strih...sekunda...strih...dve sekundy...strih...atd.Takze nejen,ze z toho ma divak polovicni ci zadny pozitek,ale cely stab timto zamaskuje spousty chyb.Spielberg na to jde po svem a je videt,ze je ze"stare"skoly a stale umi tocit sceny,jak vystrizene z 80!90-tych let,tedy z doby,kdy se jeste tocilo na film a vedelo se,ze se nemuze pri chybe nic pozdeji umazat v pocitaci a film se netocil jak videoklip.Spielberg k divakovi kamerou a strihem promlouva a napina ho a opet vsem ukazuje,jak ma takovy dobrodruzny film vypadat a jak se spravne akcni sceny toci.Vi presne,co je za kazdou zatackou a zahybem a kazdy detail a napad ma presne sve misto.Take diky tomu je ctvrte dobrodruzstvi dr.Jonese skvely film,ve kterem na me dychla ona zvlastni a nadherna atmosfera exotiky,dobrodruzstvi a historie,kterou jsem si mimoradne uzil!!!!Diky za to,neb je takovych opravdu velmi malo!!!Je jasne,ze Lucasuv napad s mimozemstany(ktere ma,jak vime opravdu v oblibe) a kristalovou lebkou nebyl pro Indyho ten nejvhodnejsi.Ale Lucas moc dobre vi,ze ma za zady Spielberga a jeho tym a ten se opravdu predvedl a vymackl z nametu podle meho,to nejlepsi,co vymacknout slo.Za takovehle nalezeni Kristalove lebky davam jasnych 100%-a zkuste je srazit bicem!!!

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Dva kamaradi,dva filmy,ale vlastne jeden biograf.Uprimne receno z nejocekavanejsiho projektu dvou machru jsem zklamany,skoro velmi zklamany.U Tarantina pribeh velmi slaby,u Rodrigueze se o nem ani pri nejlepsi vuli neda mluvit a se scenarem je to snad jeste horsi.Beru to jako zabavu dvou lidi,kteri vzdali hold svym oblibenym beckum,kdyz jim bylo 15 a meli dost penez aby to natocili.Doufam,ze vzdavali hold naposledy!

Láska nebeská (2003)

Co rict k filmu,co rict Richardovi/-reziserovi?Krasny,prijemny,mily,skvele napsany,zrezirovany a zahrany film.Jedna z nejlepsich romantickych komedii vubec!!!Nadherne a vtipne dialogy,perfektne napsane a zahrane postavy a genialne vybudovana romantika krucek po krucku.Proste plnych a jasnych 100%!!!

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Na zacatek rikam rovnou,ze sesty dil se v rukach Yatese mimoradne vyvedl.Pojal ho komorne a tomuhle dilu to velmi sedi.Film nebyl tak pokracen,jako Fenixuv rad,coz fanousci privitaji s povdekem a prestoze se na prvni pohled tady nic nedeje a postavy hlavne dospivaji a resi svou pubertu a problemy s ni spojene a film obsahuje vsehovsudy 3! akcni sceny(pokracene tak,jak to jen slo),vcetne te zaverecne,je to jedna velka Potterovska jizda-skvely scenar,ktery perfektne prevadi humor z knihy na platno,perfektni Yatesova rezie,ktery zdima z hercu maximum(Ron je absolutne vynikajici!),skvela kamera,no a cele to drzi pohromade vyborna atmosfera,kde zlo začíná nabývat na síle a pomalu klepe na dveře a divak zacina tusit,ze se schyluje k velkemu zaveru.Žadna dulezita cast knihy tu nechybi(coz je zasluha predevsim scenaristy Steva Klovese)a musim rict,ze prepis na filmove platno se opravdu povedl.Osobne mam jen jednu malou vytku-zaverecnou scenu(bitvu v Bradavicich)bych byval rad videl tak,jak je v knize a nekratil bych ji(i kdyz chapu,proc to Yates udelal prave takhle).I kdyz pribeh neni akcni,jak si mnozi(nectenari)predstavovali,mnohe se v nem divak dozvi.Ano je hodne konverzacni,plny vtipnych momentu a velmi dospely.Hulkova scena nad mrtvym Brumbalem me zastihla uplne nepripraveneho a je absolutne skvela-emotivni,vyvazena a patricne smutna,stejne tak,jako cely konec,ktery naznacuje,co hlavni hrdiny ceka a na co se divak muze tesit v dalsim a poslednim dilu,rozdelenym moudre na 2 filmy.Takze davam princovskych a jasnych 90% a na Relikvie se opravdu moc tesim,takze Davide-dekujeme a nezklam nas!!!

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pátý Potterovský film a otěže přebírá David Yattes.Musím říct,ze to bude mít velmi těžké-u některých to bude nejlepší Potterovka,u některých ta nejhorší.Záleží z jakého úhlu pohledu se člověk dívá a hlavně jak velký je znalec a fanda knižní předlohy.Osobně musím říct,že Yates drží otěže pevně v rukou a jak s režíi,atmosférou a vizuálním zpracováním jsem spokojen,místy dokoce nadšen.Děj patřičně potemněl a atmosféra zhoustla.Je tu bohužel jedno ale,kvůli čemu nemohu s čistým svědomim dát vyšší hodoceni,než které dávám na konci..A sice zatímco je tento díl knižně nejobsáhlejší,film je nejkratší ze všech doposud natočených Potterovek a bohužel tak v něm spousta věcí chybí(Dobby,legrácky Freda a George,scény na ministerstvu kouzel atd),z nichž jsem se na některé dost těšil.Jinak je film je po všech stránkách skvělý,včetně kamery,hudby a tradičně výborných herců,včetně nových(Lenka,Belatrix a Dolores jsou prostě úžasné!!!!).Taky je opravdu a patřičně temný,jen měl být prostě o 30,ale spíše 40 minut delší(nebo možná také rozdělen do dvou filmů,jak se to uvažuje u Relikvie smrti).I přesto jsem si film moc užil,skvěle drží pohromadě a musím říct,že mě Yates opravdu velmi příjemně překvapil.Jsem velmi zvědav jak si poradí s Princem-už se moc těším!!!!Za Fénixe mu dávám krásných 85%.