Rocky (1976)

Na to,ze Sylvester napsal scenar za nekolik malo dni-tvrdi,ze za 3-je film o americkem,presneji receno,boxerskem snu,velmi dobre napsany,zahrany a zrezirovany.Myslim,ze tenhle film uz Stallone nikdy neprekonal,jen se k nemu trochu priblizil.Oscary tu kvalitu tentokrat potvrzuji a televize to davaji porad a porad,protoze se lidi na to porad a porad divaji.A davat to porad budou!

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

V pořadí druhé dobrodružství doktora Jonese,temnější než díl předchozí a časově spadající před "Dobyvatelé ztracené archy".Jedna velká nadupaná jízda,precizní,zabavná,napínavá a velmi vtipná!!!Spousta scén je dnes už legendární(pohoštění v paláci nebo třeba geniální scéna na lanovém mostě a samozřejmě honička na důlních vozících).Film je opět skvěle napsaný,doplněný geniální hudbou a vynikající vizuální stránkou(zasloužený Oscar).Prostě není pochyb o tom,že Spielberg geniálně režíruje,Lucas má výborné nápady a Ford skvěle hraje.Perfektně mu sekunduje Kate Capshaw(její zpěvačka je opravdu rozkošná a úžasně zábavná) a J.Ke Quan.Druhý Indy je jiný,než ten předešlý,což je vlastně dobře.Pořád je to ale náš oblíbený archeolog se vším všudy,opět hledající vzácný historický artefakt.Tentokrát mu cestu zkříží stará náboženská fanatická sekta(nacisti chybí).A na nového boha je zaděláno.Indy opět pohltí události a než se naděje,už je v tom až po uši.Nemám opět,co bych vytkl.A i když někomu může tenhle díl připadat jako nejslabší,já si to nemyslím.Když si totiž chci Indyho pustit,nezačínám vždy Archou,ale dílem podle mé nálady a chuti.A to je právě ono.Tím,že je každý díl jiný,tak si každý vybírá ten svůj nej podle sebe a své chuti. A to je na tom to nejlepší.A Spielberg s Lucasem si jsou toho jistě vědomi.A ať se to někomu líbí nebo ne,je to jasný kult a precizně odvedená filmařina.A ať mě někdo zkusí přesvědčit o opaku.Kolik tvůrců se od té doby snažilo Indymu aspoň přiblížit-neúspěšně.Ani jednomu filmu či hrdinovi se nepodařilo úspěch zopakovat,ať Indyho kopírovali,jak chtěli(možná trochu"Mumii").A ať mi někdo ukáže lepší honičku,než legendární důlní na vozících právě v tomhle filmu.Říkám rovnou,že hledání je zbytečné-žádná lepší honička se totiž najít nedá,neb neexistuje.A ty,co se jí vyrovnají,jsou zase dílem Spielberga,jen jsou v jiných dobrodružstvích Dr.Jonese(Archa-náklaďák,Křížová výprava-tank,Lebka-honička v džungli).Je to prostě jasný a neoddiskutovatelný zlatý fond,který by neměl v žádné filmotéce chybět,takže dávám opět jasných 100% a to bez zbytečných okolků.

Chalupáři (1975) (seriál)

To nejlepší z české seriálové tvorby!!Skvělí herci,kteří mají co hrát,neb jsou jejich postavy výborně napsané.Perfektně komediální režie Františka Filipa,který jednotlivé postavy výborně propojil,vdechl jim život a ukázal,že příběh nemusí být o ničem zvláštním,ale může být vlastně úplně obyčejný,stejně jako lidi v něm.Výborně napsané a zábavné dialogy baví celé generace diváků a budou bavit stále.Je to nadčasový pohled na život ve vesnici,i když se tam prolínají dobové totalitní znaky(JZD,soudruh předseda),jsou tak nějak vzadu a působí spíše vtipně(nevím,jestli to byl záměr tvůrců,nebo se to tak prostě povedlo)a dokreslují děj.Takže z toho dobová propaganda nečiší a celé je to jedna eskapáda vtipů a zábavných scén za sebou.A co se týká herců,jeden jako druhý odvedli mimořádně kvalitní práci a proto jí čas nemůlže ublížit.Stejně jako příjemné hudbě a vesnické výpravě,včetně kamery.Ač nejsem revizor a hlava mi doufám taky nestydne,dávám jasných 100% a kdo s tím má problém,ať si zkusí sehnat nějakou pokrývku na hlavu-možná to pomůže.

Crash Road (2007) odpad!

Jak mohl na tohle prispet fond z penez navstevniku kin proste nepochopim!!!Kdo nakukal Agate,ze je vubec schopna se objevit na platne?A nedej boze snad hrat!!!O reziserovi ani nema cenu mluvit.Velky odpad se vsim vsudy,tohle se musi pretrpet,aby si clovek vazil opravdovych filmu.Tohle mezi ne opravdu nepatri!!!

Na Hromnice o den více (1993)

Skvela komedie a jedna z nejlepsich s casovym paradoxem.Ramis a Murray proste umi spolu delat skvele filmy,na ktere se da divat poprad a porad a porad!!!No aporad a porad a porad se smejete a smejete a krome toho taky spoustu veci pochopite.Jedna velka parada!!!

Pravdivé lži (1994)

James,Arnold a Jamie v plne sile a v jedne z nejlepsich akcnich komedii vsech dob!!!Jasne,trtiky malnko misty trochu pokulhavaji,ale plne to vynahrtazuje atmosfera,skvela zabava,mnoho vtipnych scen a precizni akcni sceny-ta s konem nema absolutne chybu!na co Cameron sahne,to se mu dari a jeho spoluprace se Schwarzeneggerem prinesla skutecne do filmoveho sveta jen to nejlepsi.Dekujeme!

Lepší už to nebude (1997)

Skvely scenar,skvela rezie a skveli herci-co dodat?Nadherne,poucne,romanticke a velmi vtipne!!Da se videt porad a porad a pokazde je to super!!!

Gladiátor (2000)

Scott ve skvele forme-historicky velkofil mu sedi a umi s nim veru velmi dobre divaka zaujmout.Perfektni kamera,vyborny Crowe i dalsi herci,skvela atmosfera i hudba.Ale k absolutni dokonalosti mu maly kousicek chybi-proste jasna devadesatka!!!

Avatar (2009)

Cameron v absolutní síle a kondici,pořád a stále,a pořád a stále novátorský,pokrokový a neuvěřitelně silný!!!!Perfektní a brilantní film v každém detailu.Příběhem začínaje-ano je jednoduchý,ale plně funkční,vymyšlený a propracovaný do posledního detailu a skvěle zrežírovaný-a technickým zpracováním,včetně Cameronova smyslu pro detail(např.jazyk Navi),konče.Opravdu si myslím,že jde o jeden z největších filmů současnosti,na kterém je vidět jak a proč točit 3D a co to vlastně znamená a přináší.Divotvorný svět Pandory je opravdu dechberoucí a zamiluje si ho snad každý.Romantický motiv si Cameron(jako sám velký romantik)odpustit nemůže a my diváci ho za to máme moc rádi.Všechny složky filmu-kamera,střh,zvuk i hudba-šlapou na výbornou a divák je nejednou uchvácen.Nedá se nevšimnout si ekologického poselství,které ale není vnucující se a nutící a je dokonele skryto za sci-fi linii celého příběhu."Avatar"také ukazuje velmi důležitou lidskou lini příběhu a to že bez svobody nemůže postupovat další vývoj a taky to,že se stále neumíme chovat sami k sobě a naší planetě,natož k někomu cizímu a k cizí planeté.To poselství je hluboké a ukazuje lidstvu,že v téhle oblasti vývoj(aspoň doufám),ještě zdaleka nebyl ukončen.Bezesporu skvělá podívaná pro celoiu rodinu,která nadchne,uchvátí a poučí.A možná taky zaseje to semínko změny chování jeden k druhému-kdo ví?A pokud u tákovéhleho filmu slyším povzdychy"no slušný,ale nic extra",logicky se ptám,co je vlastně extra?A odpovídám si sám-"Avatar"(i Cameron)je extra a to po stránce technické a vizulní stoprocentně(zasloužený Oscar za kameru,výpravu a vizuální efekty),takže u mě jasných 100%(kdybych mohl tak ještě něco přihodím) a jdu si předobjednat palubní lístek na Pandoru.

Blanche - královna zbojníků (2002) odpad!

Typicka francozska slatanina poslednich let,bez scenare,herci se motaji po place bez rozmyslu a reziser nekde popiji a rezirovat necha asistenta,ktery prisel prvni den do prace.Vyhnout se velkym obloukem!!!