Upír z Feratu (1981) odpad!

Začínám nabývat přesvědčení, že Spalovač mrtvol byla prach sprostá náhoda a Herz se jen svezl na tom, že mu s filmem pomáhal samotný autor luxusní knihy Jaroslav Fuchs. Odmítám chodit kolem horké kaše a dávat usrané hvězdičky vycucané z prstu. Upír z Feratu je další z filmů Juraje Herze, který je úplně o hovně. Po 30 minutách jsem snímek zrychlil a sledoval 1,5 násobkem rychlosti a stejně se na tu nudu nedalo dívat. Naprosto nepochopím, proč v záplavě dobrých scénářů a dobrých nápadů, je někdo schopný investovat svůj drahocenný čas a natočit snímek o úplném nezajímavém hovně. Menzel je vynikající režisér, ale takřka neherec. Nepochopím trend 70. a 80. let v jeho obsazování do podobně šílených rolí. Snímek by se dal charakterizovat nejlépe slovy "nuda" a "stereotyp", protože nic jiného zde není k vidění. Tedy když nepočítáte kozy a kousek bobra Havlové a Břežkové, což je to jediné, za co ze sebe vymáčknu nějaká procenta. Úplně zbytečný film zpracovávající nesmírně nezajímavé téma. [5 %]

Trhák (1980)

Navzdory hvězdné účasti jsem snímek dlouho odkládal kvůli zdejšímu nelichotivému hodnocení a žánrovému zařazení do kategorie hudební. Ani jedna obava se neukázala býti opodstatněnou. Drtivá většina zařazených písní byla dobrých a zdejší hodnocení je zase jen ukázkou toho, s jakými retardy a nevděčníky musí člověk obývat tuto malebnou filmovou databázi. Trhák je neskutečně vtipná a neskutečně uvolněná záležitost. Velmi rád jsem se na 94 minut stal součástí tohoto "příběhu ze života", jak to Zdeněk Svěrák nazval. I když to na první pohled nemusí být patrné, tak tento film funguje současně na tolika úrovních a má tolik vrstev, že se tomu nechce ani věřit. Scénář je velmi inteligentní a humor zde má tolik podob, že jsem místy skoro až brečel. Smoljak pro sebe napsal jednu z nejvtipnější rolí v rámci českého filmu. Jeho role režiséra neměla nejmenší chybu a připomínalo mi to velkou spoustu jeho výstupů z DJC. Nebyl ovšem jedinou dobrou postavou. Kam se podíváte, tam je k vidění velká tehdejší hvězda, která si svůj čas na place velmi užívá. Moc příjemné polechtání bránice a pohlazení po duši, že bych se v budoucnu nenechal dvakrát přemlouvat k dalšímu zhlédnutí. [85 %]

Městečko South Park - Pandemický speciál (2020) (epizoda)

Randyho farma se nikdy neomrzí, z toho se dá dělat prdel ještě několik sérií. Díl určitě povedený, ale fungoval zejména v první polovině, která byla taková ze života a neskutečně vtipná. Druhou půlku ovládla spíše nuda a nepříjemný stereotyp. Přesto jsem se rád do South Parku vrátil - posledního normálního místa na zeměkouli, kde ještě lidé nezešíleli z těch píčovin, co se dneska řeší - ať už se bavíme o děsivé rýmičce koronáči, který má lepší reklamní kampaň než měli letos komunisté, nebo o zakleknutých/postřelených černoušcích, kteří budou zřejmě finančně odškodněni za to, že před milionem let nějaký hodný byznysmen z jihu ameriky byl tak hodný a zaměstnal na svých plantážích s bavlnou jejich pra pra pra pra pra pra pra předky poté, kdy byli Evropany zachráněni transportem z bohem zapomenutého černého kontinentu. Bylo vidět, že to s delší stopáží tvůrci moc neumí a druhá půlka mi přišla trošku spíchnutá horkou jehlou bez promyšlenějšího vtipu. [75 %]

Na pytlácké stezce (1979)

Kdo rád chodí do lesa, toho zřejmě okouzlí velmi příjemné prostředí, kde se děj odehrává. Kdo rád volí rudé barvy, toho zřejmě okouzlí nepříjemná komunistická agitka v pozadí s těžce odmítavým až nenávistným postojem vůči pravicovým hodnotám. A kdo má rád filmy s dějem, ten bude zřejmě nasraný. Zaplať pánbůh za tu zápletku s pytlákem. Jinak si nedovedu představit tu nudu, která by nás čekala. Prostředí je nádherné, ale za 30 minut se okouká, pokud v sobě nemáte zakořeněné nějaké nostalgické kotvy. Dnešní diváky tohle zřejmě už nemá čím okouzlit. Trošku si na filmu pochutnal pověstný zub času. [50 %]

Manhunt - Open Season (2020) (epizoda)

Spoilery! Dokonalé zakončení dokonalého seriálu. I když bylo třeba ukončit několik dějových linek a představit divákům výsledek osudů mnoha postav, tak si seriál stále držel velmi vysoké tempo. Na rozdíl od první série, se tentokrát podařilo soudní jednání představit snad ve 20 minutách. Absolutně nerozumím tomu, jak někdo může hodnotit pod 4 *. Chápu, že ta negryně z FBI je krajně otravná, ale zbytek seriálu to snad dostatečně dobře kompenzuje. Nezbývá než doufat v další sérii. Věřím, že v USA je rozhodně kam sáhnout pro příběh o dalším psychopatovi. [95 %]

Manhunt - Don't Tread on Me (2020) (epizoda)

Spoilery! Jdeme pomaličku do finále a moje erekce stále neutichá. Naprosto boží lesní pronásledovačka. Opět několik zcela významných zvratů, kdy například pánbíčkáři konečně pochopili, že mají co do činění s naprosto nemocným člověkem, a tak sledujeme hon na krev USA vs. Eric. Strašně mě tam sere ta metr a půl vysoká a metr a půl široká opice z FBI, která se do této role absolutně nehodí a působí naprosto diskreditačním dojmem. Její parťák přišel k rozumu o poznání dříve a leč stále moc neumí hrát, tak už mě alespoň nesere. Arliss Howard je stále úplně boží. Toho nejde nemilovat a scéna, kde zneškodňoval bombu - tam jsem nestačil tajit dech. Luxusní seriál a nemohu se dočkat finále. [95 %]

Manhunt - Join or Die (2020) (epizoda)

Spoilery! Další skvělá epizoda plná významných zvratů. Zatímco někomu se možná ještě podaří sešlápnout brzdu na poslední chvíli (ulízanec z FBI), tak jiní se rozhodli nabourat v plné rychlosti do sraček (feťácká novinářka). Domobrana vygumovaných křesťanských hlav nadále pomáhá nevědomky psychopatovi k dokončení jeho velkého díla. Na závěr každého jistě potěší pořádný cliffhanger. Závěrečné dva díly slibují velké věci. [85 %]

Manhunt - Eric (2020) (epizoda)

Spoilery! Zatím bezkonkurenčně nejlepší epizoda. Nedovedu si představit, jak moc velká píča musí divák být, aby tomu dal méně než 4 *. Řemeslně i obsahově naprosto vybroušený diamant. Dokonce ani ta parta neherců z FBI této epizodě nedovedla vzít vítr z plachet, a to se snažili opravdu hodně. Co se týče Erica, tak se musím opravit. Tohle není sociopat, ale naprosto exemplární případ psychopata. Předpokládám, že už po předchozí epizodě nebyl nikdo na pochybách, že zde sledujeme dílo totálně narušeného člověka, který vraždí pro radost, než jakýkoli pokus o ospravedlnění si zvráceného vyššího účelu. Teď už se to ovšem zcela potvrdilo. Poprvé opravdu hodně emotivní epizoda, a to na více frontách. Snad i malá slzička mi ukápla, a to jsem velký tvrdý kluk. Nemám, co bych vytknul. Jako největší odborník na této databázi a obrovský nadšenec do kinematografie, se musím přiznat, že mám nepřetržitou erekci, když vidím takhle dobře odvedenou práci. Tato epizoda oslní také velmi citlivým střihem. [95 %]

Manhunt - Army of God (2020) (epizoda)

Spoilery! Zatím naprosto top epizoda. Zřejmě spousta věcí podlehla dramatizaci a je to výrazně přetažené za vlasy k maximální divácké spokojenosti, ale úplně nádherně zde bylo vyobrazeno, jak jeden ukázkový sociopat dokáže ovlivnit a přetáhnout na svoji stranu celou, po zuby ozbrojenou, komunitu náboženských fanatiků. Vynikající díl. Jsem zvědavý, kterým směrem se bude seriál vyvíjet. Stále si myslím, že předchozí série byla lepší a zajímavější díky lepšímu bomberovi. Nicméně tato série je taky pořádně nadupaná a je dobře, že je v tolika ohledech jiná. [90 %]

Manhunt - Land of the Noonday Sun (2020) (epizoda)

Spoilery! Jediným faktorem, který negativně ovlivňuje můj divácký zážitek, zdá se být ta nechutná dvojice FBI kokotů, kteří si moc nepotykali s hereckým talentem. Především ta gorilka, která neumí ani věrohodně držet zbraň, je tam jako pěst na oko. Zřejmě bylo třeba splnit rasové a genderové směrnice, tak to jejím obsazením vzali tvůrci jedním vrzem. Jinak další fajn epizoda, točící se kolem vyhlášení lovu po dalším podezřelém, kterého po zhlédnutí této epizody podezírám z bombových útoků podstatně méně a moje podezření se po krůčcích vrací opět spíše k tlouštíkovi, kdybych si měl z těchto dvou vybrat. [80 %]