The Dark and the Wicked (2020)

Doporučuji se na film nedívat, pokud zrovna pociťujete náznaky únavy. Je to totiž přesně ten typ hororu s extrémně pomalým tempem, minimem postav, melancholickou atmosférou a spoustou rozhovorů o ničem na schodku vidláckého obydlí s lahví piva v ruce. Film tak působí výrazně delším dojmem. Těch pár zúčastněných postav nepůsobí příliš sympaticky a vlastně ani moc dobře nehrají. Celý film se odehrává v podivném halucinogenním rytmu, strašlivě uspává a děsivě působí jen melancholická atmosféra farmy. [40 %]

We Are Still Here (2015)

Nerozumím tomu, nad jakými lekačkami se tu spousta kolegů recenzentů rozplývá. Já si totiž nepamatuji, že bych se u tohoto filmu leknul. Co bych naopak vyzvednul je originalita scénáře, velmi nepříjemná atmosféra dokreslená zasazením do dob dávno minulých (asi sedmdesátky) a také fakt, že se tvůrci moc nesrali s častým úmrtím spousty postav. Bohužel film postrádal více děsivosti, což dokládá fakt, že jsem v noci nemusel dělat ani čůrací doprovod. V závěru už jsem trošku usínal a taky mi celá závěrečná vyvražďovačka a přehoupnutí se do jiného žánru moc nesedlo a bylo navíc. [50 %]

Banda - Vzorek (2019) (epizoda)

V některých momentech je seriál až zbytečně moc bizarní. Postelová scénka s Wolverinkou a domovníkem mi přišla trošku moc na sílu. Konečně seriál trošku poodkryl karty a začíná mít celistvý příběh. Potěšující bylo rozhodně to, že bloncka dostala nový superhrdinský oblek a nyní se na ni kouká podstatně lépe. [75 %]

Banda - Hustý (2019) (epizoda)

Trošku mi vadí konstatní snaha být za každou cenu vtipný po celou dobu stopáže. To nemůže fungovat a ani to nefunguje. Nějakou vtipnou pasáž si však najde každý. Tady neměla chybu zejména návštěva dětské onkologie. Vytknout mohu hlavně absenci silnějšího příběhu, ale na to ještě mají tvůrci dost času. Závěr super a vyhovuje mi velmi rychlé tempo. Erekci jsem však neměl ani u tohoto dílu a moc nerozumím všeobecnému nadšení. Koukat se na to ale rozhodně dá. [75 %]

Banda - Karty jsou rozdaný (2019) (epizoda)

Velmi svěží závan větru ze světa superhrdinů. Úplně zatím nesdílím všeobecné nadšení, ale už teď je jasné, že minimálně první sérii dokoukám celou. Vcelku mi sednul zdejší styl lehce černého humoru, ale dějově to bohužel zatím není nic extra, respektive zápletka je malinko ohraná a nepříliš originální. Na pilotní díl to bylo ovšem velmi slušné. [70 %]

Poslední klient (2022)

Spoilery! Zařazením filmu mezi horory se nenechte zmást. Tohle má s hororem společného asi tolik jako Petr Fiala s pravdomluvným člověkem. Jedná se o velmi mrazivý konverzační thriller, který se může podařit natočit snad jen v Dánsku. Děj skvěle graduje. Hlavní záporák má šíleného maniaka napsaného hluboko ve tváři. Nechybí samozřejmě nějaké to šokující rodinné odhalení. Rovněž tak typické právě pro Dánsko. Doporučuji zejména všem milovníkům severských thrillerů. [77 %]

Exhuma (2024)

Tento film jsme sledovali ve 4 lidech a v závěru všichni zúčastnění usnuli, což rozhodně nebyla náhoda. Pochválit se dá pouze určitá originalita samotného nápadu s celkem propracovaným mystickým lore. Tento nápad je bohužel roztahán do ubíjejícího a krajně nudného stereotypu s přestřelenou stopáží. Jako 90minutový horor to možná mohlo fungovat. Film má bohužel hodně přes 2 hodiny a dodívat se do konce zvládnou jen ti nejodolnější diváci. Když si čtu zdejší 5hvězdičkové chvalozpěvy o tom, kolikrát si kdo u filmu vyhonil pimpulu a jak ji měl kdo vlhkou, tak začínám pochybovat, zda jsme skutečně viděli ten stejný film. Tohle by mi nepřišlo děsivé, ani kdybych před filmem snědl žabí stehýnka z Bufo Alvarius a jako přílohu si dal houbovou omáčku z lysohlávek. [15 %]

René (2008)

Dokument o člověku, který byl línej i otvírat hubu, když mluví, takže mi bohužel z toho mumlání zřejmě uniklo několik hlubokých filosofických obhajob sebe sama, proč je lepší okrádat lidi, než zvednou svoji pankáčskou prdel a začít někde pracovat. Podobná individua by měla být utracena. Zavedl bych v trestním systému pravidlo z UFC - tedy 3x a dost. Nevidím, žádné benefity v tom, že by měla společnost podobné trosky živit a nějak se snažit pomáhat nějakým nevděčným vychcánkům, kteří o pomoc nestojí. Člověk užitečný skutečně pouze jako materiál ke zkoumání, abychom mohli nahlédnout, jaká individua se mezi námi pohybují. Po dokumentární stránce úžasné. Po celou dobu jsem dovedl jen nevěřícně zírat a nemohl uvěřit svým očím a uším na co se právě koukám. Skvěle jsem se bavil. Až se bude jednou konat anketa o nejzbytečnějšího a nejvíce nesympatického člověka (dá-li se tento podivný tvor vůbec nazývat člověkem) na světě, tak Renda je rozhodně horký adept na vítězství. Renému popřeji snad jen, aby prokázal společnosti tu největší službu a co nejdříve chcípl. Je to odporná parodie na člověka, která je pro naši společnost jen přítěží. [80 %]

Rod Draka - Prostý lid (2024) (epizoda)

Spoilery! O něco málo lepší než předchozí díl, kde se kromě toho, že halucinogenní Démon vylízal kundu své mámy vůbec nic nestalo. Tady se děj sice taky prakticky nepohnul z místa, ale přeci jenom to žvanění bylo o něco málo zajímavější. Místy mám pocit, že si z diváků tvůrci tak trošku dělají prdel. Například, když v úvodu ukážou pochodující armádu a navnadí vás, že by se něco snad mohlo konečně dít a následně se odehraje jen 2minutový dialog mezi 8 očima. A takhle je to v tomto seriálu bohužel se vším. Dokonce ani ty lesbické hrátky nedotáhli do konce a mohli epizodu zachránit aspoň ukázáním koz. Cítím tady nějaký tunel, protože jako divák zde zkrátka nevidím vůbec v ničem využitý tak obří rozpočet. Minimálně na seriálové poměry. [60 %]

Infiesto (2023)

Na španělské poměry extrémně nezáživná kriminálka s příšernou dvojicí hlavních vyšetřovatelů, mezi kterými byla zcela neexistující chemie. Jede se dle léty ověřené šablony, klišé střídá další klišé a absolutně to nefunguje. Celé vyšetřování je prazvláštně sestříhané a jednotlivé scény na sebe ani pořádně nenavazují. Jinými slovy, často není jasné, co vedlo vyšetřovatele k tomu či onomu zjištění. Celý film má extrémně plíživé tempo a v závěrečných 20 minutách sledujeme sprint do cíle. U něčeho tak nudného byl navíc nadlidský úkol udržet jakoukoli pozornosti. Přitom film zpracovává poměrně zajímavé téma únosů mladých žen. Obrovské zklamání. [15 %]

Časové pásmo bylo změněno