Vánoční Kameňák (2015)

Mám pro Kameňáky nějakou zvláštní slabost. Obávám se, že hodnocení jednotlivých dílů je mezi zdejším uživatelstvem spíše otázkou zvyku, než čehokoli jiného Jinak si nedovedu představit, proč se uživatelé koukají na 5. díl, když se jim 4 předchozí nelíbily. Režisér se sice již párkrát vystřídal, ale to lidé opravdu čekají nějaký zázrak a přetransformování konceptu, který se jim doposud nelíbil? Nechápu, jaká zoufalost takové uživatele pohání. Tohle je zřejmě filmová databáze plná masochistů. Kameňák každý nesnáší, přesto si ho většina zdejších amatérských kritiků nenechá ujít. Samozřejmě s pokusy udělat 5 vtípků během minuty značně vzrůstá riziko, že většina vtipů bude nekonečně trapných, což se taky stalo. Nicméně se našla pěkná řada vtipů, nad kterými jsem se s chutí zasmál. Osobně mi příběh vůbec nevadil a podařilo se mu alespoň malinko s velkým předstihem navodit vánoční atmosféru. Trošku mě ve vánočním speciálu zaskočil zvýšený výskyt sprostějších vtípků. Úplně nejlepší byla alkoholická návštěva pražského hradu. Naopak více se dalo vymazlit neskutečně trapnou věštkyni Růžu. Navíc byl i zvukový doprovod těch nejtrapnějších vtípků. Celkově jsem však mile překvapen a ty 3 hvězdy ze sebe dostanu. Docela by mě zajímalo, kolik těch zdejších expertů tento díl opravdu vidělo.

Impérium - Mafie v Atlantic City - 21 (2011) (epizoda)

Spoilery! Velmi kvalitní rozjezd druhé série. V Atlantic City se nám přiostřuje. A to na více frontách. Členové Kukluxklan klanu dali poprvé pořádně najevo svoji lásku k černouškům. Namále měl i Mr. White. Jeho hlt rumu (samozřejmě tmavého) byl téměř hltem posledním. Jináč se divák dozví třeba to, že Jimmy dostával od své stejně staré maminky v dětství pusinky na pindíka. Mají vypěstovaný opravdu velice láskyplný vztah. Diváci si také ve větší míře užili puritánskou manželku detektive, která je téměř úplně stejná jako moje spolusledovatelka. S drobnou odchylkou, moje spolusledovatelka není puritánka. Jejich společná večeře se zvrhla ve velice pěknou policejní razii. Detektiv ji chtěl zřejmě tímto způsobem rozvášnit, neboť ten večer došlo dokonce na společné spinkání. Protože má však jeho manželka sexuální slabost pro černoušky, tak se vše odehrálo potmě. Závěr dílu dovršilo zatčení Nuckyho za volební podvod. Rozhodně se divák má v dalším díle nač těšit.

Million Dollar Hotel (2000)

Spoilery!Celkem milá exkurze do hotelu plného vyfetovaných retošů s příjemný průvodcem - bývalou zrůdou Gibsonem. Kdo lépe může zrůdám rozumět?! Bohužel s nárůstem empatií přichází i neschopnost, podívat se na případ očima detektiva. Vyústění příběhu je nakonec velmi přímočaré a primitivní. Stojí za ním jedno zlomené srdíčko. Celý děj ani smysl snímku mi nepřišel nikterak komplikovaný. Moc nechápu, co velkou část uživatelů vede k myšlence, že by se mělo jednat o něco nevstřebatelného a komplikovaného. Naopak chápu, že se zde dost lidí rozplývá nad hudbou. Ta byla opravdu vynikající a dost zvyšovala diváckou atraktivnost. Sem tam vzduchem prolétla dokonce velmi pěkná myšlenka. Na snímku je ovšem nejlepší navození drogové psychedelické atmosféry, která vás až do závěrečných titulků neopustí. Já byl spokojen. Příjemný filmový zážitek, který není rozhodně určen pouze feťákům a příležitostným feťákům, nýbrž i prudce inteligentním lidem mého formátu. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska.

Mistři hazardu (2005)

Ani pěkná auta a ani příjemný soundtrack příliš nezachrání moje nefalšované zklamání. Několik málo vtipných momentů se sice našlo, ale z naprosto drtivé části film bombardoval diváky nekončícím přívalem trapnosti. Film obsahuje výhradně hodné, zlé a blbé postavy. Případně jejich kombinace. Na duo Knoxville a Scott jsem se opravdu velmi těšil. Nepočítal jsem s nějakým sofistikovaným humorem, ale tohle v mých očích prostě vtipné nebylo téměř vůbec. Strašná škoda. Dokonce jsem v samotném závěru začal usínat, a to jsem byl přespinkán. Část filmu jsme se spolusledovatelkou dokonce zrychlovali. Když opravdu hodně přivřu oči, tak to vidím maximálně na tu jednu hvězdu. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska.

Teorie tygra (2016)

Ten moment, kdy si uvědomíte, že chování Elišky Balzerové je vám důvěrně známé. Až nepříjemně příjemná komedie ze života, kde jsou samozřejmě události a chování postav velmi přetažené za vlasy, ale stejně se v nich sami poznáváme, a proto nás snímeček prostě baví. Tedy minimálně většinu. Vždy se najdou retoši, kteří nedovedou pochopit, že se jedná především o komedii, budou ve snímku hledat odpověď na všechny jejich partnerské otázky a budou nasraní, když se tato odpověď bude mírně rozcházet s jejich osobní teorií. Každá správná komedie začíná pohřbem. Děj se mi hrozně líbil. Pojednává o tom, kterak ženy ovlivňují a udávají směr našemu jinak bezvýznamnému životu. Když už ženy rozhodnou i o vašem místu posledního odpočinku, tak to byla pro Jiřího Bartošku poslední kapka a rozhodl se k radikálnímu řešení, kterému se samozřejmě dalo předejít už dříve pár minutovým rozhovorem. To by potom ale byli všichni diváci ochuzeni o jeden z velice mála kvalitních českých filmů, kterých v našich končinách žalostně ubývá. Sice jsem se nesmál tak, abych se musel za břicho popadat. Od momentu, kdy jsem byl uveden do děje, jsem se nenudil ani vteřinu. Vynikající záležitost s příjemným poselstvím, která má minimálně potenciál, přinutit vás být pečlivější při výběru partnerky, či se alespoň zamyslet nad tou stávající.

Vlákna (1984) (TV film)

Co by bylo, kdyby... Tvůrci si pro diváky připravili celkem věrohodnou a snadno akceptovatelnou vizi budoucnosti. Pravděpodobně proto se snímek těší takové divácké oblibě a útočí zde na 90 %. Čekal jsem obrovský nářez, u kterého nebudu pravděpodobně ani dýchat. Po obsahové stránce je fantastický. Na plné čáře selhává forma. Tím teď nemyslím pouze stránku nějakých efektů, ty nechť vezme čert. Film z roku 1984 vás nemá potenciál okouzlit nějakou technickou stránkou po 32 letech po jeho vzniku. Úplně mě neoslnil spíš styl vyprávění. To, co snímek řekl bylo rozhodně super. To, jak to snímek řekl už super prostě nebylo. Veškeré lidské emoce a chování v krizové situaci snímek zachytil velmi dobře. Jen to bylo hrozně odosobněné. K jediné postavě jsem si nevytvořil jakýkoli vztah. Celý snímek kolem mě proplul bez sebemenší angažovanosti k ději. Příliš mě nenadchlo ani sdělování klíčových informací a statistik neatraktivní psanou formou. Film celou stopáž balancuje na hraně mezi hraným filmem a pokusem o dokument, a to v mých očích má potenciál uspět opravdu jen zřídkavě. Ani nemám pocit, že by divákům sděloval něco zásadně nového. Hrozba jaderných zbraní tu bude do té doby, dokud lidstvo nevymyslí nějaké ještě o trošku destruktivnější. V celkovém hodnocení se budu držet někde v průměru. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka eLeR.

Michael (2011)

Spoilery! V Rakousku se začíná poněkud rozmáhat přetahovaná v tom, kdo je lepší sklepmistr. Tento film nás zavede do prazvláštního domečku, kde si pán opečovával svoji chlapeckou oběť. O chlapce se staral velice vzorně. Sklepní pokojíček byl plný potravy, což mě překvapilo. Předpokládám, že není v zájmu žádného pedofila, vykrmit si svoji oběť. Co kdyby jej, nedejbože, přestal chlapec sexuálně přitahovat. I když těžko hodnotit pedofilův vkus. Ten chlapec sám o sobě nebyl až takový fešák. Pán si zkoušel hrát dokonce na tak dokonalého tatínka, že se svému nedobrovolnému synovi pokusil najít nového kamaráda. Což se málem podařilo. Velice pěkný moment. Moc milé rakouské překvapení. Tedy milé... Jak se to vezme. Z některých pasáží mi bylo tak nevolno, jako už dlouho z ničeho. Třeba když se pán se zalíbením koukal na jeho mladou chlapeckou oběť, kterak si uklízí svůj sklepní pokojíček a vzrušilo jej to natolik, že si slizký pán přivolal na gauč chlapce pro společné erotické hrátky. Ve filmu nemuselo být pranic ukázáno, ale režisér servíroval momenty s takovou bravurou, že se, věřím, fantazie každého diváka dovedla rozjet na takové obrátky, kdy rozhodně neměl problém, představit si dost živý scénář, co mezi pánem a chlapcem probíhalo. Působivá byla i momentka, když pán při večeři povstal, vytáhl si z kalhot svoji žížalku a pronesl slova, která mě budou ještě dlouho budit ze spaní. "Toto je můj nůž a toto je můj pták. Co bych do tebe měl zapíchnout?" Závěrečné rozuzlení bylo velmi netradiční a moc pěkné. Úplný závěr byla potom naprostá třešnička na dortu, která vám na pár minut nechá pusinku zcela otevřenou. V celém filmu se nenašla snad žádná pasáž, která by mě nějak závratně nudila. A hlavně žádný moment není ve filmu navíc. Jako režijní debut je to fenomenální. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka eLeR.

The Monster (2016) odpad!

Spoilery! Blbost jsme se spolusledovatelkou čekali, tento snímek však překonal všechny moje negativní předsudky. Celkem mě překvapuje, že se najdou uživatelé, které v tomto snímku našli zalíbení. V úvodních vteřinách divák sleduje rozpolcenou rodinu a panující nevraživost mezi matkou a dcerou. Copak bude asi následovat. Krizová situace a obrovské skamarádění a zapomenutí na dávné neshody. Usmíření přišlo dříve než jsem očekával. Kamarádkami se stali po první nehodě. Už jsem se tak těšil pouze na The Monster. Do momentu, než jsem jej uviděl. Katastrofa! Strach byla poslední emoce, kterou tahle příšerka mohla vyvolat. Příšerka nebyla ovšem nejošklivější. Bryan Bertino bořil hororové stereotypy a obsadil do hlavní role neskutečně ohavnou Zoe Kazan. Snímek ještě více dokurvil častým výskytem absolutně debilních a nezajímavých flashbacků, kterým se maximálně dařilo pohřbít jakýkoli počáteční náznak atmosféry filmu. Závěr se zneškodněním monstra pomocí zapalovače a spreju byl vrcholem veškeré trapnosti. Alespoň, že měla máma smrt rovnou s kremací. Jeden z nejhorších pokusů o horor, jaký jsem za poslední dobu viděl. Bryan Bertino by se měl na filmařinu vysrat.

V písku - Příslib svobody (2015)

Spoilery! Velice věrný a působivý pohled na válku z malinko jiného úhlu pohledu. Konkrétně nás děj přivítá do doby po kapitulaci Německa. Němečtí vojáci jsou využívání k různým nápravným činnostem. Vůbec jsem o něčem podobném neměl tušení, takže mi snímek rozšířil obzory už v samotném začátku, a to nebylo zdaleka vše, čím se mu podařilo mě obohatit. Kdybych náhodou na pláži vyhrabal minu, tak vím úplně přesně, jak ji bezpečně zlikvidovat. Snímek nabízí divákům opravdu detailní manuál. Kromě technické stránky však vsází ještě na stránku psychologickou, a ta je možná ještě o trošku lepší. Rozhodně mi zneškodňování min přišlo více bezpečné, než po sobě za války střílet. Ani mě nevinné tvářičky německým mladíků nepřiměly, abych k nim cítil nějakou lítost. Sklízeli to, co národ, jehož ideje hrdě hájili, zasel. Divák je v konstantním napětí, kdy udělá některý z mladičkých Němců chybu a kusy jeho těla se prolétnou vzduchem. Když toto napětí opadne a divák má pocit, že si závěr konečně v klidu dokouká, tak najednou "bum". To byla opravdu pecka. Ten moment jsme si se spolusledovatelkou pustili dokonce dvakrát. Právě díky tomuto momentu, se nakonec přikloním spíše ke 4 hvězdičkám. Jediné, co mě velmi zklamalo bylo to, že je předem jasné, kam bude snímek směřovat. Od prvních okamžiků bylo zřejmé, že se pod tvrdou seržantovou skořápkou skrývá tvář plná lidskosti a porozumění. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka eLeR.

Cesta Natty Gannové (1985)

Spoilery! Příjemná a zřejmě nepříliš známá pohádka. Kdyby mi bylo o 10 let méně, tak jsem si chrochtal blahem. Teď, když už jsem velký kluk, tak se mohu maximálně nechat vtáhnout do velice příjemného prostředí. Začátek byl poněkud rozpačitý, ale když už se 15letá holčička, který vypadala maximálně na 12 let pustila na dobrodružnou výpravu, na které se snažila najít tatínka, který odjel vydělávat dolary, tak to začalo být koukatelné. Místy dokonce zajímavé a kdyby to nebyla pohádka a kdyby to nebylo od Disneyho, tak by to dokonce mohlo být i napínavé. Takhle i to nejmenší dítě musí tušit, že vše nakonec dobře dopadne, bez ohledu na to, v jakých sračkách se hlavní hrdinka zrovna ocitá. A že těch situací nebylo málo. Na své cestě střetla vlka, takže byla moje spolusledovatelka během sledování permanentně mokrá. Stala se členkou chlapeckého gangu, kvůli čemuž jsem si nebyl na moment jistý, či nesleduji dívčí verzi Olivera Twista. Chlapci ji samozřejmě využívali. Ne, k těmto účelům naštěstí ne! Je to pohádka pro děti, proboha! Hlavní hrdinka si vyzkouší i krásný život v jakési dívčí ubytovně. Zde taky nedojde k žádným nekalostem, ačkoli mě to samotného překvapilo. Co si budeme povídat, dívky takové puritánky nejsou. V momentě, kdy už jsem začínal věřit, že k žádným perverznostem nedojde, se ji z čista jasna pokusil v autíčku zneužít nehezký pán slizkého zevnějšku a vysokého věku. Nejsem si jistý, či bylo ještě vůbec možné pánovu žížalku nějakým způsobem vztyčit, každopádně to pán hodlal pomocí dívčiných rtů vyzkoušet. Dokonce se snad až 2 x mihl před kamerou mladičký Cusack, který se rovněž rozhodl vyzkoušet dívčiny rty. Tentokrát k mnohem společensky přijatelnější záležitosti. Nebudu-li brát na moment v potaz, že slečna opravdu nevypadala na více, než na 12 let. Závěr je samozřejmě krásně sladký. Celkem mě překvapuje, že je film tak málo známý. Pro menší děti, je to skoro až ideální záležitost. Škoda, že už jsem trošičku odrostlejší divák. Lepší 3 hvězdy. A málem bych zapomněl na luxusní scénky z dřevorubeckého prostředí. Pokud se takhle dříve opravdu kácelo, tak to rozhodně nebyla práce pro dnešní metrosexuály. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska.