Živí mrtví - Série 4 (2013) (série)

Spoilery! Tak první polovina 4. série je naprostý nářez. Připadala mi napsaná rukou nějakého mnohem lepšího autora, než kteří psávali do té doby. Snad v každém dílu na nás čeká půl tuny napětí. Za každým rohem číhá senzační zápletka a samotné finále předčilo veškeré předešlé díly a naprosto moje očekávání. Takovou třešničkou na dortu je to, že dokonce chcípne několik hlavních postav, což se v seriálech neděje zrovna často a já to mám tedy moc rád. Časy, kdy si hlavní postavy půl série povídaly na zasrané farmě jsou doufám nenávratně pryč. Seriál se dostal do takových obrátek, které od něj očekávám a které bych si za žádnou cenu nepřál snížit. Přesně o tomhle to má celé být. Jen tak dál. Na zbytek 4. série se už teď moc těším. Seriál v mých očích vzrostl ve všech směrech. Druhá polovina 4. série laťku rozhodně nepodlezla. Skupinka se nám roztrousí na malé podskupinky, které se tak nějak snaží opět sjednotit. Přibyde hromada nových a dost výrazně zajímavých postav. Pár z nich nakonec opět ubyde, aby se to nějak pěkně sjednotilo. Když zkusím zapomenout asi na dva až tři díly, které se točí vždy kolem dvou lidí a jsou prakticky o ničem a hrubě nekoukatelné, tak bych hodnocení mohl ponechat na plném počtu. Tyhle omyly hravě kompenzuje naprosto vynikající zbytek. Seriál nabídne mnoho naprosto nečekaných zvratů a hromady pěkných zápletek. No, nezbývá než se těšit, že těch 195 dní velmi rychle uteče a my si užijeme život v zajetí Terminu. Kdo by to byl řekl, že v Terminu nebudou přátelští...??!!

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

6. série byla totálně našlapaná už od samého začátku, což nebývá úplným zvykem. Úžasný díl byl střídán ještě úžasnějším a já byl během sledování v absolutním transu. George R.R. Martin je génius a tvůrcům tohoto seriálu patří můj nehynoucí obdiv, protože tento seriál ční s obrovským náskokem nad všemi ostatními. Trošku mě mrzí, že by měla být příští série sérií poslední.

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

Spoilery!Jak už je správným seriálovým zvykem, tak samozřejmě i 5. série měla velmi pozvolný rozjezd. V tomhle konkrétním případě ovšem brutálně pozvolný. Nevzpomínám si, že by se v nějaké jiné sérii dobré 4 díly opravdu nic nedělo. Hrdinové se různě rozeskupinkovali a cestovali s různými cíli napříč širým světem. Celou sérii nepotkala žádná větší zrada. Napětí se kumulovalo až k závěrečnému dílu, kde mě seriál dokonale šokoval snad každých 5 minut a kde se stalo v podstatě vše podstatné. Prvních 9 dílů bylo tedy pouze takových předskokanských. Docela jsem se těšil na bitvu o Zimohrad, na kterou Stannis převelice dlouho zbrojil a pro kterou obětoval vše, co měl v životě rád. Celá bitva trvala asi 1 a půl minuty a ani se neodehrávala u hradeb Zimohradu, což mě malinko zarmoutilo. Jinak snad všem byly zúčtovány předešlé hříchy a snad kromě rodu Boltonů, kteří spokojeně obývají Zimohrad, jsou všechny ústřední potenciální bojovníci o vysněný železný trůn v těžké prdeli. Jsem moc zvědav, jak bude boj o trůn pokračovat. Už aby tu byla další série!

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Po zhlédnutí 4. série není moc co dodávat. Rozjezd byl opět pozvolnější, ale posledních snad 5 dílů bylo ohromujících. Prakticky po skončení každého z nich jsem ještě dlouho civěl na závěrečné titulky a nevěřil svým očím. Zamiloval jsem se do tohoto seriálu. Kurevsky se těším na 5. sérii. Naprostá paráda.

Hra o trůny - Série 3 (2013) (série)

Mám chuť napsat Marťovi, aby do hodnocení přidal šestou hvězdu, protože bez té se u tohoto seriálu dále neobejdu. Rozjezd série byl pozvolnější, ale posledních pár dílů bylo naprosto ohromujících. Zejména musím zmínit 9. díl, ve kterém na nás čeká překvápko hodné srovnání s koncem série první. Nemám co vytknout. Konečně je tu seriál, kde je hned několik hlavních dějových linií a kde se tvůrci nebojí nechat zemřít třeba hned několik hlavních postav. Neskutečně jsem se těšíval na každý díl a ještě více se těším na sérii č. 4.

Hra o trůny - Série 2 (2012) (série)

Seriál prošel velkým množstvím změn. Tak především přibyla asi 4 nová království a asi půl druhého milionu nových postav. Druhá série je celá vybudována na diplomacii a intrikách. Takových těch ,,fajtů", po kterých všichni tolik prahneme a díky kterým má seriál takový úspěch zde skutečně není mnoho. Najít se dají, ale chce to lupu a obrovskou trpělivost. Rovněž mi přišlo, že množství souloživosti razantně pokleslo. Bohužel už mi seriál přirostl k srdci natolik, že už si za žádnou cenu nenechám ujít osudy žádné z postav a třetí sérii zhlédnu tak brzy, jak jen to bude možné. A protože se tedy jedná o naprostou srdcovku, tak samozřejmě zvedám hodnocení na plný počet, protože takový návyk na seriálu jsem si vybudoval asi tak potřetí.

Hra o trůny - Série 1 (2011) (série)

Tak vzhledem k tomu, že středověk mám rád a 93% na csfd mi přijde jako docela hodně, tak jsem se ke zhlédnutí tohoto seriálu rozhoupal i já. Musím se přiznat, že po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem dosti výrazně pochyboval o duševním rozpoložení všech obdivovatelů tohoto seriálu a reálně uvažoval, že tomu nasolím odpad a sérii pošlu k ledu. Protože se však jedná o seriál vysoce hodnocený, tak jsem si troufl podívat se i na třetí díl a právě tam někde se to zlomilo. Začínal jsem mít pomalu přehled o rolích a zařazení jednotlivých postav a seriálu jsem postupně přicházel na chuť. Co si budeme povídat. Můj obdiv a chtíč vidět další a další díl světelnou rychlostí rostl, a tak jsem posledních 6 dílu sjel takřka v jednom kuse. Ten seriál útočí snad na všechny skupiny diváků. Na své si tak přijdou incestníci, gayové, lesbičky, násilníci a mnozí další devianti nejrůznějšího zaměření. Pokud někdo spadá do více skupin současně, tak snad ani nemůže hodnotit jinak než plným počtem( a jak tady tak koukám, je moje teorie správná). Ke všemu děvky v tomto seriálu hrají opravdu pěkné herečky, které se před kamerou určitě nestydí(ostatně nemají ani za co). Neodpustím si však ani ironickou poznámku k dokonalému středověkému jazyku seriálu, který se zde kvůli značné popularizaci zase neobjevil. Co se týká stránky efektů i hereckých výkonů, tak seriál rozhodně patří k tomu vysoce nadprůměrnému, co jsem za svůj krátký život měl možnost vidět. Především má však něco, co dalším seriálům chybí - propracovaný a promyšlený děj. A samozřejmě v něm nechybí ani pořádná zadní vrátka. Kdyby to náhodou po druhé, maximálně třetí sérii začalo drobně nudit a věřte mi, že začne. Tak by se po drobných úpravách dal udělat z fantasy seriálu pro široké masy lidí super zvrácený pornoseriál pro masy lidí ještě širší. Náběh k tomu určitě má. A protože si ta zadní vrátka nechávám pootevřená i já, tak udělím zatím 3* a udrží - li si druhá série alespoň stejnou úroveň jako ta první, tak bez váhání své hodnocení zvednu. Bohužel mám zkušenost se seriály výhradně opačnou. Post scriptum: Kvůli zvýšené hladině pornografie si nejsem zcela jistý, kterým věkovým skupinám chtěli tvůrci seriál směřovat. Myslím si, že dějově je vstřebatelný i pro děti mladšího věku, bohužel je občas, a to občas berte s rezervou, vidět či slyšet přespříliš. EDIT: Takhle natěšenej na další sérii jsem byl posledně v případě Prison Break, takže svoje hodnocení prostě zvednout musím už těď. Přibližně 30 dní před druhou sérií. 4*

Všechny polohy lásky (2006)

Solidní sondička do životů, srdcí, životních cílů, trenek a kalhotek běžné španělské populace. Sem tam jsem se zasmál nad nějakým tím vtípkem retardovaného kamaráda hlavního hrdiny. Sem tam jsem se zhrozil nad "manuálkou" u maséra a rozhodl jsem se, že nikdy žádného nenavštívím. Příjemné osvěžení. Španělská kinematografie je dost specifická. Soudě dle toho mála, co jsem zatím viděl. Nemohu říct, že bych si na ní nějak ujížděl, ale čas od času nějaký ten snímeček určitě neuškodí. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka eLeR.

Sebevražedný oddíl (2016)

V kině jsme se s filmem nezastihli, tak jsem se alespoň rozhodl si počkat na vynikající verzi, abych si snímek užil se vším všudy. Byl jsem jedním z posledních dvou lidí, kteří snímeček zatím neviděli. Dost přátel mi jej doporučovalo a očekávání byla obrovská. A jak už to tak obvykle bývá, když se na něco hodně těšíte, tak to téměř zaručeně stojí za hovno. Možná už mě měla malinko odradit menší rolička určená pro Jai Courtneyho, neboť je to čůrák, nemám ho rád a každý film zkurví. Celá banda superpadouchů se celou dobu snaží být maximálně cool a celou dobu se jim to moc nedaří. Sem tam vzduchem sice proletí fajn vtípek, ale bylo toho prostě málo. Nesnáším, když bývá hlavní padouch prakticky nesmrtelný a má k tomu i výrazně vyšší schopnosti než jeho likvidovatelé. Bývá to potom dost o hovně a způsob, kterým ho nakonec sprovodí ze světa je takřka zaručeně debilní a nedotažený. Nejinak tomu bylo tady. Jináč i ti menší nepřátelé - asfalťáci, byli brutálně nudní a trapní. Taktéž bylo na můj vkus ve filmu zbytečně moc černo. Existují takové spousty talentovaných bílých herců a hereček, tak proč se ve snímku musela objevit zcela nadbytečná gorila. Výhrady nemám vyloženě jen k hudbě, ke které výhrady ani míti nelze. Velké zklamání. Slabší 3 hvězdy.

Nejlepší léta našeho života (1946)

Spoilery! Nečekaně velice kvalitní oscarový snímeček mapující 3 různé osudy 3 navrátilců do poválečné Ameriky z jedné z mnoha "obranných válek", které USA vedlo a stále vede. Ze skoro tříhodinové stopáže jsem byl před zhlédnutím nefalšovaně vyděšený. Velmi mě překvapilo, že se snímek přes všechny těžkosti, které zúčastněným válka způsobila, snaží být velice pozitivní a daří se mu to. Tím pádem se mi na něj opravdu příjemně koukalo. Všichni herci jsou neskuteční sympaťáci, elegáni a džentlmeni. Zkrátka takové ošklivější kopie mě samotného. Slečny jsou poté vzory všech ctností a neskutečně elegantní. Na takové dámy dnes již člověk narazí zřídka. Navíc všechny dámy a všichni páni bývali nafalšovaní puritáni. Zajímalo by mě, kdy stíhali vyrábět potomstvo. Krajně mě zaskočilo, že se na tříhodinový příběh opravdu dalo koukat, aniž by vás na moment začal výrazně nudil. Dech mi vyrazilo, jak obratně zvládal Harold Russell používat dva háky namísto amputovaných rukou. Velká část byla právě o prezentaci jeho dovedností. Nejen, že zvládal střílet, papat, pít, hrát na piáno, kouřit cigarety a zřejmě si i vytírat zadek. On si hravě poradil i s navléknutím snubního prstýnku. Hrozně jsem se bál, že bude film nasáklý nepřiměřeným patriotismem a dalšími nesmysly, které by jej mohli zcela dehonestovat. Režisér William Wyler si však vedl naprosto znamenitě. Přichystal si pro diváky film s obrovskou výpovědní hodnotou. Tedy alespoň z mého neodborného pohledu. Vyzdvihnout musím i hudbu, která byla pro daný rok nadstandardně kvalitní a vynikajícím způsobem přidávala na kráse jednotlivým scénám. Nelze se vůbec divit, že se snímek stále těší takové oblibě. Opravdu nádherný, skoro až pohádkový příběh, plný úžasně sympatických postav s ryzím charakterem. Nikomu ze zúčastněných nelze nefandit, aby dosáhl toho svého. Po všech stránkách super práce.