Vikingové - Série 4 (2016) (série)

Spoilery! Po první polovině 4. série si troufnu jít do plných. Z mého pohledu se určitě jedná o jeden z nejlepších seriálů současnosti. Kvalita místo aby klesala, tak stoupá. Heterosexuálně jsem se zamiloval do Bjorna a Lagartha je také sérii od série větší a větší číča. Rollo se nám začal realizovat v křesťanské Francii. Floki si prožil horší období. Z Ragnara se stane feťák. Je nač koukat. Trošku méně záživné je intrikaření v Anglii. Samozřejmě dojde konečně na epické střetnutí ve Francii a toužebně očekávanou konfrontaci našich dvou bratříčků. V závěru poté překvapí další větší časový skok, který je rozhodně solidním lákadlem na závěrečných 6 dílů 4. série. Druhá polovina série byla ještě lepší. Jedná se o jeden z mála seriálů, který má neustále rostoucí kvalitu. Jsem upřímně zvědav, kdy dojde k nějakému zlomu. Zatím se těším na každý další díl více a více. 4. série toho přinesla opravdu hodně a došlo k mimořádné reorganizaci sil. Především seriál opustila spousta vynikajících postav, v čele s tou ústřední. Travis Fimmel si tímto seriálem vybudoval luxusní jméno. Neskutečně charismatický a snadno zapamatovatelný borec. Moc rád jej ještě někde uvidím. Naštěstí stihl před odebráním se na věčnost zplodit luxusní materiál, který má určitě potenciál táhnout otěže seriálu i bez něj. Lagartha konečně dosáhla svého vytouženého titulu královny. Vikingové jako seriál opravdu nemají hluchá místa. Závěrečná bitva byla fenomenální. Totální paráda a velký seriálový orgasmus. Requiescat in pace Ecbert, Sigurd, Helga, Torvi a Aslaug. Moc se těším na další díly, které se pravděpodobně potáhnou v duchu: "Oh, how the little piggies will grunt when they hear how the Old Boar suffered."

Vikingové - Série 3 (2015) (série)

Spoilery! Třetí série neztratila na skvělosti lautr nic. Ragnar a jeho tým se přijeli kamarádit do Anglie a poté dokonce i do Francie. Díky úžasnému anglickému králi přibylo také nějakých těch intrik a podvodů. Stejně tak přibylo soubojů. Především bych vyzvedl závěrečné obléhání Paříže, které bylo opravdu chuťovkou. Ragnar má vyšší a vyšší cíle a opravdu je nač koukat. Také správně vzrůstá mezináboženské napětí a celé je to prostě super. Už aby tu byla série č. 4!

Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Zatímco první série byla taková lehoulince rozporuplná, tak ta druhá je totální nářez. Seriál se v mém pomyslném žebříčku oblíbenosti dotáhl snad lehoulince za Hru o trůny. Nádherná vikingská mentalita. Snad v každém dílu jsou obrovské zrady, které vedou ke kolosálním dějovým převratům. Nádherně natočené jsou i veškeré souboje a ke všemu je jich hromada. Neexistuje díl bez nich. Ten malý a nesympatický kokot s divným účesem konečně dospěje a přestane tolik kokotit. Na každý díl jsem se moc těšíval a už teď se nemůžu dočkat třetí série. Doufám, že bude neméně skvělá. Hodnocení zvedám na 4* a nechávám si minimální rezervu.

Vikingové - Série 1 (2013) (série)

Velmi velmi velmi dlouho mi trvalo, než jsem si zvyknul na hlavního hrdinu. Velmi dlouho jsem si zvykal na samotný seriál. Hledal jsem něco podobného, jako nepřekonatelnou Game of Thrones. Vikings tomuto seriálu nesahají ani po kotníky. Nicméně, asi po 4 dílech jsem si k seriálu našel cestu a 2. sérii jistě nevynechám. Seriál si mě získal svoji syrovostí. Životy a tradice vikingů jsou skutečně kouzelné. Konfrontace pohanství a křesťanství je vskutku působivá. A konečně to nejdůležitější, souboje jsou více než povedené, přihlédneme-li k tomu, že se jedná o seriál. Škoda, že děj je lehoulince o ničem. p.s. Úvodní píseň je kouzelná.

Mandarinky (2013)

Muž, který pěstoval mandarinky mi připomínal v mnoha ohledech dalšího muže, který sázel stromy. I v tomhle případě se velmi dobře podařilo poukázat na nesmyslnost a absurditu všech minulých, současných i budoucích válek. Bohužel se nejednalo o nějak extrémně atraktivní formu. I přes kratičkou stopáž jsem tu a tam podléhal nudě. Film, který každému prospěje vidět, ale jen málokdo si jej opravdu užije.

Ex Machina (2014)

Spoilery! Mohu se pochlubit, že o umělé inteligenci přeci jen něco málo vím. Tento snímek popisuje přibližnou představu většiny populace, když se pojem "umělá inteligence" vysloví nahlas. Realita je ještě stále brutálně daleko od této představy a nebyl bych si tak úplně jistý, zde se této představě realita vůbec někdy přiblíží. Současným vrcholem v dané oblasti je něco, čemu se říká neuronové sítě. Dost jsem byl před zhlédnutím zvědavý na efekty, za které si snímek v roce 2016 odnesl Oscara. I když jsem mu vítězství tehdy nepřál, tak musím sportovně uznat, že robotickou Aliciu Vikander měli páni vytvořenou opravdu luxusně. Snímek se dost opírá o snadno uvěřitelná fakta, takže k němu jistou míru uvěřitelnosti opravdu chovat lze a tohle pro mě bylo jedno ze zásadních kritérií, které by mi mohlo sledování zásadním způsobem otrávit. O něco méně uvěřitelné je chování všech zúčastněných. Hlavní hrdina - nejbohatší člověk na světě, se snaží si hrát na děsně cool pána, přitom všichni dobře vědí, že nejbohatší lidé jsou nudní. V ruce nepřetržitě svírá pivo, čímž se v mých očích nestával nějakým více cool člověkem, ale pouze způsobil, že jsem si pro jedno zašel taky. To co zřejmě mělo být největším překvápkem, jsem i v podnapilém stavu odhalil dosti brzy. Asiatka byla již na druhý pohled větším robotem než Alicia Vikander, tudíž logicky nižší verzí robota. V jejím případě spíše verzí sex bota, pokud něco takového vůbec v Japonsku již existuje.Trošku jsem se zhrozil při pohledu na monitor počítače, když zrzoun jednoduchým cyklem s finálním výpisem na obrazovku, přeprogramoval obsluhu tak rozsáhlého systému v případě poruchy. V závěru samozřejmě nemohlo následovat nic jiného, než důkaz, na který jsme všichni netrpělivě čekali. Jak Alicia prokáže svoji "lidskost"? Závěr se mi celkem zamlouval. Očekával jsem něco ve stylu, že mezi hrdiny vznikne zamilované pouto a oddají se vášnivému sexu. Přičemž, pokud v robotické cicině nepřeskočí nějaká ta jiskra, tak by tento sex mohl zrzoun snad i přežít. Stydím se, že mě nenapadlo, že tím největším důkazem lidskosti, jaký může robot prokázat, je skutečně umění zabíjet. A to tomu není zase tak dlouho, kdy jsem četl Čapkovo veledílo R.U.R. Rouškou tajemství mi však zůstalo zahaleno dobíjení slečny Vikander. Pokud jsem správně postřehl, tak se měla dobíjet nějakým strašně komplikovaným způsobem skrze budovu, ve které sídlila. Teoreticky by nějakou chvilku vydržet mohla, ale svoji vysněnou křižovatku si opravdu zřejmě moc neužije. Tohle chtělo více domyslet. Kdybych já takovou robotickou paní sestavil, tak bych ji osobně navrhl dobíjet pohlavním stykem. Copyright © 2016

Vzpomeň si (2015)

Všichni zúčastnění geronti hrají, jako by byli v nejlepších letech. Zjišťuji, že trpím nějakou zvláštní slabostí k filmům, kde se starší pán rozhodne odněkud zdrhnout a na stará kolena se vzít osud do vlastních rukou. Taktéž mám pocit, že se v poslední době roztrhl pytel s filmy zaobírajícími se tímto tématem. Nicméně, to je zřejmě jediná podobnost tohoto snímku s ostatními. Zbytek je vcelku originální. Když se pokusím zalovit v paměti, tak jsem snad neviděl snímek, ve kterém byla člověku stařecká demence ku prospěchu. Někdy se ale opravdu může velmi hodit zapomenout na hříchy minulosti. Režisér pro diváky vystavěl vskutku luxusní příběh o honbě za pomstou s naprosto luxusním závěrečným rozuzlením, ze kterého mi nefalšovaně spadla čelist. Počátek filmu byl lehce rozpačitý. Jakmile se ovšem člověk do děje ponoří, tak jej již snímeček nepustí. Několikrát dokonce spolusledovatelka orgasmicky vykřikla nadšením. Vynikající záležitost. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka eLeR.

Nic nás nerozdělí (2012)

Spoilery! Vzpomínám si, že v roce 2004 byla této události plná televize. To jsem se na ni ještě koukal. S blížícími se Vánocemi jsem se nevědomky koukl, jak by mohly vypadat Vánoce v neobvyklé destinaci. Pokud vás nudí tradiční pojetí Vánoc, tak se je můžete pokusit strávit v nějaké příjemné turistické destinaci. Například v Thajsku. Naší rodince naložil Santa Claus kromě dárečků i jednu moc pěknou vlnu, která odstartovala sérii neskutečně dramatických momentů. Nepřehlédnutelná byla maximální citová vydíračka, která u mě ovšem zafungovala celkem dobře. Ačkoli jsem slzičky neměl ani na krajíčku, tak nějaké ty zimomriavky několikrát přeci jen proběhly. Film vynikajícím způsobem táhnou Naomi Watts, Ewan McGregor, ba dokonce se ve vynikajícím světle předvedl i Tom Holland, který se tváří v tvář kruté realitě musel stát dospělým. Vynikající byly i audiovizuální efekty, které vám zprostředkují bezprostřední zážitek. Skvělá ukázka toho, že přes všechnu naši technologickou vyspělost, stále nejsme schopni být přírodě rovnocenným protivníkem v případě střetu. Před zhlédnutím jsem byl ochuzen o veškeré spoilery. Sice jsem měl podezření, jak to celé nakonec dopadne. Jistý jsem si však nebyl a můj divácký zážitek byl o to více umocněn. Na maximální hodnocení nevidím snímek ani vzdáleně. Pevně však věřím, že rozhodně má potenciál vybudovat si velice pevnou fanouškovskou základnu. Nejvíce jej zřejmě ocení diváci, kteří už na svět přivedli nějakou tu menší kopii sebe sama.

Vánoční Kameňák (2015)

Mám pro Kameňáky nějakou zvláštní slabost. Obávám se, že hodnocení jednotlivých dílů je mezi zdejším uživatelstvem spíše otázkou zvyku, než čehokoli jiného Jinak si nedovedu představit, proč se uživatelé koukají na 5. díl, když se jim 4 předchozí nelíbily. Režisér se sice již párkrát vystřídal, ale to lidé opravdu čekají nějaký zázrak a přetransformování konceptu, který se jim doposud nelíbil? Nechápu, jaká zoufalost takové uživatele pohání. Tohle je zřejmě filmová databáze plná masochistů. Kameňák každý nesnáší, přesto si ho většina zdejších amatérských kritiků nenechá ujít. Samozřejmě s pokusy udělat 5 vtípků během minuty značně vzrůstá riziko, že většina vtipů bude nekonečně trapných, což se taky stalo. Nicméně se našla pěkná řada vtipů, nad kterými jsem se s chutí zasmál. Osobně mi příběh vůbec nevadil a podařilo se mu alespoň malinko s velkým předstihem navodit vánoční atmosféru. Trošku mě ve vánočním speciálu zaskočil zvýšený výskyt sprostějších vtípků. Úplně nejlepší byla alkoholická návštěva pražského hradu. Naopak více se dalo vymazlit neskutečně trapnou věštkyni Růžu. Navíc byl i zvukový doprovod těch nejtrapnějších vtípků. Celkově jsem však mile překvapen a ty 3 hvězdy ze sebe dostanu. Docela by mě zajímalo, kolik těch zdejších expertů tento díl opravdu vidělo.

Impérium - Mafie v Atlantic City - 21 (2011) (epizoda)

Spoilery! Velmi kvalitní rozjezd druhé série. V Atlantic City se nám přiostřuje. A to na více frontách. Členové Kukluxklan klanu dali poprvé pořádně najevo svoji lásku k černouškům. Namále měl i Mr. White. Jeho hlt rumu (samozřejmě tmavého) byl téměř hltem posledním. Jináč se divák dozví třeba to, že Jimmy dostával od své stejně staré maminky v dětství pusinky na pindíka. Mají vypěstovaný opravdu velice láskyplný vztah. Diváci si také ve větší míře užili puritánskou manželku detektive, která je téměř úplně stejná jako moje spolusledovatelka. S drobnou odchylkou, moje spolusledovatelka není puritánka. Jejich společná večeře se zvrhla ve velice pěknou policejní razii. Detektiv ji chtěl zřejmě tímto způsobem rozvášnit, neboť ten večer došlo dokonce na společné spinkání. Protože má však jeho manželka sexuální slabost pro černoušky, tak se vše odehrálo potmě. Závěr dílu dovršilo zatčení Nuckyho za volební podvod. Rozhodně se divák má v dalším díle nač těšit.