Skrytá čísla (2016)

Příjemně mě překvapilo, že ke spočítání všech tehdejších vesmírných záležitostí postačovaly základy vysokoškolské matematiky, tudíž bych to dovedl i já. Mám pocit, že snímek lehce pohřbila režie. Neustále se přepíná mezi postavami a jelikož jsou všechny tmavě černé, tak mi začaly trošku splývat. Děj se odehrál naprosto bez emocí. Rasový problém byl nastíněn snad pouze 45 minutovým denním během na nejbližší záchod pro černé. Netuším, do jaké míry se film opírá o skutečné události. Dodnes jsem nevěřil, že by osoba černé pleti kamarádila s matematikou. Tady se takových inteligentních opiček sešlo hned několik. Vůbec jsem například nepochopil, proč si zahrál ve filmu Jim Parsons v tak strašně vedlejší až zbytečné roli. Celé to strašně páchlo vynuceným patriotismem. Celé to bylo prostě zle. S přivřenýma očima slabé dvě hvězdy.

Skrytá identita (2006)

Příbuznou Volavku jsem neviděl, tudíž srovnávat nemohu. Nicméně tenhle film se mi líbil. Herecká esa na různých stranách zákona. Napětí, gradace a naprosto neočekávaný závěr. Což hodnotím jako obrovské +. V tomhle filmu jsem si opravdu nebyl jistý, tím co bude následovat, a tak jsem vydržel v napětí téměř po celou stopáž, která ovšem byla naprosto zbytečně dlouhá. Až 40 minjut zbytečných scén se dalo odstranit. Ale dívat se na herce typu DiCaprio, Damon, Nicholson, Wahlberg se dá, i když se vlastně nic zajímavého neděje. Slabší * * * *.

Skryté zlo (2018)

Spoilery! Nikdy by mě bylo bývalo nenapadlo, že doktor filosofie Ivan Bartoš dosáhne takového stupně slávy, že po něm bude pojmenován film. Zcela výjimečně se tentokrát vydařil i volný český překlad, neboť pro Ivana jsou synonyma a slušivé přezdívky Bad Samaritan i Skryté zlo. Co se týče postav, tak tam Ivan připomíná jednoznačně více toho bezvýznamného zlodějíčka s trvalou, než dokonalého Davida Tennanta, kterého jsem si zamiloval v Broadchurch. Samozřejmě jsem v tomto filmu fandil Davidovi, který zdarma a ve volném čase prováděl převýchovu nepřizpůsobivých, zatímco Robert Sheehan (Ivan Bartoš) ze živil okrádáním pracujícího lidu. Taktéž přesně sedí, že s sebou Ivan (tedy Robert) stáhne do záhuby celou svoji rodinu, která přijde o práci, přítelkyni, která přijde o důstojnost a skoro i o život a v neposlední řadě svého kamaráda - ilegálního migranta, kterého zřejmě potkal v době, kdy s transparenty vítal, pomáhal mu krást a zcela po právu umřel, protože David zcela správně naznal, že taková verbež se převychovat nedá. Z naprosto nepochopitelného důvodu je zde pan Bartoš prezentován jako rytíř nejvyšších morálních ctností, kterému by měl divák snad fandit, i když ví, že je to falešná zlodějská verbež. Právě tato totální nevyváženost hlavních dvou postav filmu ubližuje. Když na jednu stranu postavíte charismatického Davida Tennanta, kterého si nejde během chvíle nezamilovat, tak na stranu druhou nemůžete postavit jakousi ohavnou kudrnatou přihřátou verzi Bartoše. Během sledování jsem si nesmírně užíval, kterak se David mstil za neoprávněné vniknutí a šikanoval tu kudrnatou zlodějskou kurvu. Zážitek z filmu mi naopak spolehlivě pokurvil naprosto kreténský závěr plný sledu nepravděpodobných a smysl nedávajících klišoidních píčovin. [60 %]

Skryté zlo (2017)

Skryté zlo se opravdu někam skrylo a bohužel s sebou pozvalo do skrýše i strach. Celý snímek se tedy stal lehce bezúčelným. Netuším, či jsou na tom tvůrci hororů s fantazií až natolik bídně, že se stalo novým trendem vykrádat divácky úspěšné klasiky. Je více než trapné, že se nám v hororovém světě stále recykluje několik konceptů. Opět nechybí strašidelný dům ukrývající hrozné tajemství, ani několik nesympatických retardů. Tvůrci se předhání pouze v tom, kdo do hlavních rolí obsadí prkennější herce. Značné zklamání! A to mi byl film snímek několika vyděšenými účastníky kina horlivě doporučován.

Skrytý nepřítel (2016) odpad!

To jsem se zase jednou nechal zlákat nadějně vyhlížejícím konceptem navzdory výstižně nízkému hodnocení. I když výstižnému... Jak se to vezme. I těch současných 56 % je svým způsobem pořádné nadhodnocování. Z každičkého záběru je cítit, jak moc cool se tvůrci snažili být. Daří se jim to ovšem asi tak, jako se to dařilo Tommy Wiseauovi v jeho životním díle. Nevím proč, ale ty neustálé amoky hlavního IT retarda mi neustále připomínaly pokusy o herectví ve výše odkazovaném velkofilmu. Až takhle sračkoidní tahle sračka je. Dále nejsem velkým fanouškem laxního přístupu tvůrců k technické stránce věci. Chápu, že je mnohem jednodušší použít namísto reálně používaných technologií a síťových služeb svoje vlastní sračky, které mají potenciál vypadat cool snad jen v očích člověka, který ty reálné v životě neviděl. Matrix kdysi naběhl se zeleným písmem na černém pozadí a od té doby je to cpáno úplně všude. Bez ohledu na to, jaké sračky to na displej zrovna píše. Lenost tvůrců dosáhla takové velikosti, že si dokonce dovolili psát ty samé sračky stále dokola. Děj tohoto nesmyslu je holé utrpení. Už dlouho jsem neviděl nic tak nezajímavého a krajně debilního zároveň. Snad se k němu raději nebudu ani vyjadřovat, protože bych v sobě už jen horko těžko nalézal kultivovaný projev, jako tomu bylo doteď. Snad bych jen zmínil zlatý hřeb snímku, kdy James Bonda navštívil knírkatý super tajný agent, který dokázal luxusně splynout s davem, neboť člověk v luxusním saku a rybářské čepce přeci v životě nemůže upoutat ničí pozornost. To byl opravdu člověk na svém místě. IT retarda si vyhledal a dospěl k nečekaně překvapivému závěru - tedy, že IT retard je psychopat. (WOW!) Lituji tu osobu, které byl tento paskvil věnován a pošpinil tak posmrtně její jméno. Celý tento nesmysl je dílem intenzivního zoufalství. Styděl bych se, kdyby bylo moje jméno s něčím tak katastrofálním někdy spojováno. Vážně by to chtělo, aby tvůrci měli někdy alespoň zrnko soudnosti. Tohle snad nemohli myslet vážně. V tomto snímku nefunguje správně vůbec nic. Všechno špatně. Chce se mi zvracet. Sračku jsem očekával, tohle ovšem strčilo hravě do kapes všechny moje noční můry.

Skřivánci na niti (1969)

Mě teda tento film po všech stránkách minul, což je zapříčiněno nejvíce tím, že jsem neměl to štěstí danou dobu zažít a mohu si ji pouze představovat. Rozhodně to však není důvod jediný. Po komediální stránce to bylo holé neštěstí, neboť vtipného tady neráčilo být vůbec nic. Spousta filosofických keců o tom, jak je doba strašná, ale přesto se dovedeme radovat z maličkostí. Jeden totálně blbý milostný románek. A poté už v podstatě pouze závěrečné titulky. Viděl jsem 4 lepší Menzelovy filmy a zároveň žádný horší. Víc než * bych nevykouzlil ani kdybych byl mistr Evropy v praktikování černé magie.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989)

Bill i Ted jsou příjemní psychopati a nedocenění hudební géniové. Tedy o tom druhém se zatím neví. Ve škole jim nějaký brutální negr zadá totální píčovinu do dějepisu. Naštěstí se objeví Neo v upravené telefonní budce a naše dva milé retoše zachrání. Takže tu máme výpravu do historie, kde si do současnosti vypůjčí nějakou tu desítku historických postav. Pokud vám to zní šíleně, tak vám to zní zcela správně. Kupodivu je snímek docela vtipná záležitost, což člověka překvapí pořádně. Nesouhlasím s pár kritiky kolem mě. Na film je možné koukat bez trvalé újmy na zdraví i bez podpůrných prostředků jako jsou například tráva, houbičky, kokain, heroin, LSD, pervitin či třeba jen obyčejná láhev technického lihu. Není to nijak ohromující záležitost, ale rozhodně se jedná o snesitelný průměr.

Skyfall (2012)

Dobrý. Akce střídá akci, moc se nekecá. Postavy se nechovají jako maximální vypatlanci. Na Daniela Craiga si člověk zvykne. Více člověk nečeká a ani kdyby čekal, tak stejně nedostane. Váhám mezi 3* a 4*, neb ta stará rašple je skutečně nekoukatelná, ale na druhou stranu na konci zdechne, což mi připomíná, že jsem měl použít asi spoiler. No když už to víte, tak vám prozradím i to, že samozřejmě všechno dobře dopadne, což překvapivé není, takže to za spoiler považovat nelze. Tak třeba 3*. Dal sem je i Hobbitovi a tohle lepší nebylo.

Slaměný klobouk (1971)

I přes přátelskou stopáž filmu přeci jen velmi brzy došel dech. Příběh je více méně taková ta klasika, kde se lhář postupně více a více zamotává do svých lží, ze kterých pramení spousta kuriózních situací. Některé fungují a rozhýbaly mi bránici, jiné vyšuměly do prázdna. Celkový situační humor tedy funguje tak nějak napůl. Bohužel se opravdu rychle oposlouchá a okouká. Lipský umí mnohem lépe. Nedám více než dva kousky. I přes opravdovou plejádu českých herců, to bylo docela slabé.

S láskou, Rosie (2014)

Romantickým filmům neholduji a na tento ukázal náhodný los. Jinak bych zhlédnutí jistě ještě hodně dlouho odkládal. Jednalo se extrémně klišoidní a naprosto předvídatelnou záležitost, která ovšem byla poměrně vkusná, vtipná, na ústřední dvojici se dalo dívat, aniž by člověk dostal chuť zhnusením spáchat sebevraždu a především jsem měl během sledování velmi příjemný doprovod. Navíc má snímek extrémně svižný spád, takže se nestane, že by divák uvízl na místě, topil se ve vatě a naříkal nudou. V rámci žánru bych tento film zařadil bez debat k tomu povedenějšímu a rozhodně ne proto, že musím. 😶 [66 %]