Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015) odpad!

O obvyklou dávku kokotismu nebyli diváci ochuzeni ani v případě dalšího zbytečného pokračování. Moc neuznávám tento novodobý trend využití velkého diváckého úspěchu a rozpartování posledního dílu. Třeba v případě takového Hobbita mi to vůbec nevadilo, protože Hobbit byl zcela luxusní snímeček. V případě Hunger Games to ovšem dopadlo zcela katastrofálně. Z jednoho debilního dílu byly vytvořeny díly dva. Roční odstup mezi jednotlivými díly vám spolehlivě zaručí, že pokud nejste zrovna velcí fanoušci a fajnšmekři tohoto omylu, tak se vám stane přibližně to, co se stalo mě. Obsah Part1 se vám zcela vykouří z hlavy. Part2 poté začne bez jakýchkoli okolků přesně tam, kde předchozí část skončila. Z toho plyne jediné. Absolutně nechápete, o co kráčí, tudíž vás snímek absolutně nezajímá. Přiznám se, že v běžné rychlosti (x 1.0), jsem se dovedl koukat jen necelých 20 minut. Poté už v této rychlosti běželo pouze těch pár akčních pasáží, které celkem ušly, abych pravdu napsal. Dojem bohužel vždy spolehlivě pohřbily naprosto dementní dialogy, kterými je snímek kompletně prošpikován. Většina děje klouže k jakési nezdařené telenovele o milostném trojúhelníčku kolem zrůdičky Jennifer, které to sluší pouze v silně omakeupované verzi v samém závěru. Pevně doufám, že už další díl nebude následovat. Tohle mi teda hrubě nechutnalo. Hlavní problém shledávám rozhodně v tom, že jsou postavy tak těžce nezajímavé, že si nelze vytvořit jakýkoli vztah ke kterékoli z nich. A dialogy psal rozhodně taktéž píčus, v tomto případě, ženského rodu. Nikdy více!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013) odpad!

Už vidím, jak mi zase budou někteří kokoti spamovat poštu. ,,Když se ti tak nelíbila jednička, tak proč ses díval na dvojku?" Zřejmě ze zvědavosti. Vážně mě zajímalo, jaký to trhák láká do kin takové spousty diváků. Tohle pokračování je mnohem horší než jednička. Je to totální sračka pro malé haranty. Dlouho jsem neviděl nic tak debilního. Málem jsem to ani nedokoukal, protože se to nedalo. Všichni herci mi neustále kazili zážitek svojí debilitou. Více než hodinku se v tomhle filmu pouze kecá o strašných sračkách. To je absolutně nekoukatelná část. Pak se film mírně zlepší a konečně se začnou debilní děti zabíjet v aréně. Ono tedy ani tak moc nejde o to zabíjení. Haranti pobíhají po lese, jako šílení. Nakonec z filmu vyplyne, že je stejně všechno domluvené. Prostě se zde jednalo od tvůrců o naprostou vyjebávačku se všemi diváky. Vážně bych chtěl vidět třeba jen jednoho mozkově zdravého člověka, kterému se taková sračka líbila. Ani těm šikmookým bastardům se film nelíbil a neustále v kině kecali. Jestli chcete viděl totalitu, tak si přečtěte Orwellův román 1984, nebo koukněte na stejnojmený film. Tohle je výškrabek z nejhlubšího místa přeplněného septiku. Bohužel nedisponuji dostatečnou slovní zásobou sprostých slov, abych tento pytel hoven vystihl v plném rozsahu, takže jsem v tomto komentáři nekvalitu filmu pouze nastínil.

Huo zhe (1994)

Moc jsem tomu nevěřil, ale tento film je opravdu úžasný. A když píšu opravdu, tak myslím opravdu opravdu. Jedná se o neskutečně hluboký film o životě. Rodinku potkají snad veškeré rodinné tragédie, které mohou rodinu vůbec potkat. A pokud ne všechny, tak rozhodně ty nejnepříjemnější. Přesto v sobě najdou vůli, odhodlání a především věc, pro kterou má smysl žít život dál. Film je podán tak, že naprosto nic nekritizuje ani se vehementně nesnaží tlačit na city. Pouze interpretuje události, jak se odehrály. Obrázek a vlastní názor si už zvládne každý udělat sám. Několikrát jsem byl skutečně dojat. Měnící se politické situace jsou vyobrazeny krásně a troufám si říct, že i pro absolutně nezasvěcené. Jestli jsou vyobrazeny pravdivě si netroufám tvrdit, neboť se nemám o co opřít, ale naprosto věřím tomu, že ano. Rád od Yimou Zhanga uvidím další film, protože po zhlédnutí tohohle kousku musím konstatovat, že tento režisér umí. Zahráno je vše věrohodně. Hudba dovede vyvolat zimomriavky. Rozhodně sem nepatří méně než 4*.

Hush (2016) odpad!

Neskutečná píčovina, kterou museli kompletně natočit snad za 3 večery. Všechno špatně. Těžko pohledat více nesympatické postavy. Vrah byl vyloženě k smíchu, nudný děj byl k zblití a atmosféra zde žádná neexistovala. Kolosální propadák. Nechce se mi věřit, že se zde najde někdo, komu se tahle píčovina líbila. Po 20 minutách jsem to sledoval zrychleně. [5 %]

Husí kůže (2015)

Na první pohled se film tváří koukatelně a 3D je solidním lákadlem. Nesnáším snímky, které slibují tři rozměry a přitom disponují pouze standardními dvěma. Ve třech rozměrech byly ovšem snad pouze úvodní obrazovky s výrobci filmu. Samotný nápad s monstry z knih byl pěkný a skrýval značný potenciál. Ten ovšem zůstal zcela nevyužit. Kdo si ujíždí na stupidních puberťáckých záležitostech, ten si snímek zřejmě dovede užít. Zbytek má jednoduše smůlu. Na pana Blacka jsem se docela těšil, protože bývá zárukou komedie obstojné kvality. Zde mě bohužel na plné čáře zklamal. Pravděpodobně jsem s ním doposud neviděl horší film. Puberťáčtí herci mě maximálně odpuzovali a ve snímku člověk nenarazí ani na zrnko vtipu. Mezi horory se tento film dostal evidentně omylem. Jedná se o rodinný dobrodružný film nevalné kvality. Pozitivem nechť je alespoň to, že snímek disponuje tempem, které není uspávací. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31.

Husiti (2013)

Nudná pohádka o tom, jak to tenkrát mohlo být. Pro děti zaručeně zcela nekoukatelné, pro zbytek minimálně nudné. Takže film není určen pravděpodobně vůbec nikomu. Docela dlouho jsem na snímek čekal, protože obrázky vypadaly docela zajímavě, ale ve finále převládá zklamání. Čekal jsem, že bych se místy snad i mohl pousmát, ale tohle mělo ke komedii brutálně daleko. Vlastně mě vůbec nenapadá, co pěkného o snímku vyplodit. Hvězdička za evidentní snahu něco vytvořit. Něco dost nejasných tvarů a rozměrů.

Hustej nářez (2009) (pořad) odpad!

Pár vyhaslých celebrit se touto cestou snaží znovu zviditelnit. Bohužel u snahy to končí. Naprostý debilismus. Vytaháno pár videí z YOUTUBE a pár šašků vám to komentuje. Tenhle nesmysl snad ani nemusel vzniknout. ODPAD.

Hvězdná brána (1997) (seriál) odpad!

Hvězdná brána...Upřímně jsem si k tomuto seriálu nikdy nenašel cestu a je pro mě hvězdnou záhadou, že si tolik lidí i z řad přátel cestu našlo a nedopustili by, že by jim třeba jen jediný díl unikl. To já si zase napamtuji, že bych jediný díl od začátku do konce viděl. Po chvíli mě to začlo supergalaktickým způsobem nudit. A pokud se člověk u TV nudí, tak není nic snažšího než přepnout. Jsem velkým fanouškem vesmíru a vůči všem sci-fi záležitostem, které se v něm odehrávájí jsem velmi přísný. Přece jen i z tohoto prostředí už známe pár důležitých zákonů, na které by se nemělo zapomínat. Ten často skloňovaný humor mi samozřejmě taky asi unikl. V seriálu neshledávám nic pozitivního, takže dávám odpad, i když takový ten z kategorie lepších. Tím chci říct, že třeba rovněž odpadem hodnocené Stmívání, patří o mnoho milionů galaxií níž.

Hvězdná brána (1994)

Po všech stránkách průměrné sci-fi, tak kde se vzala ta zvýšená oblíbenost? Snad pouze hudba se vznáší lehce nad průměrem. Příběh mě docela zklamal. Je to takové to klasické: ,,Najdeme super vědátora, který za 14 dní rozluští 7 obrázků na nějakém šutru, které otevírají hvězdnou bránu a potom hurá poznat novou kulturu a při té příležitosti je i sebe zachráníme před zlým padouchem. Samozřejmě se někomu z výpravy na nové planetce zalíbí, tak proč tam nezůstat." Docela mě zklamalo mimozemské obyvatelstvo. Ve své podstatě to byli pouze klasičtí Egypťané, kteří mluvili jazykem podobnému tamějšímu mrtvému jazyku, takže pro super vědátora nebyl problém si s nima za chvíli plynule vykládat. Přitom s obyvatelstvem i s živočišstvem té planetky si mohli tvůrci tak vyhrát. Centrálním prvkem nemusel být uhlík, ale klidně něco jiného, tíhové zrychlení mohlo být také úplně jiné, tím pádem obyvatelstvo a živočišstvo mohlo nabrat zcela nové tvary a velikosti. To, že si tvůrci zvolili jako lidi Egypťany a vystačili si s jedím univerzální zvířetem přičítám zaostalé technice tehdejší doby. Trošku mě film zklamal. Né zase moc, protože jsem od něj vlastně nic zázračného ani nečekal. Takže 2* budou tak akorát...

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál) odpad!

Tak jsem si dal ten jeden 80 minutový díl a dal tomuto seriálu kopačky. Je zarážející, že angličtina je tak skvělý jazyk, že se s její pomocí dá domluvit v celém vesmíru a prakticky jinak se nikde ani nemluví. Ani jedna z hlavních postav mi k srdci nepřirostla a přitom sympatie k některé z postav jsou v seriálu velmi důležité pro nějaké pravidelné sledování. Docela mi vadily propastné rozdíly v jednotlivých odvětvích technologie. Zde uvedu příklad. Zatímco se postavičky vesele přemisťují na napopsatelné vzdálenosti hvězdnými branami, tak po sobě stále stříli zbraněmi soudobého charakteru. Efekty jsou na seriálové poměry slušné. Hudba seriálu neubližuje. Prostě si však myslím, že k tomuto seriálu se dají najít dvě rozdílné cesty. Zamilujete si ho a stanete se jeho fanouškem, nebo ho začnete po chvíli nesnášet. Jak asi správně tušíte, tak já se řadím do druhé skupiny. ODPAD!