Vesmírná Scratastrofa (2015)

Jediný dobrý úsek z celé páté doby ledové. Konečně budou už i malé děti informovány o tom, že se celý Vesmír zformoval proto, že Scrat nemohl dohonit svůj oříšek. Kreativní a poměrně vtipná záležitost. Škoda, že to bylo tak krátké. Pokud se chystá další Doba ledová, tak bych ocenil, kdyby se točila celá kolem Scrata.

Smrt ve tmě (2016)

Spoilery! Nápad, že se bude partička zlodějů pohybovat tmou po domě a bude je likvidovat slepec je hrozně pěkný. Ve vzduchu se vznášel ohromný potenciál. Bohužel se však ve vzduchu vznášel po celý film a ani ten potenciál nenapadlo, že by se snesl k zemi. Už ten samotný úvod, kde je vám představena amatérská partička zlodějů a tvůrci se vám pokoušejí obhájit jejich kradení, abyste si k nim vytvořili empatie. Postavy jsou ovšem tak krajně nezajímavé a nesympatické, že se to u mě zcela minulo účinku. Nejvíce mě iritoval ten vylekaný a prakticky téměř nezabitelný retard. Už z tohoto úvodu je naprosto zřejmé, co bude následovat a dá se odhadnout, jak to celé dopadne. Nějaké překvapení nehrozilo. Úvod byl samozřejmě krajně debilní, ale tak to obvykle bývá. Nicméně stále jsem věřil, že až se hrdinové dostanou do domečku, tak by se mohlo třeba něco zajímavého začít dít. Zajímavé to místy opravdu bylo. Ovšem na úkor toho, že se všechny postavy chovaly a řídily dle takových zásad, které se zrovna hodily. Například ten starý likvidátor byl po většinu času hluchý jak poleno. Mohli jste mu rozbíjet okna, lámat zámky, stát u procházet se u postele. Nic neslyšel. Když se to však náhodou hodilo, tak se mu najednou sluch vrátil v míře vrchovaté, kdy mu málem praskly ušní bubínky z domovního alarmu. Jinak celková logika ve filmu je extrémně debilní a během kompletní stopáže mi významně znepříjemňovala sledování. Když už jsem si myslel, že u snímku umřu, tak jej opět trošku osvěžilo netradiční vyústění. Respektive vysvětlení toho, proč si pán ve volných chvílích hraje na sklepmistra. Ze svého ejakulátu, který musel zřejmě namrazit už v mládí, neboť v momentální situaci už mu moc pulců ve vodě rozhodně neplave, se pokoušel vyrobit si náhradní dcerku, kterou by mohl klidně i 5 let vychovávat, než by se odebral na věčnou věčnost. Konec mě také neuspokojil. Všichni měli pomřít. Docela jsem se na tento snímek těšil. Obrovské zklamání!

Trabantem z Austrálie do Asie - V pasti (2016) (epizoda)

Spoilery! Na konci minulého dílu se Danovi podařilo přejte Domču a ta zřejmě od té doby trucuje, neboť ji v tomto díle nebylo možné spatřit. Celkově na mě díl působí takovým dojmem, že byl splácán hrozně rychle, jako by vám za sedinkou doutnal deadline. Působí hrozně nesourodě. Skáče se od něčeho k něčemu, aniž by byl vidět nějaký přechod. I tak toho bylo k vidění více než dost a já si přišel na své. Nejvíce se mi líbil holubí dům, který kdysi ve své písni hledal Jirka Schelinger. Zajímavé místečko, které by stálo za návštěvu. Velice zajímavá byla kratičká zastávka v parním cukrovaru a velice důležitý byl pohled na přístup Indonésie k jejich národnímu bohatství. Na sloní park nebyl hezký pohled. O všudepřítomném hustém smogu a umírajícím pralese pomlčím úplně, neboť se mi nechce zvedat si adrenalin v krvi. Předpokládám, že se bude poslední díl táhnout v rytmu alternativní dopravy domů. Těším se a netěším zároveň.

Druhá šance (2014)

Spoilery! Bylo pro mě příjemným zpestřením vidět Nikolaje se všemi částmi jeho těla. A vůbec zde bylo více krajně netradičních věcí. Našel si kupříkladu manželku, se kterou nesdíleli společnou DNA, ba dokonce rovnou zplodili potomka, který měl vůbec poprvé naději, že by se nestal všemi nenáviděným retardem. Jeho osud ovšem zůstane navždy zahalen rouškou tajemství, neboť se miminko rozhodlo, tento náš úžasný svět opustit. Pravda, nerozhodlo se úplně dobrovolně. Miminka se totiž v útlém věku sama rozhodovat neumí. Nikolaj si také vůbec poprvé vyzkoušel zahrát místo tatínka maminku. A celkem vzornou. Nevím, jak ostatní hodnotitelstvo, ale já ten Nikolajův čin nemohu hodnotit nějak negativně a opovrhovat jím. Prostě se naskytla situace, kdy se mohl alespoň do určité míry zavděčit všem. O dítě se je třeba do určitého věku starat a když divák sleduje dosti explicitní záběry toho, kterak se dítě doslova topí ve vlastních sračkách a najíst dostává pouze tehdy, když je alespoň jeden z jeho vyfetovaných rodičů trošku při smyslech, tak to mi jako starání se moc nepřipadá. Vlastně záběry zanedbaného dítěte v dosti pochybné rodince, jsou vlastně tím nejlepším, co snímek nabízí. Jinak to není až takový skvost. Je fajn vidět, že se čas od času nějaký ten snímek vydaří i režisérce. Snímek doporučuji vidět snad jen mladším párům, které zahrnují své potomstvo přívalem lásky.

Narcos - Konečný pád (2016) (epizoda)

Spoilery! Ani ve snu by mě nenapadlo, že si během 20 dílů natolik oblíbím postavu krvelačného vraha, nekompromisního zabijáka a chronického zločince lačnícího po moci, který je při cestě za svým snem schopný sprovodit ze světa kohokoli. Strašně se mi líbilo, že se tvůrci drželi historie. Zcela luxusní byla například ukázka skutečné fotečky nad mrtvolou Escobara. Tomuto dílu nelze nic vytknout. Je bezkonkurenční od začátku, kde sledujete zabydleného Pabla vařícího Limónovi jednu z posledních snídaní až po konec, kdy jste napnutí jako kšandy. O nehezkém osudu Pabla jsem věděl, ale neznal jsem jakékoli podrobnosti jeho opuštění světa, tudíž jsem v koutku duše předpokládal, že by si mohl prodloužit pobyt do dalších chystaných sérií. Tím pádem jsem byl malinko šokován. Jsem osobně dost zvědav, jak se budou nadcházející série vyvíjet. Není těžké odhadnout, že v nich bude figurovat kartel z Cali, ale moc si nedovedu představit, jak bude vypadat zbytek. Přeci jenom představit si Narcos bez Pabla je pro mě zhruba tak složité, jako představit si sám sebe bez mojí luxusní anakondy. Luxusní seriál, který je ve svém žánru svěžím větrem a nemá obdoby.

Narcos - Naše farma (2016) (epizoda)

Spoilery! Relaxační díl. Pablo si v zoufalství našel útočiště u svého tatínka, který se mu absolutně nepodobá. Ani vzhledem a už vůbec ne charakterem. V ději se najednou hopslo o měsíc a půl dopředu a divák se může vůbec poprvé těšit na krásně zarostlého Pabla, který je opravdu cool. Penízky se mu nadobro rozkutálely, tak teď s tátou a Limónem dojí kravičky a staví plot. Snad nám Pablo alespoň malinko pohubne. Docela žasnu nad věrností Limóna. Pablo byl skutečně mistr v odhadu svých kumpánů. Celkem šok, když Limón popravil svoji bývalou lásku Maritzu před zraky její dcerky. Mezitím se v Medellínu rozhodovalo o kokainovém vládci. Celkem se mi líbilo, když tlouštík vystrnadil tu krávu Judy. Nikdy mi nebyla sympatická. Dost se těším na finále.

Narcos - Konec narkobarona (2016) (epizoda)

Spoilery! I když v tomto seriálu čeká černoušky úspěšnější kariéra a dožívají se mnohem většího věku, než tomu bývá jinde. Tak i zde se na každého černouška vaří voda. Bohužel to na světě funguje tak, že když je černoušek zahnán do kouta, tak neváhá prásknout přátele, aby si zachránil vlastní černou sedinku. Pablovi se jeho imperium absolutně sesype. Zůstane mu po boku už pouze šampónek Limón. Celkem významná změna. Najednou sledujeme místo nejvlivnějšího narkobarona, zoufalého člověka, který se utápí v nekonečné krizi. Rychle bohatství nabyl a ještě rychleji ho pozbyl.

Narcos - Německo 93 (2016) (epizoda)

Spoilery! Události z předchozího dílu spustily poměrně špinavou hru. Po delší době se Pablo rozhodl poslat svoji rodinu ze země. Vybral si největší imigrační ráj na Zemi - Německo. Ne každý ovšem s legálním vycestováním souhlasí. Pablovi se poprvé začíná velice rychle rozpadat jeho drogové impérium, které tak pracně budoval. Jeho kumpání mizí rychleji, než je člověk stíhá registrovat. V tomto dílu to například odnese Pablův právník se synem. Pohled na ně v kufru auta, byl docela cool. Na závěr dílu zaduní docela solidní výbuch, který je jedním z posledních zoufalých výkřiků Pabla. V tomto dílu je také krásně vidět, že být kolumbijským prezidentem tehdy nebyla žádná prdel.

Narcos - Los Pepes (2016) (epizoda)

Spoilery! Osobně považuji tento díl za jeden z vrcholů druhé série. Bylo se na co koukat. Opět došlo k naplnění Nietzscheho krásného citátu: "Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem." a na druhé straně došlo naopak k potlačení známé pravdy a ukázalo se, že maminka přeci jenom nemá vždy pravdu. Svojí návštěvou kostelíku s sebou domů přivezla pár pánů, kterým by pivečko s Pablem rozhodně nechutnalo. Krásně se přiostřilo a rozdaly se karty. Dokonce došlo na úmrtí nějaké té důležité postavičky. To bývá vždy moc fajn.

Velké oči (2014)

Spoilery! S Burtonem už jsem převelice dlouho neměl tu čest. Christoph Waltz byl dost silným lákadlem. Opět ukázal, jak úžasným hercem je. Roli psychopata, který byl časovanou bombou, dokázal zahrát vskutku luxusně. Samotnému mi z něj běhaly po tělě zimomriavky a to jsem tvrdý kluk. Tento film byl o střetu dvou protipólů. Zapáleného kšeftaře a zapálené umělkyně. Z počátku se v mých očích jednalo o spolupráci, která byla oběma stranám prospěšná. Nač tvořit úžasné věci, když je nemáte komu ukázat/prodat. A nač být úžasným kšeftařem, když nemáte kšeftovat s čím. Christoph se však v průběhu stopáže stával více a více šílenějším a i ženy mají své limity snesitelnosti, kdy si i přes svoji krajní drbnutost, jsou schopny povědět, že už toho bylo dost. Dokonce došlo i na tradiční příval burtonovské teatrálnosti či bizarnosti, když se Christoph pokoušel upálit svoji vlastní manželku a nevlastní dceru zápalkami, či závěrečnou eskapádou u soudu. Tento snímek rovněž popírá všechny legendy mýty o škodlivosti svědků Jehovových. Hlavní hrdinka s jejich pomocí prozřela, když se dozvěděla, že je například dobré držet se pravdy. No jo, blondýnka. Celkově mě snímek překvapil. Bylo to velmi dobré. Spousty krásných obrázků nejrozmanitějších barev jsou jen nepatrným bonusem umocňujícím divácký zážitek. Slabší 4 hvězdy.