Silo - Relikvie (2023) (epizoda)

Spoilery! Vyšetřování vesele pokračuje, tentokrát jsou na pořadu dne relikvie, které je třeba prověřit v den nově vzniknuvší oslavy dne odpuštění. Tu nejzajímavější relikvii obdrží náš šerif amatér v závěru a je spojená s doposud nejlepším cliffhangerem v rámci tohoto seriálu, který dodal příběhu zcela jistě nový rozměr. Díly jsou dle mého vkusu roztahanější, než by musely být. Určitě by seriálu slušelo ho trošku víc prostříhat. [75 %]

Silo - Stroje (2023) (epizoda)

Spoilery! První epizoda našlapaná napětím. Oprava generátoru byla super. Jen bych, jakožto nejlepší uživatel této databáze, měl návrh na malou změnu. Probliknutí skutečné venkovní krajiny by mělo mnohem větší efekt na diváky, kdyby pravdu zbytečně tvůrci neodhalili v rámci výletu černouška. To probliknutí bylo totiž zcela kule rvoucí. Nechybělo ani trošku podzemní gerontí romantiky a další vražda, která zřejmě děj poněkud více rozvíří. Tim Robbins zatím vypadá jako vynikající záporák. [75 %]

Silo - Údržbářův chlapec (2023) (epizoda)

Díl o tom, jak negřík Sims kráčí v otcových šlápějích a udržuje pořádek v silu, a to za jakoukoli cenu. Díl je nejvíce zaměřený na vyšetřování série nedávných vražd. Dost věcí se vyjasnilo. Jelikož mám pro krimi slabost a vzhledem k množství nasledovaného filmového a seriálového materiálu se mohu nazývat tím nejlepším profesionálním kriminalistou v Evropě, jsem si tento díl náramně užil. Bohužel byla spousta rozuzlení průzračných již dříve, tak jsem se alespoň bavil tím, jak dlouho bude trvat těm amatérům na vše přijít. [75 %]

Silo - Útěk (2023) (epizoda)

Trošku mě v rámci tohoto dílu zarmoutilo několik dost podivných a nelogických rozhodnutí mnoha postav a z nich plynoucí velmi umělá gradace. Například demolice kamer v domě plešatého opičáka nevzbudila vůbec žádné podezření, že by se tam mohlo dít něco neobvyklého. Je to trošku škoda. Jinak je atmosféra tohoto seriálu hutná a zajímavá. Chce se to teda k tomuto seriálu vždy luxusně ožrat, nebo se alespoň snažit moc nepřemýšlet. [75 %]

Silo - Venku (2023) (epizoda)

Vynikající závěrečná epizoda s potenciálem pořádně namotivovat ke zhlédnutí další série. Závěr se více než povedl a vnesl spoustu otázek a možných vysvětlení toho, o co tady vlastně kurva jde. Záhada lepicích pásek a obleku byla více než průhledná již pěkných pár epizod. I přes jistou předvídatelnost děje se však tvůrcům skvěle daří pracovat s atmosférou a napětím.  [83 %]

Silverado (1985)

Po všech směrech naprosto průměrný a ničím vyčnívající western, a to vzešel z péra scénáristy s relativně zvučným jménem v nejenom filmových análech. Každý správný western by měl mít v popředí nějakého hrozně příjemného pistolníka, kterého si nejde nezamilovat. V tomto případě mě ze čtveřice frajerů nezaujal významně vůbec nikdo. Pozitivně hodnotím, že se kolty nosily proklatě nízko a střílelo se kolikrát hned místo pozdravu, ale bylo to na úkor velice nezáživného děje, do kterého jsem se nedostal ani do skončení filmu. Samotná zápletka byla také relativně o ničem. Zkrátka v rámci žánru průměrný western, který zřejmě nikoho neurazí, ale nadšením si také nehopsnete. Dokonce i krásné ženy zde jaksi schází. Slabší 3 kousky.

Simon řekl (2006)

Celkem vtipná lesní vyvražďovačka. Právě humor tento snímek velmi výrazně pozvedá z odpadních vod. Nejkouzelnější bylo vyvraždění vedlejší lesní skupinky a vůbec nejkouzelnější na něm potom byl ten okamžik, kdy se setkala bota hlavního hrdiny s roztomilým pejskem. Pastičky umístěné po celém lese jsou kouzelné a připraví divákovi nejeden veselý zážitek. Hlavní vrahounek je to správné psycho a celkem baví. Snad z počátku film ovládá trošku nuda, ale to bývá u těchto filmů typické. Mě se to docela zamlouvalo. Slabší 3 *.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Neznám seriál, který by si po tolika dílech dokázal zachovat stále stejnou úroveň. Tohle je prostě srdcovka provázející celý můj život, jen se nerad dívám na stejný díl 2x, vyjímku tvoří speciály. Stejně si dovolím seriál obohatit o další plné hodnocení a nechť vládne mojí seriálové topce. Tenhle seriál zastaví snad jen konec světa.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Jednotlivé epizody jsou asi mnohem zábavnější a zajímavější než tento celovečerní film, ale jsou to stále The Simpsons a ti sami o sobě nemohou být špatní nikdy. Takže kolika * tohle asi ohodnotit? Už si tento film tady až tak detailně nepamatuji, protože jsem ho viděl docela dávno, zato však několikrát. Vím docela přesně oč tam šlo, ale kdybych měl vyjmenovat všechny gagy a hlášky, tak skončím někde u čísla 1. Dojmy si však pamatuji spíše pozitivní. Myslím, že mě to ke konci trošku nudilo, takže takové pěkné 3*. Možná, že si někdy osvěžím paměť a přidám.

Sin City - město hříchu (2005)

Život v tomhle přenádherném městečku je snad snem každého správného milovníka násilí všedního i nevšedního druhu a mě. Dle mého gusta tu však bylo o 57 mrtvol méně než by bylo úplně zdrávo. Přesto se na to hezky kouká minimálně těm, kteří brzy pochopí s jak výraznou nadsázkou na ně ten zapeklitý pan Rodrigez zase útočí. Moc se mi to líbilo. Vizuálně je to WOW, a to ostatní mě v tomto případě až tolik netrápí. 4* a budu se moc moc moc těšit na pokračování.