Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao (1993)

Velmi netradiční kombinace velmi laciného humoru s docela slušnou brutalitou. Vyvraždění rodinky v závěru filmu bylo opravdu velmi silné kafíčko, žádná bezkofeinová záležitost. Hlavní hrdina je slušný sympaťák a kuchař, neboť jeho výrobky na bázi lidského masa chutnaly nejen celému policejnímu sboru. Nudných pasáží se autoři sice nevyvarovali, ale nebylo jich mnoho. Vidím to na takové pěkné 3*

Led Zeppelin – Celebration Day (2012) (koncert) odpad!

Záznamy koncertů by měly mít samostatnou kategorii a necpat se mezi 300 nejlepších filmů. Přiznám se, že jsem se vydržel na 3 spocené dětky a tlustého bubeníka dívat asi hodinu. Druhou hodinu už jsem pouze poslouchal. Zeppelinskou tvorbu nemám rád. Líbí se mi pouze hit Stairway to Heaven. Všechno ostatní jsou totální sračky a udivuje mě, co na této kapele lidi vidí a slyší. Nudou jsem málem pomřel. Na jejich koncert bych se nikdy nevydal. Dávám odpad!

Chlípník (2002) (TV film)

Předlohou tomuto krátkému filmu bylo dílo od Guy de Maupassanta, což by zde rozhodně mělo být zmíněno. Se scénářem si krátil chvilky Zdeněk Svěrák, což sem patří rovněž. Film se mi nelíbil. To by člověk nevěřil, jak byla v mládí Kamila Špráchalová neuvěřitelně hnusná. Film je snesitelný až do onoho incidentu. Poté se z filmu stane neuvěřitelná kokotina. Na to, že má film asi 50 minut jsem se nudil až moc často. Velmi slabá 1*.

Vepřinec (1969) odpad!

Totální sračka. Člověk se těšil na kontroverzní dílko a nějaký ten sexík s prasaty a ono nic. Místo toho jsem dostal pořádnou nálož nudy, se kterou se rozhodně nešetřilo. Všechno kvůli čemu jsem se na film podíval se odehrává za kamerou. Velmi dlouho jsem neviděl takhle zbytečný film. Naprostý odpad!

Hon (2012)

Během sledování jsem měl skutečně mnohokrát na krajíčku. Thomas Vinterberg je skutečný mistr na tom nejsprávnějším místě. Naprosto si mě získal. Při sledování jsem téměř nedýchal. Všem, kteří se na zhlédnutí teprve chystají vřele doporučuji vlítnout na věc, aniž by si o filmu mnoho přečetli. Musím se přiznat, že jsem měl od filmu, který si získal stabilní místo mezi stovkou nejlepších, očekával velmi velmi mnoho. Moje očekávání byla naprosto naplněna a bylo přidáno ještě něco navíc. Všechny složky filmu jsou naprosto bezchybné, ale musím obzvlášť vyzdvihnout chování veškerých postav, které působilo NAPROSTO přirozeně. Film je velmi dojemný a přesto se dokonale vyhnul veškerému sentimentu. Teď k příběhu, který je skvostný a dává divákům téma k hlubokému zamyšlení i dlouho po skončení. Bylo to již ve filmech mnohokrát, ale lidé by se v podobné situaci přesto zachovali úplně stejně. A kdo vlastně hon zapříčinil? Odpovědí může být několik a žádná není úplně špatná. V mých očích přispěla k honu nejvyšší měrou vedoucí školky, která se o problému dozvěděla jako první a udělala zásadní chybu, kterou může člověk v podobné situaci udělat - odložila problém na později. Kdyby byla bývala informovala matku dítěte okamžitě(když si šla vyzvednout svoji uraženou ratolest), tak si vše mohli mezi 8 oči vyříkat a k ničemu podobnému by rozhodně nedošlo. Na druhou stranu bychom byli v tomto případě ochuzeni o neopakovatelný zážitek. Na závěr spoiler, který si rozhdoně nečtěte, pokud jste film neviděli. Jedinou výtku budu věnovat předzávěrečnému loveckému setkání po roce. Rok je dlouhá doba. Pozdrav a podání ruky bylo sice takové chladné, ale i přesto proběhlo. Je rok skutečně až tak dlouhá doba? Závěrečná scénka byla fantastická a dává jistě prostor více vysvětlením.

Maniak (2009) odpad!

Milé maminky, milé čerstvě obtěžkané ženy, milý zbytku, až se příště rozhodnete projevovat svoji lásku dětem tím, že je budete třískat, mlátit, či jim jiným nepříjemným způsobem projevovat svoji náklonost, tak doporučuji toto rozhodnutí promyslet. Může se klidně stát, že vám z vašeho miláčka vyroste maniak. V extrémním případě přivedete na svět tvora sklepního typu, který se rozhodně nebude dvakrát rozmýšlet jestli má své oběti useknout hlavu nebo třeba jen ruku. Dost mouder do života a teď se přesunu k samotnému filmu. Náš vrahounek je debilní. Nelze strašit s někým, kdo má v obličeji andělíčka. Samotné killy páchnou béčkovostí, nicméně jsou jediným světlým momentem filmu. Příběh je totálně plochý a taková ta vata mezi jednotlivými vraždami je naprosto k zblití. Závěr naplno odhaluje svoji teatrálnost a neskrývá už vůbec nic. Kdybych nedal odpad, tak bych urazil většinu filmů, kterým jsem odpad dal.

Den otců (2011) odpad!

Neskutečná píčovina. Tento film je urážkou a hanbou žánru troma. Je plný naprosto zbytečných keců a nechutnosti téměř nedostanou prostor. A nezachrání to ani fakt, že Mrdák vypadá stejně jako verbal. Ovšem s tím rozdílem, že mrdák byl ortodoxní buzerant a verbal je údajně moc nemusí. Já se tedy musel stopáží převážně pronudit, což se mi u tohoto žánru stalo úplně poprvé. Přišlo mi to spíše jako pokus o parodii na tromu. Troma je ovšem sám o sobě žánr neparodovatelný. Tolik jsem od filmu očekával. Nepopsatelné zklamání. Z trucu dávám odpad!

Sejmi je všechny (2007)

Taková milá oddechovka, která jistě nikoho neurazí. Film si na nic nehraje a poskytuje divákovi pouze čirou zábavu, která rozhodně stojí za to. Clive Owen vypadá dostatečně heterosexuálně, a tak se jedná o zábavu pro tvrdý chlapy. Akční scénky jsou skutečním luxusem a já scénáristově fantazii tleskám. Až snad na téměř závěrečnou scénku se seskokem, která vizálně působila všelijak, nemám výhrad. Sem tam příjde vhod i pěkná a hlavně vitpná hláška, přičemž jsem si myslel, že takové se už ve filmech neobjevují. Já to zkrátka vidím na 4*. Nejlepší akční komedie, kterou jsem za posledních pár let viděl.

Malý princ (1974)

Příběh, dialogy a to všechno bylo moc fajn i s jistým zastoupením dojemnosti, ale proč tam ti gayové cpali muzikál a ta debilní taneční vystoupení? No, dokurvili to slušně. Do dojemnosti vám zatancuje plešatej běloch v negerským obleku(ke všemu zřejmě teplý), nebo pedofil v oranžovým saku, který je přesvědčen o tom, že je liška a je všechno rázem v prdeli. A to jsem ochoten naprosto přehlédnout homovzhled hlavního malého hrdiny a mrduchtivost jeho kamarádky růže. No, kdybych četl knihu, k čemuž se chytám, tak by jistě bylo bývalo moje hodnocení výrazně nižší. Takhle nižší pravděpodobně brzy bude. Zatím kurevsky slabé 3*. Vlastně spíše 2*. Taneční kreace byly opravdu příšerné a o zpěvu raději ani nemluvím.

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Fantomas se vrátil opět do starých kolejí a je z něj opět naprosto nudná sračka. Chyběla dokonce i pořádná autohonička, která byla vystřídáno koňskými dostihy. Prostředí skotského hradu bylo debilní. Naštěstí autorům nechyběla soudnost a včas tuhle sérii utnuli. Řítila se totiž přímo do pohromy. Slabá 1*.