Muži v černém 2 (2002)

Druhé pokračování má mnohem komediálnější nádech než jeho starší bráška, ale přesto není vtipnější. Zřejmě mi chyběl takový ten moment překvapení, který na mě vykoukl u jedničky. Spousty vtípků působí kopírovaně, i když třeba s tou volovinkou pro vymazání paměti by se dalo blbnout ještě ve třech nadcházejících pokračováních. Ústřední duo je opět úžasné. Scénky také stály za to. Celkově to tedy zase tak špatně, jak se lze podemnou a nedemnou dočíst, nedopadlo. Zasloužené 3*.

Lesní duch (2013)

Vydařený remake, který má k hororu o hodně blíže, než jeho starší kolega. Když člověk opomene naprosto stupidní chování všech postav, tak si film může užít. Film jsem neviděl v úplné top kvalitě. Natáčel ho v kině nějaký Španěl a tamější obyvatelstvo mělo tendenci v nejdelikátnějších scénách opouštět kino. Ke konci se mu kamera začala poněkud rozostřovat, ale byl to chlapík očividně zkušený, takže každý problém hravě překonal. Trošku mě rozhodilo, že ve finální scéně byla taková tma, že nebylo vidět vůbec nic, respektive jsem nebyl schopný nic rozeznat. Nicméně, je třeba jeho kameramanský um ocenit. Teď tedy k ději a postavám. Frajeři a frajárky se vydají na jakousi chatu a výlet jím nezkazí ani to, že ve sklepě najdou asi 400 mrtvých koček a obrovský smrad. Frajer si poté začne krátit večer četbou v knize, která je očividně čarodějnického rázu. Nakonec vyvolá Kundu. Poté se Kunda zajímavým a zřejmě i bolestivým způsobem (ženy ví víc) převtělí do hlavní hrdinky, kterou téměř až do samotného závěru pokládají její kamarádi za nemocnou. Ačkoli vyvádí kousky, kterých člověk rozhodně není schopen. Pak se jim ji podaří mrsknout do sklepa a následují úlety jako, že by bylo fajn ji tam jít zkontrolovat a další. Pak už film nabere velmi pěkné tempo a řítí se do finále takovou rychlostí, že už nezbývá moc času na zaobírání se dějem. Všude jsou spousty krve a ačkoli je kolem mírné přítmí, tak je toto finále oku lahodící. V rámci žánru panuje na mé straně spokojenost.

Kdo přežije - Vanuatu (2004) (série)

Na této sérii musím ocenit naprosto neočekávaného vítěze. Kdo by si býval pomyslil, že soutěž vyhraje dlouhovlasý tlouštík, který nebyl schopný dokončit první výzvu. Už si nevzpomínám, jak se jmenoval, protože jsem se na soutěž dodíval teprve včera, takže vám zážitek nepokazím. Vlastně pokazím. Tlouštík tam byl jenom jeden a nosil červené tílko. Na druhou stranu mu musím vítězství přát. Pochopil hru ze všech nejlépe. Ostatní měl dokonale přečtené a říkal každému co chtěl slyšet. Jinak to příliš slavná série nebyla. Nejzajímavější postavy ukončovaly svoji účast hned z kraje a soutěž byla nudnější a nudnější. 2* budou přiměřené hodnocení. Bacha na spoilery. Sakra, to mělo být asi úplně na začátku.

Muži v černém (1997)

Film jsem si po delší době zopakoval a přišel mi fajn. Bílý Tommy Lee Jones a jeho černý parťák Will Smith se vzájemně skvěle doplňují. Příběh je jednoduchý a svižný. Všude je plno zajímavých nápadů. Triky musím ocenit, protože až na velmi umělý závěrečný výbuch jsou na moc pěkné úrovni. V akční přehlídce zbylo místo i pro několik žertů. Slabší 4* dát zkrátka musím.

Konečná (2013)

Posaďte kokota z Jižní Koreje na režisérskou židli a hned máte na světě další zbytečnou sračku. Arnold už je starý kokot a je to na něm náležitě vidět. Málem během filmu zdechl. Celou dobu se o mě pokoušelo spaní, neboť v této sračce se téměř nic neděje. Na plakátu je Arnold s rotačákem, tak jsem čekal nějaký vtipný akční nářez. Dostalo se mi debilní nudné sračky, kde se během stopáže jeden a půlkrát střílí a asi pět minut se předhánějí dva Chevrolety. Zbytek filmu uvládly debilní kecy v čele s negrem, kterej skoro nevidí na jedno oko. Abych nebyl za vyloženého kokota, tak musím uznat, že se ve filmu vyskytly i dva k pousmání vhodné momenty. Postaral se o ně Johnny Knoxville, který do filmu vtáhl něco ze svých Jackass. Filmové scénáře jsou film od filmu debilnější. Za koho nás scénáristé mají? Nepopsatelné zklamání. Vyhněte se filmu velkým obloukem. Slabá 1*.

Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1. (1976)

Velmi vtipná německá zvrácenost s úžasným českým dabingem. Pokud i pornografie má svůj kultovní film, pak je to tento. Ženy jsou ve filmu pěkné, leč vzhledem k soudobým trendům jsou nepatřičně ochlupené, což se někomu může líbit a jinému ne. Kdopak by si tak šikovnou Josefínu nenarazil. V tomto filmu nepohrdl ani zvrácený kněz a ani nevlastní otec. Uspokojovat se u toho člověk může a nemusí být nutně sám. Tak co řešíme. Za sebe dávám 3*.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Na negry dobrý. Je to taková parodie momentů z Paranormal Activity, které byly vtipné už sami o sobě. Tady to teda černoušci ještě zdůraznili. Chtělo by se říci, že vytvořili i zábavu pro hloupé. Prostě klasický černošský humor. Marlon Wayans je skutečně kvalitní herec a konečně to mohl taky předvést. I u takhle pokleslé zábavy se dá zasmát. Mně se to podařilo mnohokrát. Už jste to určitě také několikrát zažili. Někdy humor klesne tak nízko a do takové stupidity, že se nelze nesmát. Vedlejší postavy nemají chybu. Kdo si dovede dělat větší srandu z černých než černí. Za sebe dávám slabší 3*.

Maniak (2012)

Musím se přiznat, že jsem čekal ještě o kapku víc. Nicméně o špatný film se rozhodně nejednalo. Nejedna kurva se po jeho zhlédnutí jistě bojí nadále vykonávat svoji profesi. Hned bude svět příjemnějším místem. Za obdiv stojí určitě i zajímavá first-person kamera, na kterou jsme zvyklí z počítačových stříleček. Pozastavit bychom se mohli i nad maniakovým nepromyšleným a zbrklým přístupem k vraždění, který mu kupodivu dlouho vycházel. Ale co čekat od magora. Sbíral si v poklidu svoje skalpy a kde a kdy ho příliš nezajímalo. Přesto to Hobbitovi v roli maniaka docela seklo. Atmosféra byla fajn. 3*

Mládeži nepřístupno (2013)

Tady je to jednoduché. Film přicestuje s celkem zajímavým a vtipným úvodem a pak už to jde od desíti k pěti. Střídají se více trapné a méně trapné minisnímečky a vy jste stále v očekávání, kdy se vše změní a konečně naši sympatičtí hrdinové narazí na vysněný ,,Movie 43". Co si budem nalhávat, snímečky jsou horší a horší. Přitom film sliboval mnohé už při letmém pohledu na obsazení. 4x jsem se zasmál. Slabé 2* za odvahu.

Alois Nebel (2011)

Dlouho jsem v českém filmu neviděl tak dokonalou audiovizuální stránku. To byla fantazie. 80 minut je ideální stopáž, během které se vám animace určitě neokouká. Za použití prakticky dvou protikladných odstínů jedné barvy je dané období a dobová atmosféra, myslím si, vykreslena úžasně. A přesně o tohle tvůrcům nejspíš šlo. Tudíž jejich předsevzetí je zřejmě splněno, ale film bude veřejností brutálně nedoceněn. Mnoho českých herců se může přetrhnout, aby jejich herecký výkon alespoň za něco stál, kdežto herectví Miroslava Krobota mi přijde naprosto přirozené a nenásilné. Ten chlapík má v sobě nezaměnitelné kouzlo. Nalijme si ovšem čistého vína. Na odrudě nezáleží. Po skončení filmu jsem měl pocit, že jsem jeho děj asi úplně nepochopil, tak jsem si jeho shrnutí dohledal a nemile mě překvapilo, že jsem ho pochopil naprosto správně. Můžeme si upřímně říci, že nebýt netradiční a líbivé animaci, tak po tomto filmu ani pes neštěkne. Děj je neobyčejně plytký. Na druhou stranu, kdyby byl nějak překombinovaný, tak by se zase mohla lehce ztrácet v pozadí temná atmosféra. Z filmu zřejmě nebylo možné vybruslit tak, aby se tvůrci zavděčili všem. No, spokojenější budou z kin odcházet zřejmě umělci a animátoři. Přes 3* jít nemohu.