Na stopě (1985)

Ani ne tak brutálně vtipné, jako spíše zajímavé. Pokud se pokusíte hádat vraha, tak se díky třem koncům téměř nelze splést. Film má úžasně rychlé tempo a přiměřenou stopáž. Lidé jsou pouhými figurkami a dialogy jsou vytáhnuty z nějaké sbírky vtipů podprůměrné úrovně. Hrozně strukura filmu a chování postav připomíná divadelní představení. 3* sem každopádně patří.

Kdo seje vítr (1988) (TV film)

Tento film rozhodně není tak kultovní a velkolepý, jako jeho starší kolega z roku 1960. Je táke výrazně zkratkovitější a má takový lehoulince amatérský nádech. Čímž nechci napsat, že by byl tento film špatný, protože špatný prostě není. Zpracovává téma extrémně zajímavé a velmi atraktivní je i celkový děj. Vidím to na takové velmi slabé 3*.

Argo (2012)

Docela slušné drama, v jehož závěrečné cirka půlhodince jsem měl skutečně zatajený dech a sledoval takové to klasické hollywoodské ,,na poslední chvilku". Závěrečná půlhodinka byla skutečně skvostná. Je jen trochu škoda té nudy, která ji předcházela a byla výrazně delší. Velmi často se ve zdejších komentářích každý vášnivý čtenář dočte, jak je Ben Affleck skvělý režisér a jak ubohý herec. S tímto tvrzením nemohu souhlasit. Dle mého odborného názoru je špatný režisér i špatný herec a v tomto případě měl pouze z pekla štěstí, které už nikdy nezopakuje. Nad oscarem nezbývá než pořádně kroutit hlavou a věřit, že páni akademici budou mít příští rok šťastnější ruku. Vyloženě špatný film to není. Čekal jsem ovšem čtyřhvězdičkový nářez a dostal jsem pouze tak tak tříhvězdičkové drámko se strašně debilními záběry Íránu. 95 % úspěchu tomuto filmu udělal scénář a 5 % střih. Zbytek byl méně než průměrný.

Dogma (1999)

Ach ten příběh, to byl totální hnus, nuda, trapas a jiné nevulgární slovo k jeho vyjádření mě nenapadá. Čas od času to zachránila nějaká hláška ukecaného Jaye, nebo gesto mlčenlivého Boba, popřípadně rasistická poznámka rasistického negra. Ze zbytku se mi chtělo blít. Dlouho jsem neviděl film, který by mě takovým způsobem nebavil a nudil. Přes všechnu snahu nemohu dát více než 1*.

Kdo přežije - Perlové ostrovy (2003) (série)

Totálně pičoidní konec, kdy se ve finále střetly dvě totálně vypatlané a fyzicky naprosto ubohé ženy a dokonale tak zkurvily, do té doby, velmi solidní sérii. Bacha spoiler, sorry. Jinak se jednalo o sérii velmi pěknou. Bylo k vidění hned několik silných postav a charakterů, mnoho zajímavých zvratů a nejlepší a nejzákeřnější lež v historii soutěže, která rozhodně neměla krátké nohy. S odřenýma ušima to budou 3*.

Kdo seje vítr (1960)

Velmi mi zde scházely mnohem pevnější argumenty. Jinak se samozřejmě jedná o film top kvality, který rozhodně má co říct i v dnešní době a já za něj děkuji. Herecké výkony hlavních protagonistů byly zkrátka božské. Příběh byl brutálně chytlavý a nekonečně zajímavý. V podstatě se jedná o střet zdravého rozumu s pevnou a nezlomnou vírou. Film je mnohem lepší než solidní Wilderův Byt. Oscar měl skončit rozhodně tady. Druhá polovina filmu je naprosto okouzlující a já ji zhlédl se zatajeným dechem. Slabé 4*.

Fantomas (1964)

Slavný Fantomas je ve skutečnosti docela obyčejný, avšak neobyčejně nudný film. Ačkoli se zde občas objeví Louis de Funés, tak přesto se zde humoru člověk nedočká. Člověk se tu vlastně nedočká vůbec ničeho. Totálně nudný film s naprosto dementním dějem. Člověk se upřímně celou dobu těšil na konec. To co možná vyprodávalo v minulosti kina je dnes neskutečnou ztrátou času. 1*

Králové ro(c)ku (2006)

Moc se mi líbily naprosto všechny zpívané pasáže a moc se mi nelíbil zbytek. Ústřední duo je docela fajn, ale přesto jsem očekával, že se alespoň jednou zasměju. Ničeho takového se mi nedostalo. Takže doufám, že se fanklub neurazí, ale já více než 1* dát prostě nemohu, jako komedie film naprosto selhal.

Mikulášovy patálie (2009)

Francouzi jsou v komediích skuteční mistři. Dokazovali to v minulosti a dokazují to i nyní. Tuhle komedii jistě můžeme zařadit mezi ty nejvydařenější na celém světě. Vládne v ní velmi pozitivní atmosféra a několik scének je naprosto brilantních a smál jsem se u nich snad 30 vteřin v kuse, což už se mi dlouho nepřihodilo. Dětští herci jsou slušní. Film potěší dospělé a myslím, že by se líbil i dětem. Za sebe nemohu dát méně než 4*.

Would You Rather (2012)

Docela milý snímeček, který nemá s hororem nic společného. Dle mého odborného názoru se jedná o psychologický thriller. Mimochodem, docela vydařený. Hlavní hrdinka je človíček docela sympatický a potěší i účinkování otce Érlových dětí - Krabáka, kterého nečeká úplně idylický konec. Do všeho nám hraje velmi pěkná hudba. Zástupce zla je dostatečný psychouš a já filmu uděluji krásné 3*, protože si je jistě zaslouží.