Zkažená siesta (2012) (amatérský film)

Co ty nagelované vlasy a co ty nové noviny? To jsem v grotesce neště neviděl. Příběh byl laciný. Bez nadsázky mohu říct, že kdybych koupil bezďákům krabici vína, tak takový film udělám za jedno dopoledne. Určitě by to bylo vtipnější, protože víno by dodalo bezďákům patřičný drive! Na druhou stranu musím uznat, že je to první film mladého bažanta, což bych měl ocenit, ale nemám to ve zvyku. Mám k novým filmům groteskního stylu averzi od zhlédnutí oscarem oceněné sračky The Artist. Tohle bylo jen o trošku lepší, ale to bude tím, že to bylo kratší.

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Až na 4 velmi pěkné akční scénky je to naprostá kokotina. Až tak debilní příběh jsem skutečně velmi dlouho neviděl. Čekal jsem, že dva výše zmínění herci dostanou podstatně větší prostor. Místo nich tam chaoticky pobíhal kurevsky nesympatický idiot. Nedá se nic dělat. Musím jít téměř až k odpadu.

Kameňák 3 (2005)

Fotbal mám rád, morgoše méně. Přiznám se, že mi jejich vítězství docela vadilo. Styl humoru byl i tentokrát zcela stejný, jako tomu bylo u starších Kameňáků, nečekaně. Nevím, jak se k filmu staví spoluobčané tmavšího odstínu bílé, ale já se docela bavil. Pálím i do třetice tři hvězdy.

Kameňák 2 (2004)

Od zhlédnutí tohoto filmového skvostu již uplynula pěkná řádka let, ale dodnes mi není jasné, jak ta Kropáčková znásilnila celý policejní sbor. Opět to není tak špatné, jak zde nejeden bystrý ,,intelektuál" tvrdí. Film jsem viděl v mladším věku mockrát, protože jsem neměl moc jiných filmů. Opět se jedná o pohodový výcuc vtipů zařazených místo dialogů ve hraném filmu. Občas to vyjde, občas ne. 3*

Iron Man 3 (2013)

Gwyneth Paltrow zřejmě začala brát drogy nebo tak něco. Jinak si nedovedu vysvětlit, že od předchozích dílů tolik zošklivěla. Dívat se na ni bylo čiré utrpení. Vážně nechápu, na co si ji Iron Man stále udržuje. Respektive chápu, ale nevěřím, že by v tom mohla být až tak dobrá. Veškeré efekty a závěrečná akční scénka jsou po technické stránce naprosto úžasné a oku lahodící. Plecháčci působí naprosto přirozeně, různé deformace a výbuchy mi příjdou naprosto věrohodné. Bohužel, celkový děj není nikterak úžasný a určitě by mu slušela o 20 minut kratší stopáž. Několikrát jsem se přistihl, že se mírně nudím, což se mi u podobných filmů stává zřídka. Nudu nezachránil ani nějaký ten vydařený vtípek, kterých se snažili tvůrci dát do filmu požehnaně. Celkově se tedy nejedná až o takový zázrak, jaký jsem očekával, ale film jistě nikoho neurazí. Za sebe mu napálím pěkné 3*.

Kameňák (2003)

Zdeněk Troška a jeho humor, který by tak rád byl vtipný, ale prostě se mu to nedaří. Když jsem ještě býval malý kluk, tak se mi film docela zamlouval. Fajn nápad s modrou vodou a místo dialogů herci předčítají sbírku velmi špatných vtipů, z nichž je vtipný přibližně 1 z 20. V pokročilejším věku jsem film neviděl a ani po tom netoužím, takže nemohu říct, zda by se mi film líbil i nyní. Přesto se nezbavím přesvědčení, že mezi 300 nejhoršími filmy nemá tento kousek co pohledávat. Zřejmě zde hodnotí příliš mnoho homofóbních jedinců, kteří se přes Zdendovu homosexualitu prostě nedovedou přenést. Zkrátka je to jednoduchá sračka. Je naprosto zcestné film s čímkoli srovnávat, či se v něm snažit cokoli geniálního vidět. Za sebe dávám 3*.

Muži v černém 3 (2012)

Z této zatím trilogie je tohle rozhodně nejslabší kousek. Jednak mi úplně nesedl ten nápad s cestováním v čase, ačkoli byl zajímavý, tak zapříčinil spousty nelogických situací. A jednak mi nesedl Josh Brolin, který je samozřejmě úžasný herec, ale sem mi prostě nezapadl. Humoru už tu také nebylo tolik, kolik by nejeden člověk mohl očekávat. Přesto si i tohle pokračování zachovalo vysoký stupeň koukatelnosti. Všechny jistě potěší zejména velmi příjemný a naprosto nečekaný závěr. 3*

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

No jo, další moderní horor. Tentokrát na velmi vděčné téma. Nicméně šli tvůrci po nevyšlapané cestičce a já jsem za to rád. Vymysleli si zcela nový příběh. Je ovšem převeliká škoda, že prakticky od samého začátku přesně víte, jakým směrem se bude děj ubírat a jak nakonec všechno skončí. Poté už se těšíte pouze na samotné vraždičky, které nejsou z nejdelikátnějších. Přesto film disponuje několika pěknými momenty. Jestli vás zajímá, zda se i v tomto filmu všichni chovají jako retardovaní kkti, nebo se tak chová pouze hlavní hrdina, který na to má právo, neboť má na retardaci papíry, tak vás musím zklamat, ale i tady se skutečně všichni chovají jako naprostí dementi. I tady člověk zahlédne několik nesmyslných řešení daných situací, které se rozhodně nedají připsat pouze strachu ze smrti. Milovníkům hororů nemám strach film doporučit. Těm se bude jistě líbit. Ostatní však touto cestou musím varovat. Kromě domácích kutilů, kteří se zde dovědí, co všechno lze motorovou pilou řezat a jak je to snadné, si mnoho diváků nové poznatky, ba ani kdovíjaký divácký zážitek neodnese. 3*

Muži v černém 2 (2002)

Druhé pokračování má mnohem komediálnější nádech než jeho starší bráška, ale přesto není vtipnější. Zřejmě mi chyběl takový ten moment překvapení, který na mě vykoukl u jedničky. Spousty vtípků působí kopírovaně, i když třeba s tou volovinkou pro vymazání paměti by se dalo blbnout ještě ve třech nadcházejících pokračováních. Ústřední duo je opět úžasné. Scénky také stály za to. Celkově to tedy zase tak špatně, jak se lze podemnou a nedemnou dočíst, nedopadlo. Zasloužené 3*.

Lesní duch (2013)

Vydařený remake, který má k hororu o hodně blíže, než jeho starší kolega. Když člověk opomene naprosto stupidní chování všech postav, tak si film může užít. Film jsem neviděl v úplné top kvalitě. Natáčel ho v kině nějaký Španěl a tamější obyvatelstvo mělo tendenci v nejdelikátnějších scénách opouštět kino. Ke konci se mu kamera začala poněkud rozostřovat, ale byl to chlapík očividně zkušený, takže každý problém hravě překonal. Trošku mě rozhodilo, že ve finální scéně byla taková tma, že nebylo vidět vůbec nic, respektive jsem nebyl schopný nic rozeznat. Nicméně, je třeba jeho kameramanský um ocenit. Teď tedy k ději a postavám. Frajeři a frajárky se vydají na jakousi chatu a výlet jím nezkazí ani to, že ve sklepě najdou asi 400 mrtvých koček a obrovský smrad. Frajer si poté začne krátit večer četbou v knize, která je očividně čarodějnického rázu. Nakonec vyvolá Kundu. Poté se Kunda zajímavým a zřejmě i bolestivým způsobem (ženy ví víc) převtělí do hlavní hrdinky, kterou téměř až do samotného závěru pokládají její kamarádi za nemocnou. Ačkoli vyvádí kousky, kterých člověk rozhodně není schopen. Pak se jim ji podaří mrsknout do sklepa a následují úlety jako, že by bylo fajn ji tam jít zkontrolovat a další. Pak už film nabere velmi pěkné tempo a řítí se do finále takovou rychlostí, že už nezbývá moc času na zaobírání se dějem. Všude jsou spousty krve a ačkoli je kolem mírné přítmí, tak je toto finále oku lahodící. V rámci žánru panuje na mé straně spokojenost.