Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film) odpad!

Přibližně stejně špatné, debilní, kriplovské a dementní jako první díl. Horší to být nemohlo, protože nic horšího prostě nemůže existovat. Je to totální dno celé kinematografie. Naprostá sračka, kde nezbývá nic jiného než litovat fanoušky.

Muzikál ze střední (2006) (TV film) odpad!

Kdysi jsem zkouknul, ještě jako daleko menší, celou trilogii a už tehdy mi bylo jasné, že větších nesmyslných sraček už moc neuvidím. Dnes bych to dokoukat do konce asi už nezvládl. Skutečně se jedná o naprostou sračku, která se potenciálně může líbit asi pouze děvčatům od 6 do 11 let a teploušům od 8 do 12. Naprosto teplý příběh, který je ostatně popsán v obsahu. Jak vše dopadne se dá odhadnout a věřte, že není těžké se trefit. Kdo tomuhle filmu dal něco jiného než odpad, tak toho od srdce lituji. Totální sračkoidní odpad.

Vesmír - Sedm divů sluneční soustavy (2010) (epizoda)

Dokument mapuje 7 z několika mnoha 1000 už nejspíš objasněných záhad vesmíru. Těmi šťastlivci jsou konkrétně: Země, Slunce, Jupiterovy skvrny, kde probíhá pár stovek let bouře(asi 400), Saturnův měsíc Enceladus, který chrlí nejspíš vodu, Saturnův prstenec, pás meteoritů a jestli správně počítám, tak ještě něco, na co si už nemohu úplně vzpomenout. Nějaké úplně zázračné informace se rozhodně nedovíte. Spíše se jadná o takové lahůdkové zajímavosti, které určitě vědět potěší. Po obsahové stránce existují tedy mnohem lepší dokumenty o vesmíru. Ovšem v tom 3D je to zážitek vskutku exkluzivní. Kde jinde si prohlédnete detailně slunce ze vzdálenosti asi metru či kdy jindy se vám poštěstí, aby vám po pokoji poletovaly meteority. Dokonce i ty samotné rozhovory s vědátory jsou dokonale trojrozměrné a frajer vám povídá ve vašem pokoji. A vůbec to 3D je celkově moc pěkně udělané. Já bych se na něj dovedl dívat třeba i 4 a 1/2 hodiny v kuse. Všem dokument doporučuji v té nejvyšší možné kvalitě, kdy 3D je samozřejmě nutností.

Ghost Rider 2 (2011) odpad!

Dost výrazně horší než první díl. Ano, skutečně to jde. Docela dost jsem od obou dílů Ghost Ridera očekával, ovšem očekávání jsou naprosto nenaplněna. Navíc tento díl je skutečně tak špatný, že musím dát odpad.

Ghost Rider (2007)

Ghost Rider je docela fajn, ale jinak je to tedy pořádná hovadina. Ale jako jo...Když hodně chcete, tak se to dokoukat dá. Sice ten závěr je totální debilita a záporák je téměř čistá 0, ale dokoukat se to skutečně dá. Jen je potřeba od toho moc neočekávat. Celý film naštěstí brzy po dokoukání zcela zapomenete. Lepší * za Nicolase.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Mnohem, ale opravdu mnohem lepší než ta černobílá sračka z roku 1994. Tohle pokračování je mnohem, ale opravdu mnohem vtipnější. Přibylo několik skvělých nových postav a hlavně perfektní dvojice Jay a silent Bob dostali mnohem více prostoru. V celkovém součtu se tedy mohu přiznat, že jsem se docela intenzivně v některých pasážích smál, ale ani ty pasáže, kde jsem se nesmál nebyly vyloženě špatné. Od prvního dílu je tohle pořádný krok dopředu. Tento díl je nesrvonatelně bližší mému vkusu. Takže celkově bych to viděl asi na lepší 3*, protože ne samostatný film o Jayovi a silent Bobovi to prostě nemá.

Hory mají oči 2 (2007)

Tak takovou sračku jsem po povedené jedničce opravdu nečekal. Ono by to samo o sobě nebylo asi úplně průserové, ale když srovnáte první díl s tímto, tak se neubráníte pocitu, že díl druhý je tak trošku zmrdovinka. Místo klasické bezmocné a šťastné americké rodinky zde na vás čeká celá tlupa strašně drsných amerických mariňáků, takže na horor můžete rovnou zapomenout. Docela mě tvůrci nasrali, protože zde míra debility a demence hlavních postav nabrala skutečně kolosálních rozměrů. Pár koukatelných porcovaček se ovšem najít dá. Strašně slabé 2*.

Hory mají oči (2006)

Tak já osobně tento horůrek řadím vůbec k těm nejpovedenějším, které jsem měl to štěstí vidět a nebylo jich zrovna málo. Nedá se říct, že by byl horor nějaký strašidelný či orginální. Dočkáme se klasické zápletky s porouchaným autem a cestou pro pomoc. Hrdinové a hrdinky si zvolilii cestu klasickou ,,zkratkou" a mají tedy to štěstí seznámit se s další příjemnou rodinkou, která si vyzkoušela život v radioaktivní zóně déle než by bylo zdrávo. Nutno říct, že tohle jejich radioaktviní dobrodružství je nenechalo bez následků. Potom už následuje to, co v hororech máme rádi. Ovšem.... Tady se vše děje za denního světla, takže každá chybička je vidět dvojnásobně. A protože takhle delikátních hororů není moc a odvaha se cení, tak přehlédnu i nějaké větší nedostatky a dám slabé 4*.

Podmořský svět 3D (2009)

Na dokument jsem se chtěl podívat v angličtině. Nicméně moje televize se s formátem anglické zvukové stopy asi nemá ráda, takže jsem film zhlédl nakonec ve španělštině, protože francouzský pán měl nepříjemný hlas. Samozřejmě mi k plnohodnotnému zážitku posloužily české titulky. Nic převratného se z nich ovšem nedovíte, protože dokument vsází vše na naprosto ohromující vizuální zážitek. A jeho snaha byla maximálně naplněna, protože já byl skutečně okouzlen. Průvodce dokumentem vám pouze říká, co zrovna vidíme a že bychom to už dlouho vidět nemuseli, kdybychom se chovali k životnímu prostředí, jako doposud, což mnohokrát během krátké stopáže zopakuje. Samotné 3D, kvůli kterému jsem se na dokument ostatně díval, je naprosto fantastické, impozantní, kolosální, perfektní, excelentní, vynikající, dechberoucí, boží, skvělé, úžasné, brilantní, abnormální, prvotřídní a já nevím jaké ještě. Jen tak pro představu, tam třeba jedna pěkná rybička plave asi 3 metry z televize a jsou tam i další luxusní záběry. Mořští hadi, želva pojídající medůzu, luxusní Žralok bílý aj.. Kluxi od IMAX skutečně nikdy nezklamou. Vše je podpořeno vysoce kvalitní hudbou, která určitě snese i nějakou lepší zvukovou aparaturu. Plný počet nedávám, protože to bylo pro mě příliš krátké a já si to nemohl patřičně užít...

Hlídač č. 47 (2008)

Karel Roden v roli docela sympatického hlídače jedné železniční zastávky. Není ovšem pouze hlídač. Je především takový správně poznamenaný válečný veterán, který zoufale hledá životní klid, který, jak se dá očekávat, nenachází. Zato však nachází kupu docela silně pokryteckých spoluobčanů. Ještě si zde svoji slizkou roli vychutnal Vladimír Dlouhý. Zbytek herců a hereček byl průšvih. Atmosféra je ve filmu moc pěkná. Těžko soudit, jak si Renč s námětem poradil, když jsem nečetl předlohu a ani neviděl starší filmovou adaptaci. Nicméně mohu říci, že se mi tahle Renčova adaptace docela zamlouvala. Nevím ovšem, jakou měrou to zapříčinil Roden a jakou měrou všichni a všechno ostatní. 3*