Casino Royale (2006)

Na pánové, samozřejmě že je to trošku jiné než s Piercem Brosnanem. Ale nač se vlastně držet při zemi. Je to totálně jiné. Agent 007 se zkrátka rozhodl, že se bude vyvjíet současně s dobou. Přesněji řečeno - rozhodli tak za něj jiní. Já se na ně ani moc nezlobím. Chápu, že už prostě není ve světě filmu místo pro upraveného elegána s povolením zabíjet. Ale vždyť s tímto nepříliš sympatickým frajerem je to docela vtipné. S černouškem si zaběhá po střechách, zahraje si o celé jmění netradičně se vyvíjející poker a prožije spoustu dalších lapálijí. Film jsem viděl hrozně dávno, ale minimálně ten poker mi zůstane v paměti hodně dlouho, protože se jednalo o totálně nemožnou debilitu, které jsem se musel od srdce smát. Z mého pohledu je Casino Royale čistokrevná akční komedie. Nějaké napětí, nebo jiný nesmysl zde prostě nemáte šanci najít. Ale komu akční komedie úplně stačí, tak by neměl film vynechat, protože prostě nebude zklamán. 3*

Happy End (1967)

Za sebe dávám slabší 4*, protože si je tento film zkrátka zaslouží. Několik minut mi trvalo než jsem se zorientoval, že se věci pozpátku odehrávají pouze ve filmu, ale možná je to spíš tím horkem, které venku panuje. Na závěr musím dodat, že jsem se po filmu cítil podobně jako po nějaké droze. Celý film doprovází rovněž mluvený komentář Vladimíra Menšíka, který už se chronologicky odehrává, ale Vladimír Menšík hraje takového idiota a rovněž z jeho komentáře cítím takovou lehkou satiru. Film je propracovaný do posledního detailu. Film není dlouhý, takže se to dá. Já si tu práci dal, takže mohu prohlásit, že zde ani malá chybička nebyla. Je tomu zkrátka potřeba věnovat maximální možnou pozornost, aby vám žádný detail neunikl. Dokonce bych ani hlasitý smích k filmu nedoporučoval, protože by mohl přehlušit následující věty, které nejsou vtipné o nic méně. Jedná se o takový jemný inteligentní humor, který vás nějak zásadně nerozesměje, ale stálý úsměv máte na tváři pořád. Nejedná o žádný druh kanálního humoru, u kterého by se snad někdo celou dobu řezal smíchy. Krom toho, že dávají jiný smysl jsou pozpátku i docela vtipné. Pozpátku navíc dialogy dávají naprosto unikátní a naprosto jiný smysl, takže tady musí člověk skutečně ocenit neskutečnou propracovanost a vymazlení všech dialogů. Pozpátku jsou samozřejmě i samotné dialogy, ve kterých si musíte nějakou chvíli počkat než dostanete k odpovědi požadovanou otázku. Ovšem on je prezentován od konce do začátku. Příběh by asi sám o sobě příliš zajímavý nebyl. Za zmínku stojí, že je české produkce. Moc pěkný a velmi netradiční film.

Zkrocená hora (2005)

Jako jo, chvíli to vypadalo děsně fajn. Vysokohorské prostředí bylo krásné. Až jednou.....Chlapci trošku popíjeli a venku zuřila děsná zima. Jeden druhému nabídl sdílení svého stanu. A pak se to stalo. Ani nevím jak. Najednou začala přibrnkávat sladká kytarová melodie a jeden z chlapců strčil svůj pyj do zasvěceného místa toho druhého, čímž mě oba chlapci docela vyděsili a způsobili mi vážné trauma, které si s sebou ještě asi dlouho potáhnu. Docela mě tím i nasrali, protože do té doby byli kluci docela sympatičtí frajeři. Heath Ledger se s tím šokem asi také úplně ideálně nevyrovnal, neboť na jeho následek nabral jeho život docela rychlého konce. Poté co tedy oba zjistili, že jsou buznatrixové, to samozřejmě tutlali, mlžili a tajili, jak jen to bylo možné, protože tušili, že společnost by na nich zcela určitě vykonala spravedlnost, která by jim asi úplně nevyhovovala. Tak nějak se mlží až do samotného závěru. Samozřejmě frajeři mají svoje výmluvy, kam že to jedou, totálně nepromyšlené a krom toho ošklivá manželka jednoho z dvou teplých dokonce viděla svého teplého manžela a jeho ještě teplejšího druha teplit se. Druhý frajer(Jake Gyllenhaal) si našel pohlednější ženský protějšek. Jeho teplomilnost to však nepoznamenalo, takže se vesele teplil dál. Až jednou....SPOILER...Jeden z teploušů zemřel. Příčina jeho smrti nebyla úplně jednoznačná a dává divákovi dva různě scénáře. Buď zasáhla náhoda (boží spravedlnost), nebo vzali jeho osud do svých rukou samotní lidé, kteří jeho teplomilnost prokoukli. Následuje debilních pár minut závěrem a sbohem a šáteček. KONEC SPOILERU! Na druhou stranu stačí pohlédnout do kolonky režie. Ang Lee - Tchaj-wan. V Tchaj-wanu se podařili snad pouze chytré telefony značky HTC. Abych pořád jen a pouze nenadával, tak musím podotknout, že film totální sračka není, protože téma, které zpracovává bylo, a tak trochu i stále je, tabu. A taková témata bývají většinou, i v tomto případě, zajímavá. Na můj vkus je to však příliš přeteplené. Strašně slabé 2*. Jednu dávám za prostředí a tu druhou taky.

Jurský park (1993)

Film jsem viděl docela dost dávno, ale stačí si tady letmo projít galerii a jsem schopen si ho dost živě vybavit. Steven Spielberg zkrátka umí. Na co sáhne to se obvykle podaří. Navíc hudbu k této záležitosti dělal skvělý John Williams, což je po té hudební stránce záruka velmi vysoké kvality. Příběh samozřejmě není ani zdaleka tak inteligentní jako doktor Einstein, ale to snad ani nikdo nemohl očekávat. Vše je totiž uděláno pouze na efekt, který už ovšem dnes příliš efektní není. Myslím si, že už z toho dnes nelze vyždímat více než 3*.

P.S. Miluji Tě (2007) odpad!

No to tedy byla zkurvená kokotina. Taková sračka se vážně někomu může líbit? Takového člověka by měli podrobit zkoumání. Hlavní postava - Hilary Swank je naprosto hnusná kedra, na kterou se člověk musí bohužel dívat 2 hodiny, protože tahle kriplovská sračka je mimo jiné strašně dlouhá. Gerard Butler mě tedy neskutečně nasral. Nevím jaký stupeň zoufalství ho dohnal k takovému omylu, jako bylo upsání se takové sračce. Jinak celkové herecké osazenstvo je totálně debilní. Je to tam samý hovnoksicht, kuřbuřt, koňomrd, zoofil a kdoví kdo ještě. Raději úplně pomlčím o všech herečkách, protože pro ně zatím nemá náš mateřský jazyk vhodné vulgarismy, které by je dokázaly charakterizovat v plném rozsahu jejich ošklivost. Jediné emoce, které u mě zvládl film vyvolat byly nuda a vztek. EDIT: Jelikož se jedná o jeden z nejoblíbenějších spolusledovatelčiných filmů, tak jsem to utrpení musel podstoupit znovu, abych se ujistil, že jsem se poprvé v hodnocení nezmýlil. Nezmýlil jsem se. I podruhé jsem vydatně trpěl. Ne tolik jako poprvé, neboť za pět let moje romantická duše přeci jen trošku změkla, ale i tak jsem prostě trpěl. Tentokrát jsem ovšem odhalil příčinu. Scénář nebyl vyloženě průser. Průser byl obsadit do hlavní role někoho tak strašně odporného. Hilary Swank je opravdu pomyslným vrškem herecké šerednosti. Není divu, že si Gerard nechal voperovat do mozku tumor. Její předkus byl po moje oči nesnesitelně iritující. Člověk nejdříve slyšel klapat zuby, poté kilometr nikdo nikde a až kdesi v dáli šel za zuby zbytek hereččina těla. Obávám se, že je tento snímek čistě ženskou záležitostí. Přeci jenom jsem od zhlédnutí tohoto snímku viděl obrovskou spoustu sraček, tudíž už tento snímek nevnímám až tak negativně. U odpadu zůstanu, ale už je takový mírnější. V některých momentech se člověk v hrdinech dokonce malinko pozná.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Jednotlivé epizody jsou asi mnohem zábavnější a zajímavější než tento celovečerní film, ale jsou to stále The Simpsons a ti sami o sobě nemohou být špatní nikdy. Takže kolika * tohle asi ohodnotit? Už si tento film tady až tak detailně nepamatuji, protože jsem ho viděl docela dávno, zato však několikrát. Vím docela přesně oč tam šlo, ale kdybych měl vyjmenovat všechny gagy a hlášky, tak skončím někde u čísla 1. Dojmy si však pamatuji spíše pozitivní. Myslím, že mě to ke konci trošku nudilo, takže takové pěkné 3*. Možná, že si někdy osvěžím paměť a přidám.

Harold a Maude (1971)

Začnu tím, co se mi na filmu zamlouvalo, protože toho není mnoho. Takže docela pěkné byly Heroldovy zinscenované ,,sebevraždy" a moc pěkně byla vybraná i hudba. Všechno ostatní je velmi nepravděpodobný soubor nesmyslů a debilit. Zdejší uživatelstvo je banda zvrhlíků. Tak si vysvětluji přehnaně vysoké hodnocení. Zasmál jsem se ovšem 2x, což jsem před zhlédnutím naprosto nečekal. Očekával jsem výrazně větší sračku. Až takový průser to však nebyl. Film je naštěstí docela kratičký, takže nemá ani potřebný prostor začít diváka pořádně srát. Slabé 2*.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Musím se přiznat, že se mi film celkem zamluval. Ten dlouhosrstý bezdomovec - zabiják byl docela sympatická kopa. Pohled na všechny ostatní mexické rypáky už tolik příjemný nebyl, ale dalo se to vydržet. Vše bylo pěkně ozvučeno. Hlavní trojpříběh docela zajímavý, takže až na ty rypáky má film skutečně takový velkolepý outfit. Bojují zde pejsci a při nejednom záběru na mrtvé psí tělo určitě nejedno srdce zaplesá. Je to vlastně celkově takový film o pejscích. Rozhodně však nic pro Zdendu Srstku. Svoje hodnocení bych skutečně nerad přeháněl, takže ho usídlím někde kolem 3*. Ale nutno dodat, že se jedná o nejlepší mexický film, který jsem kdy viděl. Raději už nedodávám, že je to zároveň jediný čistě mexický film, který jsem kdy viděl.

Hodiny (2002) odpad!

Já si z tohoto filmu odnesu minimálně to, že všechny ženy jsou alespoň částečně lesby a naprosto všechny trpí depresemi. Zahrané je to samozřejmě exkluzivně. Když si přečtete jména hereček, tak vlastně ani nic jiného nečekáte. Ovšem naprosto totálně mě to nezajímalo. To je film pro takové ty věčně vystresované a uplakané ženy a slečny. Nic pro frajery, jako jsem já. V jedné části jsem dokonce natvrdo usnul. Prostě naprostá sračka. Režisér je nejspíš teplouš a o těch tvorech, kteří psali knihu, ze které tento film vychází raději ani nemluvím. Prostě odpad!

Knoflíková válka (1962)

Takové Bylo nás pět na francouzský způsob. Dvě party strašně drsných frajerů si krátí čas nelítostnými souboji, ve kterých v případě neuspěchu mohou přijít až o všechny své knoflíky. Místy je to vtipné a místy trapné. Přeci jen je film podstatně starší než hlavní hrdinové v něm. Čas se zkrátka na tomto klenotu patřičně vyřádil. Průser to však vyloženě nebyl. Třeba jak ten jeden frajer přijel přejet traktorem domeček svých nepřátel se mi líbilo. A takových momentů tam bylo víc. 3*